Мононатриев глутамат?

  • 8 862
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
МНГ всъщност е екстракт от месо и целта му е всъщност да прибави вкус на месо. Затова телешкият бульон съдържа - МНГ.

Обаче МНГ няма в киселото мляко, шоколада и сладките неща.
В тях има друга химия, но не и МНГ! Grinning

В колбасите присъства масово, както някой написа по-горе в подправките, сухите супи и бульоните.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 909
Цитат на: Anonymous
Обаче МНГ няма в киселото мляко, шоколада и сладките неща.
В тях има друга химия, но не и МНГ! :D


Не съм казала, че в гореизброените неща има МНГ. Казах, че в тях има аспартам и кофеин.

А какво има в Данон, се надявам никога да не разбера...

# 17
Мили мами вие наистина вземате да се побърквате.Я малко по-спокойно.Та то ако го погледнем така всяка храна е вредна, защото по тази логика и доматите в градината може и киселинен дъжд да ги е валял?!?!?!?.Наистина има храни, които е препоръчително да се избягват-например полуготовите(просто защото няма много витамини в тях),но все пак.Аз сам отгледана с какви ли не боклуци и сам много здрава!!!!!Разбирам старанието ви,но мисля че се обременявате излишно и то много Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 909
chriss,

Как ще живееш и с какво ще се храниш е въпрос на личен избор. Аз не го правя вместо теб, а и съм виждала резултатите и от двата начина на хранене. Мога само да ти предоставя информация. Как и дали ще я ползваш си е твоя работа.

# 19
  • Мнения: 1 517
Наистина, ако вземем постоянно да внимаваме какво ядем, трябва да се побъркаме. Защото в почти всичко вече има химия... Или трябва да не ядем нищо, или да си отглеждаме сами зеленчуци и животни за месо, иначе не виждам как ще стане. Че не са полезни тези химии, не са, но как да избягаш от тях? Доста трудно е в днешно време... има ги в колбаси, мляко, сладки неща, плодовете и зеленчуците не знаеш откъде са и с какво са пръскани, месото също не го знаеш какво е и що е. Но не всеки може да си произвжда сам на село! Затова засега гледам само детето да яде що-годе качествена храна, а аз се задоволявам с каквото има в магазина.

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Цитат на: Raya

Как ще живееш и с какво ще се храниш е въпрос на личен избор. Аз не го правя вместо теб, а и съм виждала резултатите и от двата начина на хранене. Мога само да ти предоставя информация. Как и дали ще я ползваш си е твоя работа.


  202uu

# 21
Raya,
аз не се заяждам-просто не робувам на това да мисля дали е полезно или не толкова полезно да ям дадено нещо, защото всеки ден благославям храната която ям и знам че Бог ме пази(дори от всичките химически боклуци,ако си отвориш библията може да го прочетеш)Simple Smileнаистина всеки има право на избор какво, как и защо да го яде, и ти благодаря за информацията, както на теб така и на останалите мамчета, които са писали и са давали мнението си. Аз самата се старая да готвя по-здравословно и в това няма нищо лошо,но не робувам и не си губя времето да се тревожа много за тези неща.Най-искрено пожелавам и на теб и на всички останали потребители да имат възможност да готвят най-здравословно и да отгледат здрави бебоци:)

# 22
  • Мнения: 3 927
Цитат на: chriss
Аз сам отгледана с какви ли не боклуци и сам много здрава!!!!!


Tова обикновено е до време Wink
Когато човек стане на 30 години, организма така да се каже "спира" да се развива и започва бавна "амортизация" и тогава точно избягването на такива боклуци може да допринесе за по-добър живот. Обикновено, когато човек е млад си мисли, че е здрав и не инвестира в собственото си здраве. Когато поостарее малко почват да изскачат разни болежки и после се чудим защо?!
Защото:

1. Човечеството днес страда от хроничен клетъчен глад, породен от липсата на в-ва в почвата, които са унищожени от хим. средства, влагани след Втората Свет. война.

2. Хронично отравяне от:
- нови открити химически средства;
- ксенострогените - производни продукти на петрола, които ни заобкалят навсякъде, а петрола не е нищо друго освен мноооого мъртва материя;
- употреба на хормонални средства;

3. Хронична дисбактериоза

4. Хронично непиене на вода

5. Хронично смъртоносно обездвижване, което съкращава живота на човек с до 10 години.


........та, такива работи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт