наднормено тегло

  • 2 244
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Благодаря  за бързите отговори Simple Smile!
Казах на майка ми какво е написала tonimirka и се оказа,че има още един проблем-повишен холестерол.Тоест,не може да приема пълномаслени млечни продукти и червено месо.Риба не яде Sad.А заради сърцето не и позволяват да използва велоаргометър,пътека и гладиатора.
Мисля да я убедя да премине към суровоядство,дали ще е добра идея?


Проблема със сърцето и с кръвното много често е свързан със задържането на течности. Трябва да намери начин да го реши и то чрез специалист.
Не съм сигурна, но мисля че консумацията на извара и зеленчуци в суров вид облекчава нещата поне малко.

# 16
  • Мнения: 4 678
Ако започне  протеинова диета, проблема с водата може малко да се разреши
Магарешки трън пила ли е?
 Peace

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дай й кураж и от една стара пушка, дето не можеше да стане от леглото без помощ преди една година, заради много неприятни болки в лумбалните  прешлени и лява ябълка,гуша, висок холестерол, ужасни резултати на естроген, 2пъти над нормата, кръвоизливи по 20 дни! при мене холестеролъ т е бил свързан някакси с хормона, та диета и спорт всеки ден полека,за нея,аз тръгнах от 86 кила при 154 ръст!имам и други бабешки болешки, но не мога да  си оставя здравето в глуха и се боря за  55 кила ,дай боже! от 20 години не съм си била на тези кила! има надежда ,но се иска много борба!успех и наистина аз  по4нах и даже  задържам с нвд, но без мле4ни и плодове!има и друго психиката, тя трабва да си даде  споко и да не мисли за болестите като крайна гара, тоест някъде може да се направи обратен завой и да се  подобри!

# 18
  • Мнения: 2 959
...Става въпрос за майка ми...Има много бавен метаболизъм...
Таня Р, а Майчето Ти иска ли да отслабва или това е външна идея?! Ако е решила да го направи, няма начин да не успее да се справи, но ако го прави заради другите, стреса който произтича от това й пречи да постигне целта. Като Те чета си мисля че в основата на всичките проблеми стой храненето. Излишните кг допринасят до сърдечните и хормоналните проблеми. Как е с инсулина и кръвната захар? Ако всичко е наред там не виждам защо да се изключват от менюто полезните карбсове/ източници на фибри и антиоксиданти/- плодове/ греипфрут, беритата, портокали, киви/, зеленчуци/ броколи, карфиол, брюкс. зеле, целина, чушки и зелените/ и разбира се пълнозърнестите продукти. Тези храни могат да намалят инсулина и да засилят метаболизма за горене на мазнини. Също храни които могат да стимулират метаболизма са качествените мазнини- маслиново, ленено, конопено олио, рибено масло, семената и ядките/ в огран. кол- ва/ и разбира се качественият протейн- извара, пилешко, яйца. И защо при препоръчано РХ Майчето яде само веднъж на ден- това със сигурност няма да й помогне в борбата с кг? Досега правила ли е някакво пречистване на организма, за освобождаване на натрупаните токсини? Мисля, че суровоядството би й помогнало, но там волята да издържиш трябва да е много силна. Как е с хормоните в момента, приемали отвън, естрогена й как е/ той е основният виновник за нашето- женското натрупване на кг/? Приема ли достатъчно течности, за сърдечните проблеми препоръчват повече антиоксиданти/ напр. в зеленият чай/? А за спорт, не забравяй че за нейната възраст и продължителното ходене върши работа, след като залите и уредите не ги предпочита.
Марси, поздравления за постиженията и дано скоро се похвалиш с постигнати 55кг. Как овладя хормоните, приемаш ли синтетични заместители?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 225
Бих искала първо да поздравя всички с прекрасните съвети които са написали преди мен!Моето мнение обаче е, че жената има сериозни проблеми и се нуждае от лечение при специалист.Не искам да звучи като реклама ,но ако имате финансови възможности посетете центъра на д-р Емилова- тя наистина прави чудеса!Успех!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 193
... посетете центъра на д-р Емилова- тя наистина прави чудеса!Успех!
И аз направих чудо със себе си-в продължение на 1год и няколко месеца се хранех с пилешко, риба, зеленчуци-краставици, зеле, броколи, домати, марули, чушки, тиквички, пълномаслени млечни, качествена мазнина-краве масло и зехтин, сметана и свалих 18кг, които въпреки празниците където обилно се ядяха празнични ястия-не качвах килограми.
Извинете, но д-р Емилова прави нещо като гладолечение или плодолечение-все тая-защо?Защо трябва да се гладува-жената от гладуване и ядене по 1път е на това положение, тя е способна да се справи сама с проблема си, защо все трябва някой друг да ни решава проблемите-диетолог, хапче за слабеене, поредната реклама по ТВ-то и т.н.

