Къде може да се направи справка за развод????

  • 13 269
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
и евентуално, ако е останала със фамилията на бившия си мъж, може ли той да изисква от нея да си върне фамилията от преди брака- било то и с ново дело да кажем??
Ами много сори,ама ако с решението на съда бившата му съпруга е останала с неговата фамилия,никой,освен нея вече не може да иска промяна.Аз останах с фамилията на бившия си мъж,той не се сети да си "я иска",а и не исках с децата да сме с различни имена.
  А ти,след като си преглътнала,че мъж ти вече е бил "ползван" от нея,няма какво да се кахъриш за една фамилия...

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, предварително се решава м/у съпрузите какво да бъде след развода, с неговата или със моминската! аз не я смених! може да не е добро решение  сега погледнато, но нямах приоритет тогава то4но да сменям цялата архива с новата(старата) фамилия!още съм си с неговата, макар, 4е можех да я сменя и при втория брак, пак заради при4ината отгоре! сега май съжалявам, на мъжа ми е уникална!заради децата е добър довод да се остане!
атеб какво, наистина, те тормози тази фамилия, страх от конкуренция ли? ако фамилията правеше живота ни розов.....!той знае с каква е бившата му, ако сега те лъже, мисли за после какво ще е ,сладур с две жени!  помисли за други приоритети в ли4ния ти живот!успех , не издребнявай!

# 17
А по принцип как се процедира обикновенно при развод по отношение на фамилиите, предварително ли трябва да са говорили двете страни???

Не те разбирам,или не казваш всичко както е,или имаш странен проблем! newsm78
Двамата съпрузи се разбират помежду си кой с каква фамилия ще остане след развода (възможно е мъжа да си я е сменил с брака).Това желание се посочва в молбата към съда.По време на съдебното заседание съдията пита заинтересования в твоя случай съпруг,дали е съгласен съпругата му след развода да продължи да носи неговата фамилия.Той отговаря лично и гласно с "да" или "не".Ако отговорът му е "да" в решението на съда се записва :След развода съпругата остава с фамилията "еди коя си".
Когато решението излезе мъжът отива лично,прочита го и с химикал собственоръчно написва :"Запознат съм с решението на съда"Пише си трите имена,датата и се подписва.След като изтече 14 дневния срок за обжалване на решението и никой не го е обжалвал от двете страни - получава си документа и си го пази!Той си му трябва по натам за разни неща!
В случай,че го е изгубил,отива в съда и иска да му направят копие от архива!Там дават!
За това казвам,че твоят приятел нещо те мота - не може да не знае с каква фамилия е бившата му жена!

Той твърди, че никой не ги е питал в съда за имената- ама знае ли човек, мъж е все пак! Rolling Eyes

А странния ми проблем се нарича ГОРДОСТ!!! Grinning

# 18
Когато решението излезе мъжът отива лично,прочита го и с химикал собственоръчно написва :"Запознат съм с решението на съда"Пише си трите имена,датата и се подписва.След като изтече 14 дневния срок за обжалване на решението и никой не го е обжалвал от двете страни - получава си документа и си го пази!Той си му трябва по натам за разни неща!
В случай,че го е изгубил,отива в съда и иска да му направят копие от архива!Там дават!
!

Последни въпроси:
   За какво му трябва по-натам това решение на съда за развода?
   И при нова сватба изискват ли го и изобщо трябва ли за бъдат информирани длъжностните лица, че за мъжа това е втори брак????

# 19
  • Мнения: 589
Когато решението излезе мъжът отива лично,прочита го и с химикал собственоръчно написва :"Запознат съм с решението на съда"Пише си трите имена,датата и се подписва.След като изтече 14 дневния срок за обжалване на решението и никой не го е обжалвал от двете страни - получава си документа и си го пази!Той си му трябва по натам за разни неща!
В случай,че го е изгубил,отива в съда и иска да му направят копие от архива!Там дават!
!

