Мнения на Birdie 2

  • 226 824
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Благодаря ви Hug
...НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА ДА ПОСТАВЯТ ВАКСИНИ " в гръбчето"на децата Ви !!!
Ама на сина ми там сложиха вчера ДТК- нали не можеше в крачето newsm78
В ръката за тази възраст.

# 16
  • Мнения: 8 585
Привет Бърди Hug

ще съм Ви благодарна ако отново ми помогнете със съвет.

Сина ми днес навършва 4 месеца и естествено наред със плюнченето крещи и издава всякакви странни звуци.
Един от тях доста ме притесни тези дни - издава звук наподобяващ спирачки на кола. Взима въздух навътре сякаш неможе да си поеме въздух. Нослето не е запушено.
Прави го предимно когато си играе, но понякога и когато се е наял /насукал/...според мен го прави нарочно, но пък знам ли възможно ли  да неможе да си поеме въздух?
Ден преди да започне да го издава педиатъра го прегледа обстойно и каза 4е всичко с него е ок.
Дали да потърся педиатъра за подобен проблем или това не е повод за притеснение.
Първо дете ни е  мъжа ми и най-малкият проблем с него ни плаши и притеснява...помислихме дори 4е може да има асма. Възможно ли е?

Мерси в аванс Simple Smile
Не мисля че има проблем. Те са способни да издават най-невероятни звуци.
Не би трябвало да издава звуци по време на сън...

# 17
  • Мнения: 8 585
Здравейте,Birdie! Поздравления за новата тема!
Моля за съвета ви! Купих оризово брашно Nutricia ριζαλευρο (Δεν περιεχει γλουτενη, δεν περιεχει γαλα). Как да започна да го давам? Да прибавям по лъжичка в млякото, като отделна кашичка ли или да започна да захранвам с плод и да го прибавям в последствие към плода? На кутията е дадена рецепта за приготвяне със зеленчуци, а реших да ги оставя за по-нататък. Благодаря ви предварително!   bouquet
Слагайте 1, 2 мезурки в 2 биберона с АМ.
После започнете с плодове в 16-17-18.
Може после да приготвите каша с оризово брашно и АМ за същия час и да ги редувате.

# 18
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Много моля за съвет- дъщеричката ми е на 1г. и 7 месеца. От известно време не иска да се храни. Яде само малко диня, банан, коричка хляб...А преди с удоволствие ядеше супи, яденета и кремове. Дали да не опитам сиропчето МултиСаностол? Благодаря предварително!
Други проблеми или заболявания наскоро?

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 18:57 от Birdie

# 19
  • Мнения: 6 029
Привет Бърди Hug

ще съм Ви благодарна ако отново ми помогнете със съвет.

Сина ми днес навършва 4 месеца и естествено наред със плюнченето крещи и издава всякакви странни звуци.
Един от тях доста ме притесни тези дни - издава звук наподобяващ спирачки на кола. Взима въздух навътре сякаш неможе да си поеме въздух. Нослето не е запушено.
Прави го предимно когато си играе, но понякога и когато се е наял /насукал/...според мен го прави нарочно, но пък знам ли възможно ли  да неможе да си поеме въздух?
Ден преди да започне да го издава педиатъра го прегледа обстойно и каза 4е всичко с него е ок.
Дали да потърся педиатъра за подобен проблем или това не е повод за притеснение.
Първо дете ни е  мъжа ми и най-малкият проблем с него ни плаши и притеснява...помислихме дори 4е може да има асма. Възможно ли е?

Мерси в аванс Simple Smile
Не мисля че има проблем. Те са способни да издават най-невероятни звуци.
Не би трябвало да издава звуци по време на сън...

моя син е на почти два месеца и издава същите звуци, като че ли се души и дави. издава и звуци по време на сън... защо не би трябвало?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Здравей отново Бърди , продължавам с нашата одисея.
Днес не съм давала никакъв нурофен, нито нищо температуропонижаващо, сутринта тем. беше 37.5, следобяд стана за малко 37.8, преди малко мерих и пак е 37.5.
Водих я при педиатъра, каза че отново няма нищо, гърлото се подобрява, но ако така продължава до утре да купя Калцид Shocked, не знам вече, детето е жизнено, яде с голям апетит, смее се, не вдига днес повече от 37.8 тем.
Да дам ли отново нурофен или нищо да не давам Confused

# 21
  • Мнения: 8 585
Посявка на урина?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Питах за посявка, но ми каза, че няма смисъл - от утре антибиотик Confused
Сега е 37.4, да дам ли нурофен?

# 23
  • София
  • Мнения: 117
Почти не е боледувала досега.Да не би да се дължи на вадене на зъби?Вече иска да се храни сама и не дава на никой да я храни, но хапва само няколко лъжици попара и спира и върти главата.

# 24
  • Мнения: 8 585
Малко търпение-може седмица да е така...

# 25
  • Мнения: 3 537
Здравейте,докторе!
Ето снимки с обрива,за които писах http://images18.snimka.bg/003436158.jpg
http://images18.snimka.bg/003436155.jpg
Снощи като я взех от градината,даста се бяха зачервили.В понеделник ще я заведа при педиатъра,но кажете  какво е вашето мнение. Simple Smile
Имаше малко пъпчици и на другото краче,но още на морето изчезнаха,без да бях ги мазала с нещо.

# 26
  • Мнения: 8 585
Това е контактна алергична реакция + лека екзема. Може да намажете с кремче съдържащо КС, Фуцидин и Дактарин.
Може би се получава от контакт с хлорни препарати из тоалетните в детската градина.

# 27
  • Мнения: 3 537
Това е контактна алергична реакция + лека екзема. Може да намажете с кремче съдържащо КС, Фуцидин и Дактарин.
Може би се получава от контакт с хлорни препарати из тоалетните в детската градина.
Много благодаря!  bouquet

# 28
  • Мнения: 539
Здравей,Бърди,и аз да попитам нещо-на моето момченце ,сега на 2г, откакто се е родил ноктите на краката са му много слаби,цепещи и лесно се чупят.Все си мислех че е от лазенето ,прохождането и ходенето(че все се удря някъде),но сега вече е голям.До колко е опасно това и върху кое да обърна внимание.На ръцете не е така.Изключвам гъбички,макар че не съм го водила на специалист.Благодаря.

# 29
  • Мнения: 8 585
Имат ли бели точици (петна) по тях?
Чупят се в краищата и се "разнищват", или?
Не режете краищата, а само централната част "дъговидно".

Общи условия

Активация на акаунт