Мнения на Birdie 2

  • 227 002
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 2 460
  • Мнения: 8 585
Да, добра е. От другата година тук ще започне вероятно редовното и приложение. Във възрастта 9-11.

# 2 461
  • Мнения: 1 089
Привет,

Докторе, нормално ли е да има болка е силно казано, по-скоро изтръпване на ръката на следващия ден след ваксината?

# 2 462
  • Мнения: 8 585
Болка може да има, изтръпване-едва ли... Wink

# 2 463
  • Мнения: 536
Здравейте д-р Бърди,
Синът ми е на 5 месеца и от близо 2 месеца има обрив на гърдите. Като се появи педиатърката не му обърна внимание, но след като не изчезна толкова време и след консултация с нея по телефона каза да мажа с Фенистил. Мажа вече 4 дни, но ефект няма. За тези 4 месеца обривът ту е завяхвал, ту наново се е появявал, а от 2 седмици наблюдавам, че го сърби. Моля за съвет. Прилагам снимки.

http://x-home.eu/bgmamma/OBRIV.jpg
http://x-home.eu/bgmamma/obriv1.jpg

Само на кърма е.

Обръщайте дрешки и потничета с ръба навън.
Намажете с Фузикорт/Дактарин за около 3-4 дена, след което поддържайте с пудра тази област.
Много добре изплаквайте дрешките на детето при пране.

Може да се наложи по-силен КС крем... ще видим.
Здравейте отново!
Изпълних инструкциите Ви, но сега, 2 седмици по-късно обривът все още съществува, но сякаш се е изместил нагоре към врата и под мишниците и изглежда по-различно. Вчера водих бебето при неговата лекарка, тя погледна обрива и каза, че няма нищо притеснително. Да, ама него го сърби. Даже нощем се буди и започва да се чеше. Тя изписа калциев глюконат (в момента бебето е болно) и каза, че ще помогне и за обрива. Какво друго бих могла да направя, защото до мемента нищо няма ефект? Прилагам актуални снимки на обрива:
http://x-home.eu/bgmamma/P2230002.JPG
http://x-home.eu/bgmamma/P2230004 (1).JPG
http://x-home.eu/bgmamma/P2230004 (2).JPG
http://x-home.eu/bgmamma/P2230004.JPG
http://x-home.eu/bgmamma/P2235006.JPG
Дано добиете представа, понеже са малко некачествени...

# 2 464
  • Мнения: 8 585
Добри са снимките...
Много тежко обличате детето... на снимките по-надолу се виждат петна от изпотяване и зачервяване.
Къпете детето всяка вечер! или през вечер... ползвайте неутрален сапун. Не мажете със зехтин и нищо друго!
Яката на дрешките не трябва да са високи и да се трият в гушката, а да бъдат "деколте", тоест, ниско разположени. Да не са мъхести, не слагайте вълна и шалчета...
Слагайте одеялото в калъф (ако ползвате такова).
Не сте намазали добре и за 3-4 дена, вероятно. От "страх"... Wink
Или само 1 път дневно, и то "отгоре-отгоре"... Wink

Ползвайте пудра (но не върху крем!)
Ако забелязвате обрива е там, където ръбовете на дрешките се трият в кожата...
Варианти:

*добър хидратантен крем. Ако за ден не изчезнат >>
*КС правен крем, НЕ с Елокон, а с Бетноват, НО В БАЗА, а не "гол" и направо!

Употребата на Калциев глюконат от ампули, и за пиене, е недопустима!

Има ли обриви по други части на тялото?
Краста? (простете, но влиза в съображение също)...

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 15:34 от Birdie

# 2 465
  • Мнения: 1 030
Пак съм аз, докторе.
Секретите от нослето бяха започнали да се сгъстяват, както ви писах. Но това продължи само 1 ден и сега пак са бистри и обилни...Вече се чудя какво да правя, детето се дави адски много, често от това повръща, дори понякога нощем докато спи се дави и започва да пищи....
Изписаха ни Коларгол - лекарката каза, че това са единствените капки, които мога да слагам повече от 3 дни. Преди капките пръскам разтвор на натриев хлорид. Иначе на прегледа: гърди, гърло, уши са наред..