Последни въпроси:
   За какво му трябва по-натам това решение на съда за развода?
   И при нова сватба изискват ли го и изобщо трябва ли за бъдат информирани длъжностните лица, че за мъжа това е втори брак????
   За какво ли не Mr. GreenТова е документ,удостоверяващ семейно положение.Многобрачието в Бг май е криминално престъпление newsm78

# 20
  • Мнения: 447
Миличка, гордостта ти е леко изкривена.  Повече ми прилича на заяждане с вече бившата съпруга.  При сключване на нов брак, в общината изискват копие от решението на съда за развод. И не само там.....

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Честно, не виждам по какъв начин фамилията на бившата съпруга ти блъска по гордостта newsm78 На ревност повече ми намирисва... и то напълно безпочвена. Просто не мога да проумея за какво ти е сама да си създаваш проблеми Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 397
щом не са го питали,дали си дава фамилията,значи тя си е върнала бащината.моя бивш също се правеше че няма нищо общо с развода и едва ли е разбрал с каква фамилия съм и документа също не пожела да си вземе,но той е много важен,поне на мен ми го искат почти навсякъде. ама ...мъже-правят се на велики Laughing

# 23
Честно, не виждам по какъв начин фамилията на бившата съпруга ти блъска по гордостта newsm78 На ревност повече ми намирисва... и то напълно безпочвена. Просто не мога да проумея за какво ти е сама да си създаваш проблеми Shocked

гордост ли е , ревност ли е, но и вие да сте в такава ситуация , не мисля че бихте останали равнодушни #CrazyНай-малкото би ви подразнило

# 24
щом не са го питали,дали си дава фамилията,значи тя си е върнала бащината.моя бивш също се правеше че няма нищо общо с развода и едва ли е разбрал с каква фамилия съм и документа също не пожела да си вземе,но той е много важен,поне на мен ми го искат почти навсякъде. ама ...мъже-правят се на велики Laughing


същата работа, една година след развода не е отишъл да си вземе документа, и затова и двамата нищо не знаем

# 25
  • Мнения: 589
щом не са го питали,дали си дава фамилията,значи тя си е върнала бащината.моя бивш също се правеше че няма нищо общо с развода и едва ли е разбрал с каква фамилия съм и документа също не пожела да си вземе,но той е много важен,поне на мен ми го искат почти навсякъде. ама ...мъже-правят се на велики Laughing


същата работа, една година след развода не е отишъл да си вземе документа, и затова и двамата нищо не знаем
Ами помисли си за кого се жениш...

# 26
  • Мнения: 2 657
В самото решение за развод,си пише тя с каква фамилия ще е ..А при склю4ването на втори брак,в съвете искат решението-незнам точно за какво беше,но го искат..поне при нас беше така Peace

# 27
  • Мнения: 3 715
Ами като не искаш да носите еднакви фамилии с бившата, не си сменяй твоята.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 062
Така или иначе решението за развода ще потрябва в гражданското при сключване на нов брак. Прати го да си го вземе, защото иначе няма да има втори брак просто Wink
Ако е решил да излъже и да декларира, че не е бил женен - 313/НК да прочете.
Сиреч, има много по-голям проблем от този дали жената носи неговото име. Да не говорим, че фамилията трябва да е хипер уникална, иначе половин България така или иначе ще носи твоята фамилия.

# 29
  • София
  • Мнения: 344
щом не са го питали,дали си дава фамилията,значи тя си е върнала бащината.моя бивш също се правеше че няма нищо общо с развода и едва ли е разбрал с каква фамилия съм и документа също не пожела да си вземе,но той е много важен,поне на мен ми го искат почти навсякъде. ама ...мъже-правят се на велики Laughing


същата работа, една година след развода не е отишъл да си вземе документа, и затова и двамата нищо не знаем
Ами щом иска пак за се жени ще трябва да го потърси- носи се при подаване на заявление за сключване на брак.Ето това вече е сериозния момент.Да си потърси адвоката по бракоразводното дело и да го помоли да му вземе копие.А фамилията...ами аз пък си обичам моята и не я смених при втория брак (моята гордост пък каза, че не мога да си играя с името на дядо ми ), а също и главоболията по документите- лична карта, шоф.книжка, пълномощни и съдебни решения (управител на фирма съм),банкови сметки ... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт