Грамотност и образование

  • 3 022
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
аз не се обиждам, но според мен не може от един постинг или два да се определи човека като характер най-вече. аз изобщо не се обиждам и от казаното от asyalein, но няма да търпя такива крайни и генерални изводи от хора, които не ме познават.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз не се обиждам, но според мен не може от един постинг или два да се определи човека като характер най-вече. аз изобщо не се обиждам и от казаното от asyalein, но няма да търпя такива крайни и генерални изводи от хора, които не ме познават.

аз не искам да те обидя, искам да те накарам да се замислиш.
1. да се замислиш какво точно искаш да кажеш когато пускаш една тема
2. да се замислиш как да го кажеш
3. да се замислиш как да се обосновеш
4. да се замислиш над отговорите, които получаваш

с риск да оспамя: изводите си ги правя не само на база няколкото ти поста тук, а и на разсъжденията ти в темите за кумовете и за финансовото състояние Wink
не ми се търсят линкове, ама смятам, че ще схванеш какво имам предвид.

аз не разбирам, след като ти се говори на извисени теми и пусна тук тази тема, защо не напишеш един-два довода.
да привнесеш нещо за разговора по темата.
защо го приемаш лично...ей това не разбирам.
хайде, надскочи средата си и потълкувай липсата на грамотност сред подрастващите.

 Peace

# 17
  • Мнения: 589
аз не се обиждам, но според мен не може от един постинг или два да се определи човека като характер най-вече. аз изобщо не се обиждам и от казаното от asyalein, но няма да търпя такива крайни и генерални изводи от хора, които не ме познават.


с риск да оспамя: изводите си ги правя не само на база няколкото ти поста тук, а и на разсъжденията ти в темите за кумовете и за финансовото състояние Wink
не ми се търсят линкове, ама смятам, че ще схванеш какво имам предвид.

.

 Peace
  Таман се питах кога ще се появят кумовете Joy rotfImbo

# 18
  • Мнения: 236
Какви кумове? Това съм го изпуснала. Shocked Светнете ме, моля. Praynig

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

  Таман се питах кога ще се появят кумовете Joy rotfImbo

 Joy hahaha Joy

ми тя тази тема влиза в графата, където и е онази тема за шундите.
разбира се една тема от "дом и семейство" не може да засенче една клюкарска такава.... Joy

извинявам се за офф-а.

# 20
  • Мнения: 819
аз не се обиждам, но според мен не може от един постинг или два да се определи човека като характер най-вече. аз изобщо не се обиждам и от казаното от asyalein, но няма да търпя такива крайни и генерални изводи от хора, които не ме познават.

Виж, като прочетох първия ти пост,  бях напълно съгласна с теб. Всъщност все още съм по отношение на това,което пишеш. НО, да твърдиш, че ти е по-лесно да пишеш само с малки букви ... Crazy Не може филолог да започва изречение с малка буква. Не е по-лесно, все тая е. Или пишеш грамотно или не, независимо дали е смс или дипломна работа. Не се заяждам, ако темата ти беше за друго, нямаше изобщо да коментирам правописа.

# 21
  • Мнения: 3 675
Аз пиша само по този начин във форумите!Абсурд е да водя по този начин официална кореспонденция примерно. Ето защо започвам да пиша според правилата. Жалко, че темата малко се оспами след като тук се намесиха други фактори, имам предвид теми по-рано пускани от мен, както и изказванията на някои от вас, които нямат нищо общи с казаното в първия ми постинг.Май обърнахме постингите по темата на "каква е гитадам като характер", а не да се изкаже мнение по темата, която съм започнала. Не виждам какво общо имат изказванията на някои от вас с въпросите, които съм задала в първия си постинг, както писах по-горе.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
става малко като заяждане, макар че не искам да е така.

Лилянчето от Биг Брадър не я знам. Не мога да преценя средата на мъжа ти.
От примерите, които даваш, си вадя изводи за теб, не за хората около теб.
и искам да ти кажа, че не се представяш в много положителна светлина.

