Питане за домашна помощница

  • 9 530
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
У дома дом. помощница идваше понеделник. През седмицата изкарваме вкъщи по няколко часа и няма какво толкова да се чисти. Събота и неделя, обаче, успяваме да освиниме къщата  Simple Smile
Жената идваше всеки понеделник към 8.30 ч. и към 14.30-15.00 ч. си тръгваше. Чистеше всичко без банята и тоалетната (тях аз не й разрешавах да почиства, беше ми някак неудобно), когато почистваше прозорци й плащах допълнително.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 711
Lennyh жената иска да идва,вечер ли?Аз понеже си търся жена,получих не една оферта именно за след 17-18 часа или събота/неделя,но всички такива ги отказах.
Белинда аз понеже съм кукумицин на тема гладене,мога да кажа,че бебето и като порасне пак има за гладене.Ето дъщеря ми е на 2 вече,но аз гладя,мразя измачканото  Mr. Green.
Малко ме успокои,че се притеснявах,дали не е от ЕГН-то,че като бях с едно дете се справях по-добре,отколкото с две и смгвах,а сега нямам време за нищо.

# 17
  • Мнения: 2 591
аз съм за варианта да идва когато ни няма към края на седмицата и ако се налага аз да правя междувременно още едно почистване! ние сме двама и аз така или иначе правя едно основно почистване на седмица!

# 18
  • Мнения: 7 263
Lennyh жената иска да идва,вечер ли?Аз понеже си търся жена,получих не една оферта именно за след 17-18 часа или събота/неделя,но всички такива ги отказах.
Белинда аз понеже съм кукумицин на тема гладене,мога да кажа,че бебето и като порасне пак има за гладене.Ето дъщеря ми е на 2 вече,но аз гладя,мразя измачканото  Mr. Green.
Малко ме успокои,че се притеснявах,дали не е от ЕГН-то,че като бях с едно дете се справях по-добре,отколкото с две и смгвах,а сега нямам време за нищо.

Ами тя нашта е една дъъъълга одисея - ама както казват хората човек си пати от добротата.
На времето наех нашата бавачка за малкия ми син / наложи се да се върна на работа когато той беше 9 месечен. Не исках от нея нищо освен да гледа него. След това дойде време той да тръгва на градина, а баткото 1-ви клас и реших да задържа жената, защото беше честна и свестна и живееше на близо. Но защото оставаше на половин ден за да не и намалявам парите и предложих да ми помага в къщи. Тя прие и за около половин година нещата бяха точни. После се оказа обаче че не се справят с ученето с баткото и понеже го дадохме на занималня на практика ми трябваше жена за около 2-3 часа /няма и толкоз/ вечер да ги взима от училище и градина и да ги води на английски и карате. Хубаво де ама парите които плащах за това време не бяха никак малко и нямаше и как да ги вдигна. А времената се менят и парите се обезценяват.
Та аз реших да направя добро на повечко хора и я препоръчах на две приятелки които живеят наблизо да чисти сутрин у тях, и така да си изкарава повечко пари.
За жената беше супер, ама за мен не точно....
Няколко пъти обясних че професиите ни са крайно изнервящи и искаме спокойствие в къщи, помолих да идва към 3-4 часа и като вземе децата в 6 -до към 7 максимум и да си тръгва. Но тя започна да идва в 17.30-18 метне една торба отива за децата и после се връщат и се почва едно чистене и гладене....
Да верно на мен ми е помощ, ама като само се спъвам в прахосмукачки и парцали и дъски за гладене ............ Embarassed Embarassed Embarassed може би съм неблагодарна или просто изнервена....
Няколко пъти поговорих с нея, обясних и .... не става и не става.
И така се разделихме...
Честно да ви кажа много ми е мъчно - обичах си я тази жена въпреки недостатъците и - децата бяха привързани към нея - това са почти 5 години...
Но сега търся друга и съм категорична - никакво чистене и домакинстване докато сме у дома....
Сори за дългия постинг ама много ми се беше насъбрало  Embarassed Embarassed Embarassed
а и да споделя та да не допускате същите грешки........

