HILD

  • 4 023
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 230
- Предлагаме финансиране за хората над 65 години

- Ако не изпълняваме задълженията си, клиентът автоматично си връща собствеността, без да ни връща парите

- Оценките на имотите ще се правят от лицензирани компании, както при теглене на кредит от банка

А това "бомби" какво ли ще да е?  newsm78 Laughing
Четейки бомба №2 вече виждам, че това е не просто бизнес, а маймунски бизнес (меко казано).  Не ми е необходимо да чета по-нататък.

Дааам..и баба Иванка като вземе да доказва, че не си изпълнявали задължениятааааааа ...по съдебен рееед...

...ама да не вземе същата тази бабка да се и поразболее  някак сиии...   #2gunfire

# 16
  • Мнения: 4 473
Поредната пирамида в България.

# 17
  • Мнения: 4 841
Не бих посъветвала никой човек над 65 години да се прецака по този начин, независимо дали е самотен или има наследници.

# 18
  • Мнения: 804
Звучи чудесно стига да е истина. Това, ако не е поредният измамен финт на някой чуждоземен хитрушко е прекрасно решение за възрастни хора, чиито деца са трайно изселили се от България или нямат такива. Ако договорът е наистина добър и не залага скрити капани за наивници, ако възрастните хора се посъветват със свой доверен и компетентен адвокат, ако самата фирма не е поредната далавера, ако... Е, много ако се събраха. Аз лично на този етап нямам доверие на фирми от този род.

# 19
  • Мнения: 599
Че какво му пречи на самотника да си продаде жилището,да си вземе една свястна квартирка и да си харчи по 1000лв. на месец,вместо да го дава на тези?  33uu

# 20
  • Мнения: 4 195
HILD СЕ финансира от МЕРИЛ ЛИНЧ Ко., в която има участие сетете се кой - Милен Велчеввввввввввввв, честито.
Колко е средната продължителност на живота у нас - според последни изследвания за жените 72 години, за мъжете 75 - честито. Апартамент за 100 000 лева, подарявате на ХИЛД за - в най добрия случай - първоначално 10 000 лв, плюс да речем 10 години ( тоест умирате на 75) по 410 лв на месец - 50 000 лв - грубо, тоест наполовина, като цената до тогава му е скочила двойно - абе далавера, ама не и за пенсионерите.
Ако аз бях пенсионер, и имах апартамент за 50 000 евро, продавам го, взимам си една гарсионера за 35 000 евро - и с другите - ей живот, осигурени старини, примерно. Само дето нашите пенсионери, се чувстват длъжни да оставят имоти и чудо на децата си........

# 21
  • Мнения: 656
Че какво му пречи на самотника да си продаде жилището,да си вземе една свястна квартирка и да си харчи по 1000лв. на месец,вместо да го дава на тези?  33uu
Пречи му липсата на инициатива.
Друго си е да ти поднесат нещата на тепсия, па макар и "много хубавото не е на хубаво".
Залагат на това, че пенсионерите са бачкали цял живо с идеята "да доживея пенсия та да се отживея", т.е. свикнали са друг да им урежда живота...

# 22
  • Мнения: 5 539
Че какво му пречи на самотника да си продаде жилището,да си вземе една свястна квартирка и да си харчи по 1000лв. на месец,вместо да го дава на тези?  33uu
Ами ако живее по-дълго?10 години по 12 000 лв. годишно и на 75 е без пукнат лев на улицата
А ако банката фалира и парите му изгорят?

# 23
  • Мнения: 4 195
Абе дано не се вържат много пенсионери, таз от ХИЛД коментираше, че към момента имат 1000 клиента в Европа - тоест, не им се връзват много много на тенекията........... Outta Joint

# 24
  • Мнения: 6 164
Мисля, че е идеален начина самотни възрастни хора да изживеят достойно старините си. Не ми се вярва по-млади хора с поколение, да лишат наследниците си от жилище продавайки го по този начин.
Peace

Че какво му пречи на самотника да си продаде жилището,да си вземе една свястна квартирка и да си харчи по 1000лв. на месец,вместо да го дава на тези?  33uu
Ами ако живее по-дълго?10 години по 12 000 лв. годишно и на 75 е без пукнат лев на улицата
А ако банката фалира и парите му изгорят?

Ще му върнат собствеността предполагам?!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 043
А как са защитени интересите на самотния възрастен? Ако, например, ХИЛД го изхвърлят на улицата. Върви, че си търси правата после по съдилищата. Камо ли, пък, ако си самотен стар пенсионер  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 5 622
Мен ми смърди яко тая работа с Хилд. Даже много се дразня на зарибяващата им рекламка  Stop

# 27
  • Мнения: 377
Абе дано не се вържат много пенсионери, таз от ХИЛД коментираше, че към момента имат 1000 клиента в Европа - тоест, не им се връзват много много на тенекията........... Outta Joint

Става въпрос само за Унгария.
Иначе не виждам нищо лошо в идеята, все пак не съм запозната в детайли с условията, така че не мога да съм за или против конкретната компания.

# 28
  • Мнения: 4 306
Погнусявам се и от рекламата и от идеята.
Не съм достатъчно информирана, но мисля че едва ли законодателя има някакъв норматив, с който да регулира дейността на подобни "дружества", респективно да са гарантирани правата на продавача пенсионер.

# 29
  • Мнения: 524
И на мен ми е съмнително, може да разчитат точно, че ще им се вържат самотни стари хора, които нямат защита от никъде. Гледах интервю с въпросната дама - в момента програмата е само за София, щели да видят как ще потръгнат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт