Матрак за спалня

  • 16 019
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 976
И ние купихме Латекс, но аз лично не съм доволна. За 1,5г. вече си личи къде сме спали.
Матраците,не смо латексовите,трябва да се въртят непрекъснато,както отгоре-отдолу,така да се сменят там където са краката с главата,ако ме разбра какво искам да кажа.Моя латексов матрак е на 7г и нямам никакър проблем с него.Пера редовно и калъфките му,поне веднъж на 2 месеца.Не пишеше ли някакви изисквания за поддржка в упътването?

# 16
  • Мнения: 22 976
Исках, но за нас беше неподходящ, т.к. той задължително изисква подматрачна рамка, а ние сме с плоскост. Затова се ориентирах към пружинките.
И преди и сега спим на латексов матрак с плоскост отдолу,която просто има 3-4 големи кръгли отвора за вентилация-никакъв проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
И преди и сега спим на латексов матрак с плоскост отдолу,която просто има 3-4 големи кръгли отвора за вентилация-никакъв проблем.
Ами да, и аз така мислех да направя, но питах в двете най-големи фирми за латексови матраци у нас - русенската и тези Дормео, и в двете ми казаха следното - "ламинирана плоскост? и ново жилище/т.е. предполага се 1-2 години повишена влажност/? Забравете за латексов матрак, ако не искате да мухлясате". И аз реших, че щом самите търговци ми го казват, имайки предвид, че все пак ще гледат да си пробутат стоката, значи наистина е така. Иначе много му се бях навила на тоя латекс и много ме беше яд, че поръчахме леглото с плоскост...
За въртенето - да, кой да е матрак, трябва да се върти. Дори нашият с пружинките. В упътването пише - първите 2 месеца да се върти през две седмици, после на 6 месеца по веднъж само да се сменя лятна/зимна страна.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 715
А къде ги има и къде могат да се пробват латексовите матраци?Вчера пробвах де що матраци има в Айкото.Ама то са едни цени...Харесах си един за 809 лева на Sensofeel  Crazy и този на Белинда Фаворит S7 на Тед.
Някой да е чувал нещо за матраци Sensofeel,немски,предлагат ги в Айкото,но не мога да се добера до повече информация за тях.
Иначе нашата спалня е с подматрачна рамка,чакам днес да я докарат,а във вторник да я монтират....

# 19
  • Мнения: 1 341
Аз в Класико гледах матраци... първо ми се видяха много скъпи -окол 900лв (не знам как им вървят цените защото не съм стигнала до  там) и бяха меки.Това мисе видя и добре и не, защото  момента  спиме на твърд диван от  Комо, много удобен....

# 20
  • Мнения: 204
и аз вече съм с латексов на Екон, като проучих щателно всички теми за матраци, дано не мухлясаме и дано да е траен и удобен

# 21
  • Мнения: 3 360
Вкъщи всички сме с Магнифлекс-доволна съм Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 11 715
А къде ги има Магнифлекс и Екон?

# 23
  • Мнения: 3 360
Магнифлекс има и  в Метро, а Екон не съм срещала...
http://portfolio.vanillawebs.com/matrax/m_in_bg.html

# 24
  • Мнения: 10 629
Али&Мели Магнифлекс има в Лабиринт със сигурност. Но най-ниската им цена поне за модела Ортопедико е в Метро - 238лв, в Лабиринт май беше около 330лв същия /размер 164/190/.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 715
Благодаря,сега ще разгледам сайта!Само за тях и Екон не прочетох лоши отзиви.
А някакви цени?Трябва ми магазин за да мога да полегна и да ги изпробвам.
Кажете евентуално и конкретен модел?

# 26
  • Мнения: 3 360
Али&Мели Магнифлекс има в Лабиринт със сигурност. Но най-ниската им цена поне за модела Ортопедико е в Метро - 238лв, в Лабиринт май беше около 330лв същия /размер 164/190/.
Скоро гледах други модели Магнифлекс  на по-високи цени/пак в каталозите на Метро/МАй над 300лв бяха newsm78

# 27
  • Мнения: 204
А къде ги има и къде могат да се пробват латексовите матраци?Вчера пробвах де що матраци има в Айкото.Ама то са едни цени...Харесах си един за 809 лева на Sensofeel  Crazy и този на Белинда Фаворит S7 на Тед.
Някой да е чувал нещо за матраци Sensofeel,немски,предлагат ги в Айкото,но не мога да се добера до повече информация за тях.
Иначе нашата спалня е с подматрачна рамка,чакам днес да я докарат,а във вторник да я монтират....
матраците на Екон- пенолатекс в София ги продават фирма Росмари, които са производители на подматрачни рамки, ние сма от Разград, но мъжа ми беше в петък в командировка и го купи от там със само 3 лв. надценка, някъде в Павлово с намирало, а може би ги има на много други места, все пак е София, не Разград

# 28
  • София
  • Мнения: 11 715
Страшна си Марчела,особено,ако разбереш къде в Павлово.Аз живея там,а не знам  Embarassed...
Oказа се,че са на нашата улица,ама аз не знаех.

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 10:28 от Ali&Meli

# 29
  • Мнения: 204
Страшна си Марчела,особено,ако разбереш къде в Павлово.Аз живея там,а не знам  Embarassed...
Писах ти на лични, дано да съм ти помогнала, защо знам какво е да имаш нужда от спешен отговор, добре, че го има този форум

Общи условия

Активация на акаунт