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе, не ви ли е неприятно (гнус), чужди хора да ви бърникат по шкафовете и дома?

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
абе, не ви ли е неприятно (гнус), чужди хора да ви бърникат по шкафовете и дома?
Абе да ти кажа честно, донякъде и този момент го има, ама като отървеш чистенето форевър и някак си ти минава Mr. Green Ще ми се да намеря жена, която с времето да почувствам близка и тогава няма да е като чужд човек вкъщи. Не мисля, че е невъзможно, но като цяло си е голям късмет Peace

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз мразя свеки да се вихри в кухнята ми  #Cussing out... даже мъж ми също е леко неадекватен там.  ooooh!
Майка ми се понаучи, кое къде е, но пак имам размествания.  Confused
Ама сигурно, щот' на моменти се втелявам повечко от необходимото  Blush
Наскоро помолих щерката да се включи с прахосмучката. И й намерих 1000 кусура съответно. Тя едва ли пак ще ми помогне  Tired

# 22
  • Мнения: 7 263
Въпрос на преценка - в шкафовете ми работа много много нямат да не кажа хич. Само при препаратите и в кухнята - но това не е проблем.
Не знам свиква се явно или е до човека на който попаднеш. Естествено ще си подбереш някой чистоплътен и подреден човек. Няма да вземеш някой дето не те кефи.
Пък и ти си казваш изискванията какво искаш и какво не.
Трябва да ти кажа че за една работеща жена каквито сме повечето тука, просто това вече не е лукс и глезотия. Дори ако погледнеш това време което ти остава вакантно откъм лъскане и бърсане - би могла да си с децата, с мъж ти, книжка да прочетеш - въобще да ти е полезно с нещо. А не да се правиш на свърхгероиня... и накрая на никой за нищо не можеш да угодиш!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Плащам 30 лв. на всяко идване, два пъти в седмицата идва нашата леля Мими Hug
Влади много я обича, тя ми помагаше, докато той беше бебе- 1 г., от тогава идва само да чисти, което вкл.: 2 етажа, вкл. 3 бани+тоалетни, стълбище м/у 3 етажа, гладене, простиране понякога, 2 тераси.
Плащам й на ръка, без договор и осигуровки.
по принцип идва в пон. и четвъртък, но често я викам във вторник и петък, само по веднъж седмично; когато с малкия ни няма, идва веднъж да шета и пера на таткото.
Оставям я с разни майстори и басейнджии.
Въобще много разчитам на нея- няма ключ и не знае кода на СОТ-а.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
абе, не ви ли е неприятно (гнус), чужди хора да ви бърникат по шкафовете и дома?
Тц. Защото в шкафовете ми не се пипа. В началото съм залагала капани да видя дали се рови. Сега си имаме доверие и не следя. Дрехите (цялото седмично пране се изсипва от сушилнята на едно легло) се сгъват и разпределят на купчинки, което е за гледене се глади и пак се оставя на леглото. В шкафове и гардероби прибирам аз. Е, на разположение са кухненските шкафове и хладилника - да си пийне нещо или хапне ако иска. До сега не е злоупотребявала, по някой плод или чаша сок или безалкохолно, кафе - всеки път си прави почивка по средата на чистенето с кафе.
Идва веднъж седмично, в четвъртък сутрин. За идване плащам 12лв. С прахосмукачка чисти две спални, хола, коридора, трапезарията и антрето. Мие пода в кухнята, антрето, коридора, банята, толетната. Мие мивките. Няма особено много прах за бърсане, не сме по мебелите. Прането подрежда, цялото седмично пране, по две-три перални на ден. Глади малко, и аз гладя. Когато се мият прозорци идва уикенда и плащам допълнително. Обикновено изгонвам мъжа с детето Simple Smile И мием и двете и пак отнема два дни.
Забрайф - има си ключ и не я контролирам по никакъв начин. Оставям парите с магнит на хладилника и ако искам нещо по-особено пиша бележка. И тя така. Например - ако свършва някой препарат или иска нов моп.

