За ваксината на 1г. и 1м.

  • 5 207
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Докторът ми каза,че е много лека,подобна на хепатитната,защото е убита,казва се Priorix.
Поздравете доктора си! И го почерпете!
...или не е в час ...или вие нещо не сте запомнили точно. Информирайте се преди да се изказвате категорично. Или просто отворете линка, който дадох по-нагоре.
Ваксината съдържа само активни(живи) компоненти. Това го пише на първия ред на всяка официална листовка на GSK. Няма инактивирана MMR-ваксина (срещу шарките), не е създадена, не е произведена още. Точно по тази причина това може би е най-тежката ваксина!
Цитат
The active ingredients in Priorix are one type of live weak measles virus (called Schwarz), one type of live weak mumps virus (called RIT 4385, a type of Jeryl Lynn mumps virus) and one type of live weak rubella virus (called Wistar RA 27/3).

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:12 от SafeHeaven

# 16
  • Мнения: 941
Докторът ми каза,че е много лека,подобна на хепатитната,защото е убита,казва се Priorix.
Поздравете доктора си! И го почерпете!
...или не е в час ...или вие нещо не сте запомнили точно. Информирайте се преди да се изказвате категорично. Или просто отворете линка, който дадох по-нагоре.
Ваксината съдържа само активни(живи) компоненти. Това го пише на първия ред на всяка официална листовка на GSK. Няма инактивирана MMR-ваксина (срещу шарките), не е създадена, не е произведена още. Точно по тази причина това може би е най-тежката ваксина!
Цитат
The active ingredients in Priorix are one type of live weak measles virus (called Schwarz), one type of live weak mumps virus (called RIT 4385, a type of Jeryl Lynn mumps virus) and one type of live weak rubella virus (called Wistar RA 27/3).
  добре де,по-спокойно Stop просто споделих опита си,на детето ми му нямаше нищо,може би е и късмет,но това е Peace

# 17
  • Мнения: 667
Аз съм спокоен. Това с личния Ви опит е ОК. Притеснява ме невярната информация, която публикувахте. Тя може да подведе някого.
Още едно хубаво изречение от една друга листовка на ваксината:
Цитат
PRIORIX is a live virus vaccine for immunisation against measles, mumps and rubella.

# 18
  • Мнения: 941
Аз съм спокоен. Това с личния Ви опит е ОК. Притеснява ме невярната информация, която публикувахте. Тя може да подведе някого.
Още едно хубаво изречение от една друга листовка на ваксината:
Цитат
PRIORIX is a live virus vaccine for immunisation against measles, mumps and rubella.
  едва ли някой ще се подведе,тук са интелегентни хора със собствено мнение,всеки решава за себе си.От друга страна,ще изчакам доктора от отпуската му и ще му задам няколко въпроса

# 19
  • Мнения: 2 556
Моята дъщеря е на година и 10 месеца. Не давам да й слагат засега тази ваксина. Алергична е и ме притеснява слагането й. А и рубеолата я изкара вече, заушка и морбили доста по-рядко се срещат все пак. Отделно - споменавала съм тук -  брат й, който е надлежно ваксиниран - изкара рубеолата много тежко. Тоест не съм убедена колко точно предпазва тази ваксина. Ще й я сложа след като навърши 2 години евентуално.

# 20
  • Мнения: 667
Намерих и преведената листовка на сайта на Изпълнителната агенция по лекарствата. И там на първото място пише:
Цитат
Ваксина срещу морбили, паротит и рубеола (ЖИВА)
Мисля, че вече се убедихте в правотата ми.
Tess действайте според разбиранията и информираността си.

# 21
  • Мнения: 2 332
И аз знам, че е жива ваксина, и съвсем не е от леките. При голямата дъщеря мисля, че имаше реакция с повишена температура няколко дни... слава Богу, размина се само с това. Сега с малката може би ще поотложа слагането и.

Общи условия

Активация на акаунт