ФЕВРУАРЧЕТА сега кротуват,но скоро те ще залудуват

  • 13 366
  • 286
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 663
Здравейте и от мен!
Не съм изчела всичко, само надничам от време на време.
Термин 22.02.2008. Втора бременност. От София съм.
Искам да се боря за нормално раждане след първо секцио. Има ли други като мен?
Здравей, Duol, първо да те поздравя и да ти кажа, че въобще не е невъзможно, аз знам за няколко майки от форума, които родиха нормално след секцио, познавам още една, която септември ще ражда в Майчин дом Вн, също след секцио. До колкото знам  в чужбина много се подкрепят и са често срещани норм. раждания след секцио, важното е да попаднеш на лекар, който не го е страх да застане зад теб. 
При мен прегледа мина ок, в 12 г.с. съм и сега пък термина ми излиза за 26-27 януари, а мъжа ми е роден на 27 JoyЕдинствено лекарката ми каза, че ми е ниско плацентата и трябв ада се пазя. На фетална съм другата седмица в клиника Темелков при доц. Балев-35лв.
Lady V, ти за кой лекар си чула тези суми на феталната?

# 181
  • Мнения: 672
Винаги съм се страхувала повече от секциото, отколкото от нормалното раждане #Crazy
Моля се и този път да няма усложнения и да си родя по естествен път.

# 182
Аз имам една позната, която роди първото секцио преди три години и сега се беше настроила да ражда и второто така, но доктора и я е  карал да си роди нормално, защото е по - добре. Казал и е , че може да ражда сега нормално, при все че са минали само 3г.

# 183
  • Мнения: 2 096
Здравейте момичета,
аз съм от февруарки 2007.. минавах само от тук и искам да ви поздравя, да ви кажа че е страхотно това което изживявате в момента. Мислете позитивно и бъдете щастливи.. През февруари се раждат най-красивите бебоци. Леко бременеене на всички!

# 184
  • Мнения: 485

Здравей, Duol, първо да те поздравя и да ти кажа, че въобще не е невъзможно, аз знам за няколко майки от форума, които родиха нормално след секцио, познавам още една, която септември ще ражда в Майчин дом Вн, също след секцио. До колкото знам  в чужбина много се подкрепят и са често срещани норм. раждания след секцио, важното е да попаднеш на лекар, който не го е страх да застане зад теб. 


zdravi4, благодаря ти много! Бих си поговорила с твоята позната, която ще ражда в Майчин дом, дали е проблем да ме свържеш с нея по някакъв начин?

А иначе днес бях на преглед - видяхме бебето и как бие сърчицето. Много се вълнувам и съм щастлива  Heart Eyes

# 185
  • Мнения: 4 242
Дуолче привет! Радвам се да те видя в редиците на февруарките, знаех си че ще има поне една позната душа тук Hug Ще стискам палци всичко да е наред и да успееш да постигнеш това за което мечтаеш, защото е напълно възможно и реално Peace Честито сърчице на теб и на Здравич!  Heart Eyes
Аз съм бивша пушачка също.
Допълнителни изследвания не смятам да правя, никакви, надявам се и се моля всичко да е наред!

# 186
  • Варна
  • Мнения: 245
Zdravi4 от сестрата на личната ми лекарка, дъщеря и скоро родила, но не съм сигурна колко е вярно смятах след седмица две да се раззвъня да попитам. Това е при Давидков доколкото разбрах. Много ме зарадва за Балев, звъняла си, актуална ли цената, как е с часовете, ееее много ме зарадва може и три пъти да успея да отида при това положение  Hug

# 187
  • Мнения: 419
Здравейте и от мен!
Не съм изчела всичко, само надничам от време на време.
Термин 22.02.2008. Втора бременност. От София съм.
Искам да се боря за нормално раждане след първо секцио. Има ли други като мен?
Здравей, Duol, първо да те поздравя и да ти кажа, че въобще не е невъзможно, аз знам за няколко майки от форума, които родиха нормално след секцио, познавам още една, която септември ще ражда в Майчин дом Вн, също след секцио. До колкото знам  в чужбина много се подкрепят и са често срещани норм. раждания след секцио, важното е да попаднеш на лекар, който не го е страх да застане зад теб. 
При мен прегледа мина ок, в 12 г.с. съм и сега пък термина ми излиза за 26-27 януари, а мъжа ми е роден на 27 JoyЕдинствено лекарката ми каза, че ми е ниско плацентата и трябв ада се пазя. На фетална съм другата седмица в клиника Темелков при доц. Балев-35лв.
Lady V, ти за кой лекар си чула тези суми на феталната?

Zdravi4, значи ли това че отиваш към януарки Sad

# 188
  • Мнения: 663
Zdravi4 от сестрата на личната ми лекарка, дъщеря и скоро родила, но не съм сигурна колко е вярно смятах след седмица две да се раззвъня да попитам. Това е при Давидков доколкото разбрах. Много ме зарадва за Балев, звъняла си, актуална ли цената, как е с часовете, ееее много ме зарадва може и три пъти да успея да отида при това положение  Hug
Ами аз ходих миналата седмица, но той ме върна, защото бях в 11 седмица, в интерес на истината си мислех, че ще ме погледна колкото да ми вземе парите, но човека излезе много точен, така че за цената съм сигурна. Часове записват само в петък в 8 ч. и много бързо свършват, но той каза, че винаги преглежда няколко човека след тези със запазения час.
ва

Zdravi4, значи ли това че отиваш към януарки Sad


Не, тука вече свикнах, тук ще си остана! Joy

# 189
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Днес имаме годишнина с мъжа ми и ви черпя:

Duol, добре дошла!   bouquet По въпроса за раждането аз съм върл почитател на нормалното раждане. Едвам отървах ножа първия път и се надявам и сега да ми дадат да раждам нормално  Praynig . Изчела съм всичките теми на Емем, всичко за подготовката за "активно раждане" и трябва да си призная, че благодарение на тези знания успях да родя много лесно - за 2-3 часа и без кой знае колко силни болки. На запад нормално раждане след секцио често се практикува. Тук по принцип докторите ги е страх, много предпочитат и секциото (щото е много удобно - насрочват ти удобен ден и час и хайде), пък и получават повечко парички  Wink . Та на мен така 9 месеца ми развиваха теория как или страхотно ще се измъча и ще си съсипя очите, или хич няма и да успея да родя нормално. Дори в деня на раждането на малкия ми бяха насрочили операция на обед  Crazy . Сега сигурно пак ще слушам за тесния ми таз и т.н., така че взаимно ще се подкрепяме  Hug !
Тази дни хич не ми се пише, съвсем ми е скапано. Вчера се скарахме с бъдещия татко, той намеси и свекър ми и свекърва ми, та и с тях се изпокарах. И сега ми е криво. Иска да се обадя да им се извиня, което ще стане, но поне след няколко дни  Mr. Green. Свекър ми каза повече да не съм ходела при тях и аз най-нагло му казах, че съм в комплект с детето  Twisted Evil, като не иска мен, и внукът му няма да му пратя и си тръгнах сама. След това 2 часа мърморил на мъжа ми как съм щяла да му взема внука. Нека тази мисъл да го помъчи още малко. Wink
От другата седмица може за няколко дни да нямам интернет, заради преместването. Поне майка и татко ще ми помогнат, направо ще свършат почти всичко  Heart Eyes.
Лек ден и  Hug!

# 190
  • Мнения: 485
Мери, благодаря и на теб love001  Hug Да използвам случая да те попитам - има ли актуална тема за бременни кърмачки?
evelinar, честита годишнина!   bouquet Желая ви много любов и бързо да преодолетете разногласията  Heart Eyes Супер е това, което пишеш за първото си раждане  Grinning

# 191
  • Мнения: 5
Много красива тема   bouquet, и аз бих искала да се запиша в списъка с мамите, но съм новичка и не зная как! Очаквам моето бебче на 19.02.2008!
Лека и касива бременност на всички мами!

# 192
  • Мнения: 419
Много красива тема   bouquet, и аз бих искала да се запиша в списъка с мамите, но съм новичка и не зная как! Очаквам моето бебче на 19.02.2008!
Лека и касива бременност на всички мами!
Момичета, аз ви казах тази Варна през февруари 2008 ще се радва на многоооо бебоци.
Добре дошла Illinka  bouquetКрасива и безпроблемна бременност.

evelinar на теб и твоя съпруг желая разбирателство, любов и пълна къща с деца  bouquet

zdravi4, ти си засега тук, ама бебо не се знае за къде е, може да си е февруарче newsm62

# 193
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!
Duol за естественото раждане да кажа и аз.
Родих първо секцио в чужбина след 26 часа опити за нормално, така и не разбрах какво точно го налага. Може и да са ми обяснили, но аз така и не разбрах.
За второто раждане бях много упорита да е нормално.
Четох всичко и се запознах с хора, които са родили нормално след секцио, общо взето толкова се бях навила, че бях готова и на глупости само да си изпълня мечтата да родя естествено.
В нашата болница ми отказаха, но аз съм упорита, отидох в Пловдив, там ходих във втора поликлиника по препоръка на сестра ми тя е точно до тях, но и там ми отказаха и се стигна до патологията във ВМИ.
Срещнах се с доцента и той ми разреши да опитам като ме подготвиха и за секцио, от първото раждане бяха минали три години и шест месеца, което според лекарите е достатъчно.
Всичко беше наред, родилните болки започнаха рано сутринта към 6ч. аз си траех до 12 през ноща защото исках да имам  хубаво разкритие и в полунощ влязох в пред родилна зала.
Казаха ми, че с това разкритие до 2-3 часа ще съм родила, но цък...
Лекарите все влизаха и все ми казваха още 2-3 часа, а аз бях толкова упорита и "подготвена", че прекарах цялата нощ в дишане и взиране в часовника, имах ужасни болки и контракции на половин минута накрая...водите ми ги спукаха още през ноща и бяха зелени.
На сутринта екипа се смени и лекарите бяха единодушни, че е нужно да родя секцио за да не навредя на бебето.
Аз бях много разочарована и се чувствах прецакана, дори на операционната лекарите ме изчакаха да се напъна за последно... Embarassed , бебето се роди секцио и тежеше 5 кг. имаше огромна красива глава с дълга черна коса, въпреки моето разочарование се чувстваше чудесно Grinning.
На другият ден лекарката, която ми направи секциото ми каза, че имам коносовиден мъжки таз...отвън широк отвътре тесен и ако бях упорствала още, щеше да стане проблем защото главата на бебето не е можело да премине през тазовата кост.
Та мисля, че след първо секцио може да се роди естествено и много мами са го направили може би и ти ще успееш, но ако се наложи да направиш още едно секцио това не значи, че бебето ще бъде по-малко добре.
Желая ти нормално ако може и без много болки раждане, но ако се наложи секцио не се натъжавай важното е бебето да е добре  Grinning
Поздрави на всички нови мами Peace

# 194
  • Мнения: 44
здравейте момичета,вече и аз спокойно мога да се запиша вьв вашите редици.След много мька  newsm45и болка отново(за 4 пьт) видях  EFP,видяхме сьрчицето,но пак се притеснявам преди малко се врьщам от преглед,защо има разминаване при изчисленията в г.с. на различните ехографи.Ходих при 3 лекари(поради стечения на обстоятелствата) и при тримата има разлика в г.с. този последният ми дава 7г.с 1 ден,при док.Димитрова от МЦ ФЕМИНА на 06 07 ми дава 6г.с. 6 дни,по мой данни сьм забременяла някъде 28-30 май(само тогава секс),притеснявам се защото от всички лекари чух че има изоставане.Сега сьм по-спокойна в смисьл,че видяхме сьрдечна дейност,надявам се ,че всичко ще е нормално този пьт и аз ще имам така желаното бебче.
    love001радвам се за всички записали се в тези щастливи списьци,лека бременност на всички и щастлив край smile3525

Общи условия

Активация на акаунт