Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Не би ми харесало.

Бих помолила да не се повтаря.

# 16
  • Мнения: 994
Не би ми харесало.

Бих помолила да не се повтаря.

И аз така мисля. Не че дъщеря ми ходи на ясла, но ако се върне от училище лакирана ще говоря с учителката да не го правят пак.

# 17
  • Мнения: 902
Ери, и аz мисля че не бива чак толкова да се ядосваш... не и zа лак, който не е нищо непоправимо или трайно оставащо на рьцете като белег илио не6то такова... лак на ръцете не може да се сравни с пробиване на уши., нали така?АКо беше второто бих миогла по тукашните zакони даже да ги осъдя zа нанесена телесна повреда (не е майтап) но zаради лака не бих се ядосала чАк толкова.Просто, каzваш им че не ти се ще пак да я виждаш с лак на ноктите беz да се допитат до тебе и готово... мисля 4е ще оправи положението...ние сме майки, мила. Че и на моми4ета... мисля че нервите ни тепърва ще ни трябват, нека си ги Щадим...   Laughing   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 468
Peace дори и на ум.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Ще побеснея!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Може би няма да се върна веднага, но на следващия ден след като изчистя лака ще помоля най-учтиво да не се повтаря!!!

# 20
  • Мнения: 3 146
Направо им обясни, че не им плащаш да се правят на остроумни и це просто е недопустимо да лакират детето ти. Направо е ужасно!
Но за имитирането на домакинската работа ще кажа, че за мен лично беше страхотно удоволствие да имитирам баба как пере, готви и глади. Не съм станала върхът на домакините от това, но е в природата на ученето децата да имитират родителите си от техния пол, особено. Естествено е просто, не виждам нужда от феменизъм  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 426
Все пак нали не е на сина ти...  Laughing
Кажи им, че не ти допада да й лакират ноктити - и приключи въпроса... Чак пък да побеснееш... Нали иначе все пак добре ти гледат детето...

# 22
  • Мнения: 2 950
Кажи, че не ти е приятно. Аз лично бих поговорила с г-жа лакиращата със сигурност. Моята племеница се връща няколко пъти от ясла с лак, червило и парфюм #Crazy Сестра ми говори с лелята 100 пъти, но единственото, което постигна е от време на време да има само лак!!!!!!!! Мен това с червилото ме потресе smile3516 сега чакат с нетърпение на гръгне вече на градина - там учителките са по-заети да ги учат на разни неща, отколкото да ги гримират. newsm53

Не си хаби нервите за такива неща. Просто говори с тях!

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не би ми харесало.

Бих помолила да не се повтаря.
Това е и моето мнение.

# 24
  • Мнения: 47 985
при нас рисуваха на ръчичката часовник с химикал в яслата, оказа се че товаа е голяма награда от директорката-трик, който много се харесва на децата, чувстват се много важни и горди и явно по някое време на деня изникват ситуации, в които се налага такава тактика, ако знаеш колко беше щастлива дъщеря ми когато имаше "тасовник", не ми даваше да й мия ръката с дни Crazy
да не би случаят да е такъв- да е направено с цел поощрение, успокоение, забаламосване на детето с подръчни средства?

# 25
  • Мнения: 8 505
Не би ми харесало.

Бих помолила да не се повтаря.
Също.А ако се случи втори път,най-вероятно ще има разправия.

# 26
  • Мнения: 6 206
Ами, ери, нормално е да имитират това, което най-важния човек около тях прави. Ако по цял ден пиша романи и рисувам шедьоври, много  ясно Спасчо ще върви все с четка в ръка. Но не той най-обича да хване парцала и метлата /не че ме е виждал много с него  Embarassed/. Родителите пък от своя страна в старанието да зарадват, купуват всичко което ги радва.

И наистина внимавай с реакциите, има го момента, в който ще се ядосат на теб и ще изолират детето от груповото разкрасяване. Не казвам в никакъв случай че е нормално, абсурдно е да се гримират деца или да се пръскат с лак, особено пък лак... На мен много често ми прави впечатление друго - има разни майки, които забраняват на децата си да ги рисуват по рождените дни /при положение, че моите бои са толкова безвредни, специално ги поръчвам от Холандия/, да се обличат в костюми. И те пиленцата стоят настрана докато другите пищят от кеф, защото мама не давала. На няколко пъти съм ги викала тези мами да видят какво причиняват на децата си. Вече не го правя.

# 27
  • Мнения: 819
 Mr. Green  В първия момент реших, че аз съм пуснала темата, пък съм забравила .Миналата седмица мислех да пускам същата тема, но..се отказах.

Отивам да взимам дъщеря си от градина и тя ми се хвали с лакирани нокти  Crazy С тази разлика, че я била лакирала нейна приятелка, а госпожата въобще не била забелязала  Crazy А лакът един оранжев, цигански... Crazy . Веднага отидох при госпожата, естествено, но в никакъв случай не съм вдигала скандали.Просто и казах, че аз не и разрешавам да се лакира/и тя много добре го знае,де/ и бих искала просто това да не се повтаря. За мен по-странното е, че не е видяла - та това не става за 1 минута?  Ами ако правиха нещо не чак толкова безобидно? А и се чудя и на майката на това момиченце- то си е нейна работа дали ще и лакира ноктите, но чак да и даде лак в градината?
Няма да давам квалификации на какво ми прилича дете с лакирани нокти, че да няма обидени после, но..меко казано не одобрявам. Същото и за обиците-според мен външният вид на малко момиченце само губи от това.За червила и гримове пък изобщо няма да говоря.

Нямам нищо против за рисуването по рождени дни - все пак са специални бои за лице/надявам се/.Нито имам против някой път и в градината да им нарисуват нещо на ръчичката, стига пак да е с такива бои, а не с химикалка  Crazy

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 10:17 от *Nikita*

# 28
  • Мнения: 1 263
Не става дума за поощрение или успокоение - просто не се налага в случая с моето момиче, а и освен това предния ден ми каза, че "за да е красива, трябва да си лакира ноктите"...явно са им говорили преди това, че "ще ги правят хубави".
Каспър, не ми казвай че "най- важния човек" за дъщеря ми е някоя от лелите в яслите. Или  че те по цял ден  там си лакират ноктите. Мен определено не ме е виждала да се лакирам, а за гримирането съм й обяснила, че малките деца не се гримират. Само червилото не успях да "оттърва" и се наложи да й взема едно стикче (подхранващо на Нивеа). Мен ме е виждала пред компютъра или да рисувам и се налага редовно да й купувам боички и листове, а от цял магазин с играчки си избра точно компютър...Но това е нормално...
Не ме дразни лака...той се маха, ядосах се че натрапват на детето ми естетически критерии, които са в разрез с моите. Логиката - "за да си хубава ,трябва да си с лакирани нокти", нещо ми се губи Sick Ако искам щерка ми да прилича на чалга певица - сама щях да я докарам със съответните аксесоари...не е трудно никак...по магазините е пълно с кичориики. (Дори ми е трудно да й намирам нормални детски дрехи, чанти и обувки)
   а за домакинската работа - предпочитам да ми помага когато простирам или правя истински банички...тя се радва много а и има възпитателен ефект, защото се стремя да акцентирам на помощта която ми оказва, но да си играе с пластмасова прахосмукачка - играчка, не намирам смисъл Confused ...но това е съвсем друга тема

# 29
  • Мнения: 4 806
един спокоен разговор с молба да не се случва пак

не бих одобрила подобно "добро" отношение

аз винаги реагирам, когато някой се опитва, макар и неволно, да стимулира в дъщеря ми подобни неща - разкрасяване, лакиране.

Общи условия

Активация на акаунт