Искате ли пари от мъжа си?

  • 15 395
  • 192
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 798
Парите ни са общи. Ако на единия му свършат почваме на другия. И двамата пазарим за хладилника. В нашето семейство няма мои и твои пари, нито когато само той ни издържаше, нито сега когато и двамата работим. Съжалявам, че така се държи твоя мъж, никак не е "семейно". А пък това да си теглиш от спестяванията, за да не искаш от него просто.... Shocked Аз пестя , за да отидем семейството на почивка, или за да купим нещо голямо...Не знам дали лошо си го научила, както казаха някои съфорумки, или си е бил такъв. Такъв ли беше преди да се ожените...?Мъж скъперник е в пъти по-зле от жена , такава....Според мен няма да можеш да го промениш...за жалост. Успех!

# 91
  • Мнения: 441
Парите ни са общи. Ако на единия му свършат почваме на другия. И двамата пазарим за хладилника. В нашето семейство няма мои и твои пари, нито когато само той ни издържаше, нито сега когато и двамата работим. Съжалявам, че така се държи твоя мъж, никак не е "семейно".
И при нас е така  Peace

# 92
  • Мнения: 6 167

Приемам, че ти натискаш звънеца, ти приеми, че ние не сме ходили на почивки  Sick Sick Sick

Мъжът ми не ми е гадже да си правим реверанси " Айде този път аз ще платя". Имаме общ бюджет, общи цели
и пълна прозрачност на приходите и разходите. Няма скрити втори, трети, пети заплати, няма скрити сметки, няма неясноти, няма унизителни моменти на искане на пари и излишни обяснения.

Да постотня - говоря за конкретната тема, за конкретната ситуация, от една конкретна камбанария - моята.
И ако авторката си направи някакви изводи - ок, твоята жизнена ситуация не е тема на тази тема и мисля, че е излишно да й отделям повече внимание.

А това, колко може да се разчита на човек, който си крие доходите ( както е в случая) дори не искам да го коментирам  ooooh!


Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 10:21 от Lennie

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Всичко е общо,който има плаща.

# 94
  • Мнения: 200
осем месеца след като се запознахме вече живеехме заедно от тогава парите ни са общи. сего той се прибира с 100 лв.заплата всичко друго от заплатата му отива за заема/ имаме огромен заем / а с моите изкарваме месеца. това е .

# 95
  • Мнения: 4 621
Да, искам. Мъжа ми печели много повече от мен и е нормално Hug

# 96
  • Мнения: 5 539
Не искам, той сам ми дава всичко, което изкара. С банковите сметки се разпореждаме съвместно и по споразумение.
Той изкарва парите вкъщи, моите доходи в последните години са нищожни.
Никога не ми е държал сметка какво съм купила, къде и колко съм харчила.
Мъж-злато Laughing

# 97
  • Мнения: 256
Не не искам пари от моя съпруг по-простата причина, че парите стоят на едно място което и двамата знаем.Така е още от първия ден в койте се събрахме да живеем заедно.
Аз не го разбирам това всеки да си харчи парите - нали за това сте семейство!?

# 98
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Не не искам пари от моя съпруг по-простата причина, че парите стоят на едно място което и двамата знаем.Така е още от първия ден в койте се събрахме да живеем заедно.
Аз не го разбирам това всеки да си харчи парите - нали за това сте семейство!?
Peace

# 99
  • Мнения: 2 425
Аз, тъй като не работя и чакаме на неговата заплата, след като ги преведат на банкомата, тегли и ми ги дава на мен. Аз се оправям с парите. Даже примерно му трябват пари, винаги ми иска той, никога не си взима сам.

# 100
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не ми се налага да искам. Имам карта от неговата сметка и като ми потрябват - тегля.

# 101
  • Мнения: 668
не ми се налага.
когато вземе пари си оставя за него джобни, а останалите ги оставя вкъщи.
освен това, аз също изкарвам пари и ги разпределям по същият начин.

# 102
  • Мнения: 419
Касата ни е обща, и аз съм счетоводителят  Mr. Green поверил ми е дебитната си карта и дори не знае колко му е заплатата. Когато иска пари - взема си и толкоз. За всичко друго се грижа аз. Не мога и не искам да си спомням времето, когато нямахме обща каса  ooooh!
Много мило от негова страна, че ми има доверие  Hug

# 103
  • Мнения: 52
Парите ни са общи и стоят в къщи .на кой колкото му трябва си взима,но по принцип неговата заплата изцяло отива за сметките.

# 104
Да ви кажа ли какво направих?  Казах си много твърдо и ясно исканията, като изобщо не дадох възможност за дебади, нагласих се и отидох на купон. На следващия ден направих един харч за себе си, като му казах, че очаквам да го покрие. На другия ден отнякъде ми дойдоха 3 мои заплати по сметката  Wink.  Надявам се да не се налага да го подсещам на всяко хх число на месеца, както беше уговорката.
Между другото и аз вярвам, че една жена се цени когато струва пари - колкото повече толкова повече.  Лошото е, че не можех да бъда такава, но ще се науча, вервайте ми.  

Общи условия

Активация на акаунт