не се обиждам изобщо, знам че граматиката ми е слабото място, в крайна сметка не съм българска филология...затова казах, че мъжа ми в това отношение е много по-добре от мен, въпреки че е завършил с 3,20.

аз никога не бих дошла при теб да уча английски, нито бих си пуснала децата.
щом не владееш граматиката на родния си език, едва ли си овладяла и английската граматика.
сега, ако ми кажеш, че английският език ти е по-добър от българския, то по-добре замълчи,защото темата ти за грамотността е изчерпана  hahaha

страхувам се да срещам хора като теб, честно Confused

Мисля, че се държиш грубо с жената и си оправдаваш самоопределението "нервна".  Тя има право да изрази мнение за тенденциите в България и не е задължително да се престарава чак толкова във форума, че да не пропуска главна буква- обаче правописна грешка няма никъде.
И не е нужно да познаваш "всички" хора в България, за да направиш извод за масата.
И може пък в английската граматика да е  много добра.


Защо в този форум някои си изкарват нервното напрежение и се реагира така на една нормална тема???

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Светла, аз също съжалявам, че темата се измести.
аз съм написала моето мнение по темата.
ти написа ли твоето? или само продължаваш да изместваш темата?
според мен и гитадам не е написала кой знае колко обосновано мнение.

моля, нека да се говорим по темата Peace

# 24
  • Мнения: 313
Грамотността и културата на един човек не зависи от ЕГН - то. Има млади хора изключително зрели и отговорни за възрастта си за разлика от други в пъти по - възрастни от тях. За мен днес много от  подрастващите са дори по - информирани за годините си.

# 25
  • Мнения: 4 514
E, съгласете се, че лошият правопис и снижените критерии в образованието станаха повсеместно явление. Даже няма нужда да четем форума, макар че той за мен е най-яркият пример. За справка - вижте постовете в темата за правописните изцепки например.
Младите хора, за жалост не само те обаче, не могат да пишат правилно. И няма нужда да познавам всички млади хора, за да го твърдя, говоря за масата. Мисля, че всички ще се съглсите с това.
А че има млади хора, които са невероятно интелигентни и даровити - има, разбира се. Винаги ще има. Но на очи се набива другият тип млади хора - които крещят по улиците, псуват, изразяват се неграмотно, пишат неграмотно и т.н. Има ги във всеки град.

# 26
  • Мнения: 313
Проблемът е не само в образованието, а най - вече във възпитанието и семейната среда.

# 27
  • Мнения: 3 675
Проблемите са най-вече във възпитанието, за 4 години съм видяла всякакви личности, но общо взето преобладат нахалните и арогантни тинейджъри на които по милост, примерно им пишеш тройка, а те 4 или 5 искат. Такава е думата де, а знанията им граничат към нула. Много ги мразех такива. Вярно е, че имаше и умни деца, но те се губеха сред множеството. На днешните деца, говоря от 8 клас нататък, защото аз преподавах само на големи, изобщо не им се учи, забелязах, че ги тресе повече хормона, отколкото жаждата за знания. И то резултатите са налице.Пълна неграмотност и необразованост и това е бъдещето на България. Умните, естествено, ще хукнат я към Америка, Канада, Ирландия, Германия, а тук ще останат необразованите. Как искате тази държава да напредне икономически. Сори, ако мнението ми е прекалено крайно, но действителността е такава.

# 28
  • Мнения: 236
Аз мислех, че темата е за образованието, а не за възпитанието. newsm78

# 29
  • Мнения: 3 675
Според мен възпитание и образование се припокриват. Родителите са тези, които възпитават децата, но като не са ги възпитали както трябва, как може учителите да си гледат работата. Учителят е личността, която трябва да дава знания на детето, а не да го възпитава. Какво е виновен той, че на определени индивиди им липсват първите седем години.

Общи условия

Активация на акаунт