# 2 466
  • Мнения: 536
За къпането - къпя го всяка вечер, отделно сутрин прекарва около 1час във вана,защото съм го записала на плуване. Къпя го с бебешки сапун(нивея).
За дрешките - в градинката моето бебе е най-разсъблечено. Обличам го само в памучни дрехи, само веднъж го облякох в нещо плюшено и от тогава някъде му датира и обрива.
За мзането с дактарин- ами уж редовно го мажех, но сте прав за пудрата че я слагах в/у крема Embarassed
За мазането след баня - не съм го мазала с нищо от много време.
За калциевия глюконат не разбрах. Защо да не пие? За втори път се случва личната му лекарка да му изпише за пиене...Първият път малко след ражднето, вторият сега.
За крастата - не разбирам, не знам как изглежда и къде се появява. Обривът е само по гушката и малко под мишничките(но много малко). Кожата изглежда груба и го сърби.
Моля, препоръчайте добър хидратантен крем и какво означава "в база" за КС крема?

# 2 467
  • Мнения: 536
Според тази статия синът ми няма краста.
А възможно ли е да са някакви стафилококи дето влачим още от родилния дом? Ники имаше някакви пъпки още в родилния дом , които изчезнаха като стана на 2 месеца...после имаше около месец почивка и се появиха тези...Ако искате ще изровя снимки на старите пъпки...За тях точна диагноза така и не получих, а заради тях Ники пи калциевия глюконат като новороден. Неговата кожа е много бяла и чувствителна  newsm78

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:47 от KSI

# 2 468
Осмелявам се и за да попитам нещо. Синът ми е на 3,5 г. и ходи на детска градина. Вчера сутринта се изходи по голяма нужда - зелени течни изпражнения. Вечерта пак ходи, но този път пък много твърдо, но все още зеленикаво. Не зная какво е ял в градината, но съм притеснена.

# 2 469
  • Мнения: 8 585
Осмелявам се и за да попитам нещо. Синът ми е на 3,5 г. и ходи на детска градина. Вчера сутринта се изходи по голяма нужда - зелени течни изпражнения. Вечерта пак ходи, но този път пък много твърдо, но все още зеленикаво. Не зная какво е ял в градината, но съм притеснена.
Без, или с температура?

# 2 470
  • Мнения: 4 150
тан
Цитат
Докторе, нормално ли е да има болка е силно казано, по-скоро изтръпване на ръката на следващия ден след ваксината?
ВнуШете си,че няма такова неЩо....и каквото и да дойде,не е истина...

# 2 471
  • Мнения: 8 585
Според тази статия синът ми няма краста.
А възможно ли е да са някакви стафилококи дето влачим още от родилния дом? Ники имаше някакви пъпки още в родилния дом , които изчезнаха като стана на 2 месеца...после имаше около месец почивка и се появиха тези...Ако искате ще изровя снимки на старите пъпки...За тях точна диагноза така и не получих, а заради тях Ники пи калциевия глюконат като новороден. Неговата кожа е много бяла и чувствителна  newsm78
Стафилококи от къде се изолират?

"...Кожата изглежда груба и го сърби."
При това положение само с хидратантен крем нищо няма да стане...
Предлагам Ви да обсъдите кремче съдържащо --> база (Еуцерин, А-дерма)+Целестодерм+Фуцидин+Дактарин. (4 съставки, като Дактарин и Фуцидин са по 1/2 тубичка). Тази сухота издава трайна екзема. Сърбежа-също.

В база значи не направо, а поставен в база крем.

# 2 472
  • Мнения: 3 537
 Birdie ,снощи дъщеря ми се спъна и се удари на едно стъпало.Горната и устна се поду доста.Не се сетих да сложа лед веднага. Sad
Мога ли с нещо да помогна,за да спадне по-бързо?Някакъв компрес може би?

# 2 473
  • Мнения: 8 585
Няма отворена рана?

# 2 474
  • Мнения: 3 537
Не.Но отвътре е синя .Текна и кръв само от венците и сега не може да яде твърда храна и хапва само супа и попарка.

Общи условия

Активация на акаунт