съдомиялна машина

  • 5 930
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 712
От доста време ползваме само продуктите на Calgonit-прах,сол и гланц.Преди това съм ползвала Somat.Таблетки съм ползвала някога,но откакто ни се повреди миялната преди 1.6 години и от сервиза казаха,че трябва съвсем малко прах да се слага,мъжът ми не дава и дума да се издума за таблетки.Гел не съм ползвала.
Иначе бялото го има по чашите...в началото го отдавах на това,че чашите са боклучави.

# 16
  • Мнения: 374
Иначе бялото го има по чашите...в началото го отдавах на това,че чашите са боклучави.
Ами моите са боклучави и затова и аз си правя такива заключения. И чиниите ми не са кой знае каква стока, но пък нищо им няма засега/Миялната я имаме отскоро/. Просто бях решила, че е по-лесно с таблетки 3в1, 5в1 и т.н., отколкото постоянно да сипваш няколко препарата. Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 178
Иначе бялото го има по чашите...в началото го отдавах на това,че чашите са боклучави.
Много странно newsm78 всякакви чаши и др съдове съм слагала (без алуминиеви, естеств) и никога не съм видяла бяло по тях (чиниите също са ми прозрачни). Да не би да не сте регулирали консумацията на соли, съобразно твърдостта на водата и гланца?

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 00:21 от Aganka

# 18
  • Мнения: 374
[Да не би да не сте регулирали консумацията на соли, съобразно рвърдостта на водата и гланца?
Ами след като ми задаваш този въпрос, се сещам, че аз карам с фабричната настройка още.  ooooh!Така и не съм прочела обстойно как да наглася миялната според твърдостта на нашата вода Embarassed

# 19
  • Мнения: 7 263
само прах, Калгонит. С НИЩО друго не експериментирам.

 Peace Peace Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 11 712
Иначе бялото го има по чашите...в началото го отдавах на това,че чашите са боклучави.
Много странно newsm78 всякакви чаши и др съдове съм слагала (без алуминиеви, естеств) и никога не съм видяла бяло по тях (чиниите също са ми прозрачни). Да не би да не сте регулирали консумацията на соли, съобразно рвърдостта на водата и гланца?
А-у-у-у срам не срам,ама за първи път чувам за такива настройки  Embarassed.А как стават тези настройки?За първи път чувам,че миялната може да има такива,а я ползвам вече шеста година. Embarassed Embarassed Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 178
В ръководството за експлоатация трябва да е обяснено. Ако не го пазиш, си разгледай машината. На моята има 2 степени за регулиране твърдостта на водата и 6 - за количеството на гланца.  От настройката на дозата гланц зависи дали ще имаш бели (като от вар) петна по стъкларията и капки вода, или синкав филм-слой по нея и по остриетата на ножовете. В 1-вия случай увеличаваш, във 2-рия намаляваш дозата.

# 22
  • Мнения: 374
Много благодаря и аз за разясненията!   bouquetЩе се опитам да я регулирам, пък дано спра да се оплаквам тогава! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 491
А аз се чудя защо едно шише гланц от 700мл ми заминава за 10 миенета. Верно излизат лилави отгоре приборите.
Само остава да намеря как се регулира тази пущина  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 11 712
Момичета от къде се регулират вашите миялни?Явно кмоята е стар модел Аристон от 2001 година и няма такова чудо.Попитах мъжът ми и той потвърди,че нямаме настройки  Sad.

# 25
  • Мнения: 1 152
Момичета от къде се регулират вашите миялни?Явно кмоята е стар модел Аристон от 2001 година и няма такова чудо.Попитах мъжът ми и той потвърди,че нямаме настройки  Sad.
Там, където си сипва гланца има една врътка със стрелкичка и степени от 1 до 6 при мен. Така се регулира гланца, а за солта имам една червена врътка на стената на миялната.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 712
Момичета от къде се регулират вашите миялни?Явно кмоята е стар модел Аристон от 2001 година и няма такова чудо.Попитах мъжът ми и той потвърди,че нямаме настройки  Sad.
Там, където си сипва гланца има една врътка със стрелкичка и степени от 1 до 6 при мен. Така се регулира гланца, а за солта имам една червена врътка на стената на миялната.
Леле Сасано жива да си!Направо ме е срам от мене си  Embarassed!За толкова години да не съм разбрала,че имаме настройки.
Видях настройката за гланца и се оказа,че досега е била на 3 /по скала 1....6/,но мъжът ми трябва да се върне за да дръпне миялната и да погледна дали има настройка за сол.
И какви трябва да бъдат настройките?

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Там, където сипваш солта, също може да имаш настройка. Моята е под капачката на резервоара за сол. Аз не съм ги пипала, оставих ги по подразбиране...

# 28
  • София
  • Мнения: 11 712
Е да но при мен по подразбиране чашите ми ставт бели,а аз си мислех,че или чашите са боклучави или миялната.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Е да но при мен по подразбиране чашите ми ставт бели,а аз си мислех,че или чашите са боклучави или миялната.
Е, да де, ясно, промени настройките тогава Simple Smile Аз мисля да понамаля гланца, че нещо ми скърцат станно чиниите Thinking

Общи условия

Активация на акаунт