Раждане: 40 г.с. vs 38 г.с.?

  • 4 061
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
......... но мисълта, че ще ме боли зверски не я понасям.
Ами то и при секциото боли зверски, само, че след раждането. А каква е разликата дали преди или след?!

# 16
  • Мнения: 374
Дъщеря ми се появи 17 дни преди термина. Преди това бяхме говорили за секцио и докторът ми беше определил дата след рожденната на малката. Grinning Аз исках да раждам със секцио, но акушерката ми ме разубеди само с 1 изречение: "Ако беше толкова хубаво, ние всички/колежки имаше предвид/ щяхме да раждаме и да сме родили със секцио". Аз пък си казах, че ако се наложи, винаги могат да ме срежат и да извадят бебето. Стискам ти палци, каквото и да решиш!

# 17
  • Мнения: 525
Дъщеря ми се появи 17 дни преди термина. Преди това бяхме говорили за секцио и докторът ми беше определил дата след рожденната на малката. Grinning Аз исках да раждам със секцио, но акушерката ми ме разубеди само с 1 изречение: "Ако беше толкова хубаво, ние всички/колежки имаше предвид/ щяхме да раждаме и да сме родили със секцио". Аз пък си казах, че ако се наложи, винаги могат да ме срежат и да извадят бебето. Стискам ти палци, каквото и да решиш!
Благодаря:) Май 4е ще направя някаква такава схема..

# 18
  • Мнения: 2 865
Макар и незначителен, все пак съществува риска да не са зрели дробовете в 38 седмица.
Освен това колкото по-дълго е бебето в корема е по-зрял и черния дроб, което е от значение за физиологичната жълтеница.
Е, ако тръгне само си е друг въпрос.

# 19
  • Мнения: 2 332
...
Ако всичко ти е ОК, и само защото не ти се чака - не  Naughty
Природата си е решила, че трябва да е 40 седмици, значи толкова са необходими на бебето.
Пък и си чакала 9 месеца, какво са още 14 дена  Wink

Момичетата хубаво са ти го написали. Ако нямаш медицински причина, по-добре изчакай естествения ход на нещата.

Споделям тези мнения!  Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
В 40-та, ако няма показания и проблеми за майката и детето да е преди това. От нетърпение и умора категорично не. Това не е зряло и разумно решение  Naughty
Моето бебе се роди в 37-ма гс и се радвах, че не го носих още 3 седмици, но ако бях секцио никога не бих си позволила подобно своеволие.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичетата хубаво са ти го написали. Ако нямаш медицински причина, по-добре изчакай естествения ход на нещата.

Подкрепям, аз накрая имах високо кръвно и доктора само заради него реши секциото да е по-рано. Но все пак няколко дни ходех всеки ден на преглед при него за да следи състоянието (моето и на детето) за да вляза поне 38 г.с., защото той каза, че има риск да се адаптира бебето по-трудно. Както виждаш, дори и по медицински причини лекарите се стремят да не избързват, а ако няма такива съвсем не виждам защо да се бърза - природата си го е измислила как трябва да бъде.

# 22
  • Мнения: 22 436
Щом се навлезе в 9тият месец бебето може да се появи по всяко едно време. Това означава м-у 36та до 41г.с. Зависи от самото бебе и доколко то самото е готово да се появи на бял свят.
По принцип плановите секцио се насрочват м-у 7 и 14дни преди термина. Така че това означава м-у 38ма и 39г.с. Не виждам какъв проблем може да има.

# 23
  • Мнения: 27 524
Щом се навлезе в 9тият месец бебето може да се появи по всяко едно време. Това означава м-у 36та до 41г.с.

Задължително трябва да е след 37-ма навършена седмица, 36-та се води преждевременно родено  Peace Поне така знам и така ми обясниха в болницата.

# 24
  • Мнения: 2 122
ммда, влизаш в 9-я в 37 г.с- 37, 38, 39 и 40 ти е 9-ти месец  Peace

Общи условия

Активация на акаунт