Защо кърмата вечер намалява? Как да се справя?

  • 3 744
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 190
Не знам как се трие нещо написано, но съм сигурна, че споменатото лекарство Уртика трябва да се изтрие от изречението в написаното от Мила-мама, за да не подвежда незапознатите с хомеопатия!
И то по-бързо!
Не съм хомеопат, но съм сигурна, че това лекарство е било само за Мила-мама и за никой друг без обстоен преглед от хомеопат!
Хомеопатията направи чудеса с мен, вкл. кърмене, но трябва да имаш ЛИЧЕН ХОМЕОПАТ!
Иначе- браво на хомеопата на Мила-мама!

# 16
  • Мнения: 1 924
Така е.Хомеопатичните средства се предписват индивидуално.

# 17
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз да се похваля вчера не съм дохранвала с нищо.Кърмата, която бях изцедила (ок. 100мл.) така си остана в хлаилника Wink Сутринта така се бях наляла, че маята, лакомата яде като невидяла, после повърна и сега доопустошава(леле колко сложна дума, не знам дали я написах правилно  Laughing) остатъците .

# 18
  • Мнения: 1 924
Браво.Оправят се нещата, много се радвам Grinning

# 19
  • България
  • Мнения: 3 621
Браво.Оправят се нещата, много се радвам Grinning
Благодаря ти за всичко  Hug  Heart Eyes   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 5 190
Браво! колко приятна развръзка! Успешно кърмене нататък!

# 21
  • България
  • Мнения: 3 621
 Много ви благодаря, момичета  Heart Eyes  Страхотни сте   bouquet   bouquet   bouquet

# 22
  • България
  • Мнения: 3 621
Съжалявам , че открадвам идеята на съфоромката , но понеже преди бях с друг ник и едва ли някой би се сетил  коя съм, връщам и моята тема с едно голямо БЛАГОДАРЯ    bouquet  Вече минахме годинката. Мая все още си е пристрастено кърмаче
А през колко мъки минахме - ние си знаем. Но аз просто не можех да си представя да не кърмя и много се борих. Сега като се замисля понякога дори изпитвам малко вина, че с моята упоритост съм държала детенцето гладно само и само да не дам АМ.   Но няма нищо по-хубаво от това да си гушнеш бебето и да му дадеш универсалното успокоително   Grinning

# 23
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ха,и аз случайно влизам в тази тема/и също си смених ника/.Като видях,че бебето ти е на годинка,а има лактационна криза  се учудих малко,после видях и моя постинг.
И ние все още се кърмим-вече почти годинка/.Използвам и аз да благодаря горещо.  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 751
Момичета, прочетох цялата тема и съм много обнадеждена, понеже и аз съм в същата ситуация сега.
Кърмата ми намаля, понеже се наложи 6 дена да е на АМ, тъй като пиех АБ-ци.
До този момент Мишо сучеше без проблем, кърма имах и всичко беше на шест.
След тези 6 дена пауза обаче всичко се обърка  Shocked
Сега и аз правя всичко възможно отново да имам достатъчно кърма и вашите постинги ме окуражават много  Hug

# 25
  • Мнения: 121
kalli, тази тема наистина е много полезна- и аз съм горе- долу в същотото положение...и нашият Беболинчо е на 2м. и 9 дни и с кърмата съм ту добре, ту не толкова добре...  Rolling Eyes Така че правя всичко възможно, за да не спра да кърмя Thinking
По принцип и аз съм от мамите, които трябва да се постараят, за да кърмят. Пия всяка сутрин 1-2 чаши прясно мляко и лактогонен чай(български), а също така задължително  1 хранене с овесени ядки и орехи. Пия също и много вода.  А забравих, че понякога вечер пийвам с мъжа за компания малко бира  cheers И след толкова положени усилия си докарвам хиперлактация, така че спирам чая за ден два или колкото преценя... И въпреки всичко понякога ми се случва вечер да не му стига кърмата и да суче по два часа, но аз не се предавам Naughty
Този път твърдо съм решила да кърмя колкото по- дълго, толкова по- щастлива ще бъда. С баткото така ме объркаха лекарите- не ми била стигала кърмата и да дохранвам от втория месец, подсладена вода, чай, сок,и т..н....Сега нито един от тези съвети не спазвам и Стефан на месец качва по 900гр. и 5см, а баткото качи по 690гр. първите два месеца.
И аз съм на мнение, че хомеопатията много помага- така че, ако има хомеопат, при който можеш да отидеш- направи го. Peace
Леле, аз се увлякох.... newsm78, ама карай нали е за доброто нашите бебчета... Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 751
hiksita, и аз ги правя тея неща, които описваш. и хомеопатичните пробвах-помагат наистина  Peace
Е, хиперлактация не си докарвам  Laughing И понякога мисля, че не му стига вечер или следобед, но пък пълни памперсите по 5-6 пъти на ден  Laughing Явно се храни  Wink
Борбата продължава  Crazy

# 27
  • Мнения: 121
... През какви интервали кърмиш kalli? Ако е необходимо ги скъси.... и продължавай да четеш темите във форума Peace
Леко и безпроблемно кърмене Grinning

# 28
  • Мнения: 2 751
... През какви интервали кърмиш kalli? Ако е необходимо ги скъси.... и продължавай да четеш темите във форума Peace
Леко и безпроблемно кърмене Grinning
Ами, вече е на режим-сам си го изгради-на 2 часа  Crazy Плюс минус 30 мин.Crazy
Имам чувството, че постоянно кърмя  Laughing Ама нищо, де, важното е кърма да има.
 Peace

# 29
  • Мнения: 112
И аз благодаря за добрите съвети, ще ги приложа възможно най-скоро, че и аз имам лактационна криза. Купих чая на Хип, но виждам, че основно пиете българския, можете ли да ми кажете как се казва и има ли го в аптеките (намира ли се лесно)?

Общи условия

Активация на акаунт