Аз пък искам сватба!

  • 3 718
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какъв е доводът им в крайна сметка- че е отживелица, или че ти е рано? Съвсем различни неща са.
Ако искаш сватба- направи си. Ако мнението на родителите ти е по-важно- недей.
А приятелят ти какво мисли?

# 16
  • Мнения: 3 323
Навремето, родителите на приятелката ми и дума не даваха да се издума. Тя обаче, им заяви - сватба ще има - със или без вас, решавайте сами! И имаше... Това, че се оказаха прави и брака и приключи е една друга тема...

# 17
  • Мнения: 473
Тя няма право да ти се намесва в решенията. Щом искаш сватба ще има. Тя навремето да не е правила. Това си е личен избор на всяка жена и майка ти трябва да уважи решението ти, независимо дали го одобрява или не.

# 18
  • Мнения: 9 865
Щом не можеш без нейното одобрение, говори с нея. Убеди я разумно, че това ще те направи много, много щастлива, не вярвам майка ти да не желае твоето щастие.
А приятелят ти, той иска ли? Ако и двамата искате и тя ви приема като двойка, ако знае, че ще сте щастливи от един такъв хубав ден, ще я убедите, сигурно е.

# 19
  • Мнения: 6 713
Направи си сватба, щом искаш!
Трудно ми е без нейното одобрение!
Толкова ми е натяквала, че сватбата е излишна, щом в един момент повярвах, че така е за всички хора!

При нас пък е обратното, но от другата страна - свеки май не е много съгласна  smile3516
Като се й падна късмета от баницата на Нова година - че ще вдига сватба й  tooth прилоша и направи всичко възможно да не направим сватба, но в крайна сметка съдбата беше решила друго  smile3533 и три дни преди края на годината подписахме, защото време за истинска сватба нямаше.
 smile3521

# 20
  • Мнения: 574
Едно време аз не исках сватба, но родителите ни настояха. Нито едните, нито другите бяха правили сватби и се вълнуваха много. Изобщо не съжалявам, аз също бях сравнително малка - на 22 г.  Peace Освен това не съм съгласна, че сватбите са отживелица. Така че, ако искаш бяла рокля и тържество, настоявай! Това се помни цял живот. Hug

# 21
  • Мнения: 483
Не се оставай да те разубеди! Ще съжаляваш че не си преживяла нещата така както ти ги чувстваш. При мен случаят е обратен, те направиха сватбата по техен вкус...това и до сега е един ден който не искам да си спомням много Mr. Green Не си харесвам сватбата!
Нека не става така и с теб, направи това което ти искаш и ти харесва. Искрено се надявам че майка ти ще преодолее собствените си емоции и ще ти помогне.

# 22
  • Мнения: 24 467
Аз се омъжих на 23 години, след едногодишно съвместно съжителство със съпруга ми.  Решихме си, избрахме си датата и съобщихме на родителите. Никой не е бил против, но и да е бил някой- не е бил питан за това. След като човек сам си изкарва прехраната, живее самостоятелно и не иска и стотинка от родителите си на собствената си сватба може да ги покани просто като гости, каквито са си.
А как ще се организира сватбата зависи от вижданията на двамата младоженци по въпроса и от финансите. Винаги можеш да си избереш рокля или костюмче, да решиш колко и кои гости ще поканиш и то така, че да е приятно най- вече за вас двамата, къде ще бъде церемонията , ще има ли църковен брак или не, може да има, но по- късно, дори след година и повече, къде ще празнувате след това.
Сватбата не значи непременно 300 души в селския стол, бяла рокля с кринолини и костюм, в който младоженецът се поти и стиска.
Въобще ти си достатъчно голяма да решиш този въпрос и да съобщиш на родителите си взаимното решение на теб и бъдещият ти съпруг.
И разбира се, че страховете на майка ти не бива да се прехвърлят върху теб.

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 15:30 от Judy

# 23
  • Мнения: 4 546
защо не я питаш директно защо е против?
може да звучи гадно, ама ако родителит плащат сватбата, ще трябва да се съобразите с тях дали ще имате голяма сватба или не. ако вие си я плащате - просто покани майка си на сватбата. не вярвам да ти откаже да дойде.  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Важно е ти и приятелят ти да искате сватбата!Сами си организирайте и платете всичко.Поканете предимно приятелите си-за да стане голям купон,а не роднино-пенсионерска сбирка и се радвай на един от най-специалните дни в живота си newsm10

# 25
  • Мнения: 47 983
Не се оставай да те разубеди! Ще съжаляваш че не си преживяла нещата така както ти ги чувстваш. При мен случаят е обратен, те направиха сватбата по техен вкус...това и до сега е един ден който не искам да си спомням много Mr. Green Не си харесвам сватбата!
Нека не става така и с теб, направи това което ти искаш и ти харесва. Искрено се надявам че майка ти ще преодолее собствените си емоции и ще ти помогне.
все едно аз съм го писала Peace

# 26
  • Мнения: 22 433
Че като искаш сватба, направи си.
Защо трябва да слушаш родителите си.
Е, освен ако те няма да плащат, а не им се иска.

# 27
  • DE
  • Мнения: 967
Ще си направя!
Благодаря, че ме подкрепихте! Hug

# 28
  • Мнения: 804
Ще си направя!
Благодаря, че ме подкрепихте! Hug
Дано бъдеш най-красивата и най-щастлива булка!

# 29
  • DE
  • Мнения: 967
Ще си направя!
Благодаря, че ме подкрепихте! Hug
Дано бъдеш най-красивата и най-щастлива булка!

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт