ФЕВРУАРЧЕТА сега кротуват,но скоро те ще залудуват

  • 13 355
  • 286
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте! Честито на новите мамита, Ролина и Илинка и добре дошли в редиците на февруарките! Hug
При мен все още е кофти с гаденето, особено вечер, но надявам се скоро да отмине. С кг. засега съм минус 3, да видим накрая какво ще стане, пред вид че си имам малко коремче от миналата бременност Confused Embarassed.
Лек и успешен ден на всички!

# 211
  • Варна
  • Мнения: 245
Здравейте и от мен, да се отчета след прегледа вчера - бебо подскачаше като кенгуру, много подвижен Simple Smile Даже по растеж е избързал и ми промениха термина за 02.09
И аз съм за естественото раждане, според мен природата си знае най-добре  Smile
Момичета едно може би глупаво питане, вече съвсем се обърках от много четене. Разбрах, че феталната морфология можела да се гледа и на двуизмерен ехограф, каква е тогава разликата с триизмерния ???
Zdravi4 при Балев какъв е знаеш ли ?
Може би аз точно за триизмерния знам 80 лева, а може да се направи фетална и на двуизмерен?

# 212
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Благодаря ви за поздравленията! Снощи след дълго умуване решихме да си останем в къщи. Не съм за излизане по ресторанти с това мое гадене, пък живот и здраве септември решихме, че ако ми разрешат пътуване, ще отскочим за 2-3 дни до Сандански или около Велинград  newsm78. Много ми пречи тази забрана да пътувам, още повече, че май скоро ще се открива един голям обект на мъжа ми в Банско и ми се ще да отида с него на откриването  Sad.
За килограмите - 51 при ръст 165. До тук съм отслабнала 2 кг. И с Благун отслабвах до 3 месец, после ги качих. Пък и сега с това повръщане, не е чудно, че свалям килограми.
Феталната се прави на двуизмерен ехограф, другото е по-скоро шоу за родителите. Мъжът ми опули едни очи като ни пуснаха дребния на триизмерен, даже го доядя, че не го е заснел с камера.
estrella, аз се провалих с ЕБХ, едно че започнах късно, второ дребният не прояви никакъв интерес , а точно обратното, пищи и реве Twisted Evil. Догодина лятото ще си му махна памперса. Най-много ме е яд, че винаги се изхожда по едно и също време и аз знам кога ще го направи, но реве така жално като се опитам да го сложа на гърне или да го придържам над тоалетната.
На мен ми се наложи да го отбия преди да забремеменея, няколко лекари бяха единодушни, че организмът ми няма да понесе и бременност, и кърмене. Затова го направих, но бая си поплаках преди това. Сега като видя някоя майка да си кърми бебока ми става много мило. Ако трябва да съм честна, вече не ми липсва така, особено като почнах да спя по цяла нощ Embarassed .Иначе много лесно го отбих, пих хапчета и ми стегнаха гърдите за няколко дни.
А за тези техники, наистина дайте линковете, аз съм попадала на 2 или 3 такива теми. На мен ми бяха много полезни.
Лек ден и  Hug!

# 213
  • Мнения: 419
Аз пък съм качила 2 кг, имам си коремче от предишната бременност с Петър. Не се притеснявам колко ще стана, важно е за мен детето. Разбира се ще се съобразявам отчасти, но аз така или иначе не съм човек, който се блазни от ядене в промишлени количества  Wink

# 214
  • Мнения: 60
добър ден и от мен.
на мен ми се гади непрекъснато, но досега нито веднъж не съм повърнала. сякаш ме е страх, че веднъж ако почна няма да спра. по този повод определено пълнея, а не слабея Sad бях напълняла още преди да разбера, че съм бременна и бях започнала диета. и като разбрах, че съм бременна спрях съответно. но бременността ми тръгна от едни 65 кг при ръст 173 (като аз по принцип съм около 61). и вече се чувствам тежка и дебела Cry. представям си по нататък какво ще стане.
та по този повод, виждам, че има вече майки тук (на мен ми е първа бремнност) кажете какво може да се прави по време на бременността за поддържане на вида. аз правя една йога гимнастика и гледам да се храня балансирано. но има ли някакви кремове, които можете да препоръчате за мазане против целулит и стрии. или въобще някакви хитрини, дето знаете Wink
благодаря и много лек ден

# 215
  • Мнения: 663

Zdravi4 при Балев какъв е знаеш ли ?
Може би аз точно за триизмерния знам 80 лева, а може да се направи фетална и на двуизмерен?
Значи като търсих из форума инфо за феталната във Варна, за Балев пишеше, че преди му бил двуизмерен, после си взел триизмерен, но така или иначе  добрия специалист  можел да диагностицира, независимо от апарата.

# 216
  • Мнения: 58
С това сутрешно повръщане и аз съм на минус 2 кг....Не че ми личи.... Flutter
Момичета, пиете ли някакви витамини или сте само на фолиева киселина Whistling

# 217
  • Мнения: 85
Аз само фолиева пия, но гледам каквото видя вскусно да си опитам нищо че не ми се яде, аз да знам че бебо е опитал Laughing

# 218
  • Мнения: 5
Благодаря на всички момичета за топлото посрещане!  Embarassed
На мен ми предписаха Центрум Матерна, но ми се гади от него (като от всичко напоследък) и затова сега оия само фолиевата киселина и капките против гадене.
С дъщеря ми също повръщах, но сега е ужасно, гади ми се денонощно и нямам сили да свърша нищичко...но нали е за добро Rolling Eyes

# 219
  • Мнения: 674
Само фолиева киселина,а с килограмите и аз съм минус 3.още си повръщам,още ми се гади,охххх и докога така незнам.
Изглеждам страшно слаба (171см/50 кг.) и се притесних това да не се отрази на развитието на бебето,
но за щастие не.Днес бях на преглед който ми се полага по ЗК и дори се оказа че сме избързали с няколко
дни и може би и моя термин ще иде по-напред,но засега няма да го коригирам.Доктора се опита да види и
пола на бебо,ама си остана само с зверенето в монитора  Shocked Рано ни е още май.Някоя от вас беше писала
че по ЗК имаме право само на 2 ехографски прегледа за цялата бременност.Но доки каза че си гледа бременните
пациентки всеки път като отидат.може и по 2 пъти в месеца  Rolling Eyes Така че вие като ходите на преглед по ЗК си
настоявайте за ехограф,май това ограничение не го спазват всички.Аз направих една нова тема и мога да я пусна
като дойде време,то ще е до 2-3 дни някъде.Но август няма да съм на линия и трябва някой друг да поеме щафетата. Hug
Слънчев и усмихнат ден за всички !

# 220
  • Мнения: 377
Здравейте момичета, отдавна не съм писала защото много ми се Sick , но редовно си ви чета.

Zdravi4 при Балев какъв е знаеш ли ?
Може би аз точно за триизмерния знам 80 лева, а може да се направи фетална и на двуизмерен?
Значи като търсих из форума инфо за феталната във Варна, за Балев пишеше, че преди му бил двуизмерен, после си взел триизмерен, но така или иначе  добрия специалист  можел да диагностицира, независимо от апарата.
Въпросът не е към мен, но мисля да отговоря. На Балев ехографа е триизмерен, но той е добър специалист и на двуизмерен да те гледа пак ще види ако има проблем. Аз на фетална ще ходя между 12-13г.с., 20-22г.с. и 32 г.с. живот и здраве да стигна до тогава. Феталната при Белев в Клинаката на Темелков струва 35лв., също фетална прави и Давидков в МЦ Младост неговата апаратура е по-добра и струва 70лв. Аз лично ще отида на фетална и при двамата, т.к предишната ми бременност завърши в 20г.с. поради малоформация на плода и сега искам да се застраховам защото 4 очи виждат по-добре от две.
Също 4D ехографи има и в Майчин дом и в кабинета на д-р Петинка Цветкова, но доколкото знам там няма специалисти които да направят фетална морфология. Надявам се да съм помогнала на момичетата от Варна които се чудят къде да отидат.

# 221
  • Мнения: 53
fiforina с предишната си бременост ползвах крем против стрии на Vichi и свърши чудесна работа, а сега си взех на Mustela по-добър е по всеобщо мнение а са почти на една цена с този на Vichi около 35 лв. От всичко което съм изчела обаче съм убедена, че добра работа би свършила и свинската мас!
Въпреки че вече си взех крема още не съм започнала да се мажа, защото смятам че е рано мисля да започна в началото на 4-ти месец.
За сега пия само фолиева киселина и смуча Флуорин. Докторката ми каза че от 12-тата седмица спираме фолиевата и започваме с витамини Центрум Матерна.
И да ви се пооплача хемоглобина ми е 96, въпреки че по принцип съм с нисък сега заради бременността съм обезпокоена!!!  Sad

# 222
  • Мнения: 5
Момичета в коя седмица се прави феталната морфология? Аз доколкото си спомням от прочетени материали е в 13-та седмица? Така ли е? Да не би да закъснея? И може ли някоя мила мама да ми изпрати контакти на д-р Балев и д-р Давидков за да си запазя час овреме.
Благодаря ви от сърчице! И моето и на бебче!  bouquet

# 223
  • Мнения: 85
Уф ама и аз съм една бърборилня... с моите коментари може скоро да се наложи новата тема да се пуска Embarassed
Исках да ви питам вашите хора и вие имате ли претенции за пола? Мама още с мен са искали да е момче, а други деца няма...уви момиче съм Embarassed и на моя брат му е с 2 момичета и всички наоколо като са ревнали айде момче, горкото вече е поръчано. Ама мъжо като го питах ме успокои: "Каквото дойде такова. няма да го връщаме за поправка" Joy

# 224
  • Мнения: 674
Наистина каквото дойде,да е живо и здраво а пък момче,момиче ,то ще е еднакво мило.
аз мисля че ще имам момче,незнам защо.Иначе съм без претенций,но вътрешното
чувство ми е такова.

Общи условия

Активация на акаунт