Кога млякото ве4ер се заменя с обща храна?

  • 1 569
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Педиатърката ми каза, 4е ве4е мога да по4на ве4ер вместо АМ с бисквити да му давам някакво постно ядене, най-добре супи4ка.

"Хвала"на такива педиатри  Close
И може ли да обясни с какво постната супа е по - полезна и защо трябва да се замени млякото ?
Моят син още си го пие - и сутрин и вечер , а е на 2г.2мес.
Никога не съм разбирала този начин на хранене - вечер супа със сухар примерно - натъпква се детето с неща , които не съдържат нищо полезно ... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 27 524
Докогато иска детето. Колкото по-дъллго, толкова по-добре. Не го заменяй, докато детето само не се откаже.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами аз не мисля да спирам млякото.
Но нещо не мога да вдяна Simple Smile. Малкия яде следобедна закуска към 5-6, после към 9,30-10 му давам АМ с няколко бисквитки и това е.
А ве4ерята , за която говорите кога е ? Не мисля, 4е мога да го накарм след като е ял в 6, после в 8 да яде нещо пак и в 10 да пие мляко.

Просто измести следобедната закуска по-рано към 4 или 4,30.
Нашия режим е горе долу така(+, - ):
16,30 ч следобедна закуска
20 ч вечеря
22 - 22,30 ч млякото за сън  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 500
Мисля докато пие АМ вечер да си е на АМ. А Мона го обожава и май скоро няма да го откаже.

# 19
  • София
  • Мнения: 298
Да, и аз бих те посъветвала да оставиш детето да реши. Подобно на Дудинка, нашият режим също включва хапване с цялото семейство към 8-9 вечер, и после към 22.00-22.30 мляко. Не много, по-скоро като ритуал, но дъщеря ми е година и осем месеца все пак. Следобедната закуска е към 16 и е съвсем лека.

# 20
  • Мнения: 46 518
А как го пие,от биба или не? Питам,защото се чудя от кога да махам бибите(иначе съм ЗА млякото до когато на ТЯХ им харесва  Heart Eyes)

С биба  Laughing

По принцип през деня пие течностите от чаша, от шише, от сламка, но преди заспиване и на събуждане, няма как да й дам друго освен шише, защото е толкова заспала, чее си го сипе във врата.

# 21
  • Мнения: 2 309
Продължавай да му даваш мляко след вечеря,примерно преди сън...

Общи условия

Активация на акаунт