Краси-нищо против теб нямам, но с финансите за д-р Емилова жената ще си купи качествена храна и ще редуцира теглото си
Знам много хора, които са си върнали килограмите след лечение при Емилова, знам и такива,които не са си ги върнали-всичко е до организъм. Ако жената е от тия, които после си връщат старите кг....тогава какво?

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
калида, бяха ми предписали примулут за 2 г, докато се върна пак в бг, не можах да пия  пове4е от 6 месеца, спрях и по4нах с нвд и после спорт!но много бавно е при мене, ще гледам хормони от двата типа като се върна, както захар, холестерол и други!не пия нищо в момента, няма добавки тука както в бг!мерси, мотивиращо е да има подкрепа!а диета и спорт си иска индивидуално насищане на метаболизма, тялото не може да работи без да яде! ето сега съм на японската, но само 2 яйца и една пържолка и салатка, ама хи4 не ми стигат! добавям по нещо, ина4е ще припадна на жегата при нас!
към авторката, непременно изследване на хормони! на мене от там ми тръгна изясняването на проблема! естроген много и оттам холестерол!искаха да ме лекуват преди и за високо кръвно и за задържане на вода и тем подобни в бг, но аз не поех риска на 36, вси4ко идваше от една  потискана депресия! спортът и контактът с хора, приятелски настроени, много ми помага!48 г е по4ти наборка, затова ако иска полека да запо4не нвд, но без мле4ни и плодове, мисля,4е ще й е добре да си види резултатите сигурни!

# 22
Здравейте отново Simple Smile!

Kalida,за щастие идята за отслабване идва от майка ми,просто аз събирам информация,защото явно не може да се разчита на диетолозите,а тя не знае как да намери информация в интернет.Иначе има силна воля,така че вярвам,че ще се справи с избрания режим.До толкова е свикнала да ограничава храната,че сега се оплаква,че ще трябва да яде по много Rolling Eyes.
Поци,не е пила магарешки трън.Той помага против задържането на вода,така ли?
marsy,пожелавам ти да достигнеш мечтаните килограми Hug!Относно хормоните-последно и правиха изследвания преди половин година,естрогенът и прогестеронът са в много ниски количества,казаха и веднъж годишно по един месец да пие дуфастон,като последните 10 дена да включва и фемостон,но от тях получи кръвоизливи и после трябваше да приема лекарства и да и бият инджекции за да спрат.В крайна сметка отмениха лечението.

# 23
  • Мнения: 4 678
Помага по често да ходи до тоалетната Peace

# 24
  • Мнения: 516
Tanya r , ако искате добър диетолог - потърси д-р Ригов. Виж началната стр. на темата "Д-р Ригов  - диетолог " .


