детето ми се събужда 4-5 пъти през ноща...много ми идва

  • 2 603
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 327
Ние скоро ще станем на 2г. и все още се буди по няколко пъти на нощ. В най-добрите периоди е било по около 3- 4 пъти на нощ, което значи на всеки 2 часа. Сега уж пораства и трябва да спи по-добре, обаче... откакто започнаха жегите се събужда на всеки час, изпива по 5-6 шишета с около 60мл вода всяко на будене и ако не ги дам мрънка и не заспива, което нас пък окончателно ни разсънва.
Според мен по-честото будене е 1/ от емоциите натрупани през деня и 2/ заради жегите.
Забелязала съм че като се захлади спи по-добре. А когато го водим да гледа разни детски концерти или разни такива детски забавления през нощта е ужас. Намерете причината и се радвайте пак на спокоен и здрав сън по-скоро  Hug

# 16
  • Мнения: 89
А ние се и люлеем даже!От както се е родила почти всяка нощ се събужда поне по веднъж,а вече направи 2 год.Мъчи се да заспи самичка,но не може и започва да плаче,а откакто говори ми казва "мамо, столче"/люлеем я на столчето за хранене,че има колелца/.И така-ако се събуди към 3 през ноща отиваме в другата стая да не събудим спящия родител/редуваме се с баща й/,люлеем я около 20 мин,после чакаме да се унесе хубаво и я местим в кошарата.Не иска да спи при нас,би било по-лесно,нищо че е лош навик.Има случаи,когато на обяд не е спала изобщо и пак се буди 1-2 пъти.Баща й става за работа всеки ден в 5,30 и ако е ставал през ноща за около 1 час,познайте как работи през деня,но няма как-понякога и аз не издържам!Молех се като стане на годинка да престане този тормоз,сега стана на 2 и пак е същото!!!
Страшно завиждам на майките, които спят нощем-може да е 5 часа,но е пълноценен нощен сън!

# 17
  • Мнения: 917
ох и на мен това ми е болна тема. добре че е таткото да става. ние пък по цели нощи се наливаме с вода. иначе бързо заспиваме, но трябва да има дежурен като ревне и да търчи с водата. като се напие заспива отново, но ако не й дадем настава един вой..... все си мисля че е от зъбите

# 18
  • Мнения: 3 356
От 5 месечен е така.Вече не ми прави впечатлиние.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Малкият ми съвсем отскоро започна да спи без да се събужда за нощна доза мляко. Спи неспокойно, заради горещото време, но вода и пак заспива. Друг въпрос е колко пъти аз се събуждам и ставам, за да му метна лек чаршаф поне на кръста.

# 20
  • Мнения: 625
Моето дете винаги е било така,имаше само едно малко изключение,когато беше около 5 месечен.Свиква се.

# 21
  • Мнения: 1 008
Алина,къде е спало детето преди това-винаги в собствено креватче или при теб?Ако детето е спало при теб и е било преместено в последствие е възможно да е тревожно от "отнетата му привилегия",да се чувства заплашено или отхвърлено.

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
и мойта дъщеря беше така.будеше се по безброй пъти на ве4ер,докато на 2г и половин а не запо4нахме да ходим на класи4ески хомеопат.постепенно нещата се регулираха,сега си спи по цяла нощ,става само да ишка.а и характера и се промени.

# 23
  • Мнения: 2 161
Като чета написаното,кошмарът пак изплува...До 3 години и половина дъщеря ми се събуждаше по 4-5 пъти.И понеже от раждането си спеше в отделна стая,за мен беше истинско мъчение.Що синини имах по себе си от блъскане в мебелите.

# 24
  • Мнения: 600
при нас има проблем само когато сме при бабите - там спим в една стая и като ни види през ноща, иска да си играем. иначе в къщи спи сама в стая, знам, че се събужда през нощта, играе(личи си сутрин по това колко е разхвърляно), но после пак заспива без въобще да се обажда. в редки случаи ме вика за вода. не смея да й оставя шишето, защото обича да пръска и ще се намокри цялата.

имате ли възможност да я отделите да спи сама? за мен, ако няма някакъв сериозен проблем(а като чета едва ли има) само това е решението.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още сме в такъв период,който започна на 15 месеца.Лошото при нас е,че когато се събуди и я вземам при мен.Но дори и при мен пак се пробужда няколко пъти.

# 26
  • Мнения: 3 356
Тази нощ пищя  неистово на 10-15 минути.Думи нямам.

Общи условия

Активация на акаунт