Използвате ли листата на репичките?

  • 7 483
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
Имам си зайче и то ги яде  Peace

# 16
  • Мнения: 1 427
Не ги използваме. Не съм знаела че стават за ядене...
А какъв им е вкусът, не горчат ли?

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 13:35 от silva

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 64
и аз не бях чувала ,че се ядат

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
От тази тема научавам, че листата на репичките са ядливи и до сега винаги съм ги изхлърляла.

# 19
  • Мнения: 595
Да,и много ги харесвам!
Добавям ги към зелената салата.

# 20
  • Мнения: 956
Листата от репички са прекрасен лек за претоварения от меса, мазнини, оцветители, емулгатори,токсини, черен дроб..Варят се, подслаждат се, прецеждат се и се пият вместо вода.

# 21
  • Мнения: 4 380
Знам че са много полезни, но не знам точно за какво и какво всъщност съдържат. Ако на някой му падне описание с полезните свойства на листата от репички, пишете!
Аз вчера пробвах на салатка. Леко нагарчат, затова май не трябва да са преобладаващи. newsm78

# 22
  • Мнения: 1 877
Не сме ги пробвали,но ако на вкус са като листата от глухарче,не биха ни харесали.Един път на вилата си набрахме достатъчно,нарязахме ги,посолихме ги и ги оставихме да престоят известно време в хладилника,за да им се махне горчиувия вкус,ама пак си бяха горчиви...

# 23
  • Мнения: 4 380
Не съм яла листа от глухарче и не мога да сравня.  newsm78 Но тези не са много горчиви. Съвсеееем леко нагарчат. Приятни са. Като салатка.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Реших да не разхищавам повече, а да ги пробвам в удачна рецепта. Thinking

Е, чак пък разхищение... да хвърлиш листата на репичките  newsm78 Струва ми се малко пресилена думата  Mr. Green
Аз ги хвърлям

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не, не знаех че могат да се ядат.

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Егаси разхищението! doh

# 27
  • Мнения: 4 380
Реших да не разхищавам повече, а да ги пробвам в удачна рецепта. Thinking

Е, чак пък разхищение... да хвърлиш листата на репичките  newsm78 Струва ми се малко пресилена думата  Mr. Green
Аз ги хвърлям

М-м...не знам какъв по-точен пример да подбера, но да кажем ако на една целина са ти нужни листата като подправка, дали ще изхвърлиш корена който също прекрасно си се яде?

Разбира се че е разхищение. Аз за такива треволяци пари давам и не малко. Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
Замислих се......... а зеленийката на морковите newsm78

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Замислих се......... а зеленийката на морковите newsm78
Ами те приличат на копър ...

Общи условия

Активация на акаунт