                         Желая    ви        newsm10  

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 16:32 от mamce

# 25
  • Мнения: 2 959
...жената има сериозни проблеми и се нуждае от лечение при специалист...
Красито, че има проблеми, така, но важното е че се опитва да се справя и има достатъчно воля да направи първите стъпки. А колкото до специалист, наистина и тук си права, но Таня писа че са се допитвали до такъв и той е препоръчал РХ само.
...няма добавки тука както в бг!...
Марси, а за какво са Ти добавките в случая?! Ти правиш доста по пътя на доброто здраве. Внимаваш какво ядеш, наясно си с здравните си проблеми, а оттук и доста си информирана как да се бориш с тях, спортуваш. Така че дай си време и спокойствие, бавните промени са най- сигурни и постоянни и ако спазваш балансиран режим в БГ ще бъдеш приятно изненадана от добрите резултати от инсулина и хормоните. А защо си изключила плодовете, те са бързи и лесно усвоими от организма захари/ а те са важни за нормална клетъчната дейност/?
...толкова е свикнала да ограничава храната,че сега се оплаква,че ще трябва да яде по много ...
Таня, от тук според мен е и проблема. Дългото гладуването и след това неправилният преход към нормално хранене води до доста проблеми. Тествали ли сте инсулина, как е кръвната й захар? Стискам палци на Майчето Ти да вземе в ръце нещата със здравето си, защото както тя може да си помогне едва ли който и да е специалист може да го направи. А за естрогена, нима и той е бил под нормата, Тя е в такава възраст когато излишъците трябва да се проявяват?

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ще кажа за добавките, ве4е съм на годинки за менопаузиране и имам проблеми на костите  и ставите и 4ерния дроб , преди 7 г вадих сливици заради  ревматизъм и общо увредено състояние!калций, магнезий, лецитин и витамини, не успявам да набавя, много им е слаба откъм плодове и зелен4уци храната тука, не,4е няма, са с влошено ка4ество,така казват заради комерсиални цели!не като от градинката на баба ми, хехе!имам 4ести проблеми с мускулите, съкращават се и страшно болят! основно са това , не са  много добавките!

# 27
  • Мнения: 2 959
...годинки за менопаузиране и имам проблеми на костите  и ставите и 4ерния дроб...имам 4ести проблеми с мускулите...
Марси, при толкоз болежки и да намираш воля и желание да тренираш и поддържаш здраво и стегнато тяло, поздравления! Пробвала ли си да вкараш малко ленено семе в менюто, доста добри отзиви има за влиянието му в/ у менопаузата и всички свързани с нея моменти, благодарение на фитоестрогените, a и успокоява мускулни болки?

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ленено семе не съм открила в тунис, ако има то е за храна на птиците! и продава4ите а храна за птици има да ме гледат затрогващо! сестра ми ми прати един път, ровили са в колета и вси4ко беше разсипано, колкото оцеля се изяде, не смее да повтори!но да стигна бг  и подкарвам здраво нвд, поне откъм масленост при нас  тука са  някакви 15.5 процента на литър не знам нисък ли е, висок ли е?сметаната над 30, извара няма, има рикота, ти поне знаеш ,но никакъв процент не знаят! затова махнах мле4ните, заради един райб и лбен(ферментирало по естествен на4ин), бях се подула като балон, ще литна!воля за спорт имам още, само да бягам -ве4е ми е трудно ,а бягах преди!
какво реши да прави май4ето на таня?таня, дай й малко надежда, тръгне ли веднъж, току и кръвното падне, оправи баланса и подлъже пустата машинка да работи смазана! никакво отказване!ако се налага да дистанцира  менопаузата още малко за да  подготви тялото, нека види ендокринолог -гинеколог, аз се моля да не ме по4не преди 50-55 г, 4е хи4 не ми се става баба!казала съм и на децата, още съм мама, баба -другата половина на века! Hug Peace

# 29
  • Мнения: 2 959
...казала съм и на децата, още съм мама, баба -другата половина на века! ...
Слънчева Японке, голяма си сладурана! Поне хумора Ти е на висота, а той е важно условие за редуциране на стреса, който при Теб явно е в голямо кол- во. Жалко че нямаш възможност да опиташ малко ленено семе, дори не се знае ако си вземеш от храната за птици, дали не е третирано с някакви препарати?! Какво означава титлата Ти- "дромадер", специфична е? А за НВХ, защо ще чакаш БГ, при вас как са месата, яйца имате предполагам, жалко че ферментиралите млечни не Ти влияят добре, обикновено са добър източник на пробиотикси?

Общи условия

Активация на акаунт