# 25
  • Мнения: 6 167
аз предпочитам да идва всеки делничен ден по 2 часа.
по въпроса ти - петък ми се струва удачен.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 380
аз предпочитам да идва всеки делничен ден по 2 часа.
по въпроса ти - петък ми се струва удачен.
и при нас този вариант-всеки ден за няколко часа-се оказа най-удачен

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
НякоЙ питаше за цени - имам позната, която е бивша учителка и по финансови причини напусна училище и стана домашна помощница. Та тя ми е казвала, че за тристаен апартамент - 2 спални, хол и кухня - за основно чистене + гладене на дрехи на трима души взема 40лв. на ходене. Ходи да чисти когато хората са на работа, не пипа шкафове, оставя дрехите на закачалки или ако е бельо - сгънати на леглото. Графикът и е запълнен обаче и не взема нови клиенти. Твърди, че семеЙствата, които обслужва, я викат 2 пъти седмично в работни дни, през деня, не вечер.
Имам и приятелка с домашна помощница, която идва всеки работен ден по 4 часа за цялата домакинска работа - всичко, за което може да се се сети човек. Плаща и месечно 500лв. и я осигурява на 240 лв. във фирмата си.
При мен пък всичко е направено така, че да се чисти лесно и бързо.  Прахосъбирачки не държа в къщи. То у нас и няма коЙ да цапа, а и жилището ми е малко. За гладене имам професионална техника и става бързо и лесно. За по-основно почистване аз лично предпочитам услугите на фирма, не ми се разправя с разни жени - много трудно се намира свестен човек за такава работа.
Малко ОФФ - като гледам как вървят цените на тези услуги, за коЙ ли дявол ми е този докторат, коЙто го карам в момента ... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 263
НякоЙ питаше за цени - имам позната, която е бивша учителка и по финансови причини напусна училище и стана домашна помощница. Та тя ми е казвала, че за тристаен апартамент - 2 спални, хол и кухня - за основно чистене + гладене на дрехи на трима души взема 40лв. на ходене. Ходи да чисти когато хората са на работа, не пипа шкафове, оставя дрехите на закачалки или ако е бельо - сгънати на леглото. Графикът и е запълнен обаче и не взема нови клиенти. Твърди, че семеЙствата, които обслужва, я викат 2 пъти седмично в работни дни, през деня, не вечер.
Имам и приятелка с домашна помощница, която идва всеки работен ден по 4 часа за цялата домакинска работа - всичко, за което може да се се сети човек. Плаща и месечно 500лв. и я осигурява на 240 лв. във фирмата си.
При мен пък всичко е направено така, че да се чисти лесно и бързо.  Прахосъбирачки не държа в къщи. То у нас и няма коЙ да цапа, а и жилището ми е малко. За гладене имам професионална техника и става бързо и лесно. За по-основно почистване аз лично предпочитам услугите на фирма, не ми се разправя с разни жени - много трудно се намира свестен човек за такава работа.
Малко ОФФ - като гледам как вървят цените на тези услуги, за коЙ ли дявол ми е този докторат, коЙто го карам в момента ... Mr. Green

Колкото до офф-а ти хич не е офф ми си е направо он!
И аз много пъти вдигам вежди при тези цени и се дивя кое е ценно и кое не ама нейсе, поне ако решим да си сменим работата знаем с каква  bowuu bowuu
Би ли ми казала моля те координатите на фирмата която ползваш - може и на л.с. за да не го сметне някой за реклама. Защото и аз на моменти си мисля че това е по-удачния вариант.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и накрая на никой за нищо не можеш да угодиш!

и душата ми в кошница няма да ми носят  Laughing, но за сега не желая чуждо присъствие у дома.
Па само някоя да е посмяла да ми глади  Sick и да не ми ги сгъне точно както аз го правя  #2gunfire Тук вече и с майка ми съм в голям конфликт.  Crazy
Съм чешит, казах ви го  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт