Спешна питанка за кафемашина Делонги!

  • 17 039
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 430
И ние сме с делонги, не се бях замисляла за бръмченето, може би съм го сметнала за нормално, ама верно е като парен локомотив, ама нали е за секунди та не пречи. А и целта нали е да се събудим  Joy
Понеже всеки казва, че правих страхотно кафе..че прави прави, стига самото кафе да е страхотно  hahaha

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
Сега виждам темата и се включвам като бивш собственик на същия модел. В къщи машинката оцеля 11 години, накрая се развали помпата и прецених, че предпочитам такава с кана и не я отнесох на ремонт. Беше сватбен подарък  Laughing
Не съм я чакала никога 15 мин, а само докато лампата зсветне. Аз предпочитам много дълго кафе и по средата на правенето въпросната лампа загасваше и аз изчаквах да светне отново, преди да пусна водата през цедката. За голяма чаша се налагаше поне една такава производствена пауза  Grinning Горе-долу светеше докато изтече вода като за късо еспресо.
Връщам се да допиша, най-важното, че бях много доволна от машинката, с бръмченето се свиква.

# 32
  • Мнения: 1 269
От вчера съм горд собственик на ето тази кафемашинка:


И тъй като в магазина не ги пробват, казаха да си я пробваме у нас и ако нещо не й е наред, ще ния сменят. Е, пробвах я у нас и установих, че доста бръмчи, когато кафето потече от дюзите. Докато загрява - тихо. Щом натисна копчето за еспресо, влакът тръгва Crazy Моля, ползващите такава машина или може би каквато и да е еспресо машина, да ми кажат нормално ли е да прави така или да я връщам? Аз досега съм ползвала вкъщи само джезве и кафеварка и тия машинки са ми доста неясни Thinking
А, и още нещо. На упътването пише: "за хубаво еспресо включете машината поне 15 минути преди да правите кафето". Аз моята я включих и след няма и минута индикаторът за готовност вече светеше newsm78 Това защо така се получава? В упътването нищо не пише по въпроса. Изобщо много скапано упътване Crossing Arms
Честито! Имаме същата от май месец. Наисина упътването е ужасно. Не чакам 15 минути, кафенцето си го правя почти веднага и то с по-малката цедка за крем-кафе. Много е хубава тази машинка! Вече кафе на работа не пия, не могат да го докарат като моето вкъщи! Heart Eyes Още не съм пробвала капучино да направя, а за бръмченето и моята си бръмчи докато тече кафенцето!

Общи условия

Активация на акаунт