Да ги съдя ли...?

  • 2 713
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585




Абе Пачикрак, в момента говорим за 5 банкноти с номинал от 50 лева
дали ги има жената на чорбаджи Пешовски.

# 16
  • Мнения: 799
Така е, Волф.
Но има и няколко специфични момента:
Едва ли ще намери адвокат, който да иска да се занимава с такова дело за тези пари, които съм писала като минимум.
Нямам представа за финансовото състояние на чорбаджи Пешовска, но съм сигурна, че има по приятен и/или полезен начин да потроши минимум 250 лева.
От собствен (за съжаление) горчив опит знам, че съдебните битки за морални каузи обикновено не водят до успех, дори да спечелиш. Дълго чаканото морално удовлетворение не е това, което си очаквал. Остават само материалните вреди. И загубеното време.

# 17
  • Мнения: 6 167
пачикрак, извинявай, но каква морална кауза е това, че я е хлопнала вратата?  newsm78
пешовска, съди ги, как иначе ще станем като американците  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 585




Точно така. В противен случай нищо никога няма да се промени.
Зелните успяха. Тити Папазов се бори. Защо не и ние.

# 19
  • Мнения: 150
пешовска, съди ги, как иначе ще станем като американците  Laughing
Дали искам да приличам на инфантилен невротик, каквито са американците? Не, благодаря!

А на авторката: ама ти наистина си гледала много филми за адвокати, нали? "Али Макбийл" например? Познах ли?

# 20
  • Мнения: 2 759
...Дали искам да приличам на инфантилен невротик, каквито са американците? Не, благодаря!...
                    Peace. Аз пък да ви кажа, имам нанесени сериозни морални и психологически вреди от времето, когато се возех в градския транспорт. Мога ли да ги съдя  Whistling?

# 21
  • Мнения: 920
Съди ги. Поне подай иск. Една птичка пролет не прави, но дано да станат повече. Аз си признавам, че Неам нерви. Но докато всеки така реагира, пролет няма да има.

# 22
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Не е ли по-добре да уведоми "Господарите на  ефира" за вратата -насилник! Може и да има ефект! Защото през съда нещата ще се точат с години/ този не се явил, онзи болен... и накрая ефект-никакъв/. Ама ако ти се разправя с българско правосъдие се разправяй!Само ги има на книга....... newsm78

# 23
  • Мнения: 2 563
Съди ги, да се научат да си признават грешките и да се грижат за безопасността на клиентите си.

Аз живея в САЩ и онзи ден една приятелка, която е с увреден слух, ми разказа, че докато шофирала, чула сирени и започнала да се оглежда къде е линейката. Обаче почти се сблъскала с нея, защото линейката не си била пуснала светлините. Почти станала катастрофа. Прибрала се приятелката ми и написала имейл на болницата. Същата вечер получила отговор, който не гласял "Ти кат не чуваш, кво търсиш в кола, ма?", а "Иска ни се да ви кажем, че сме имали технически проблем и с това да се извиним, но истината е, че шофьорът на линейката в бързината забравил да пусне светлините. Уверяваме ви, че няма да се повтори."

Съди ги!

# 24
  • Мнения: 4 202
Да не си идвала в нашия офис?
Ама ние не сме голяма и известна компания  Wink

# 25
  • Мнения: 2 563
Дали искам да приличам на инфантилен невротик, каквито са американците? Не, благодаря!

Е, да, в България все още е по-важно на какво приличаш.  Joy

# 26
  • Мнения: 1 299
Съди ги   Peace

# 27
  • Русе
  • Мнения: 764
Колкото и примиренческо да звучи- но не си губи времето с дела.  Stop Моят опит от сблъсъка с правораздавателната ни система ми навява само песимизъм.
1 факт- имам да получавам неизплатени заплати от 2000 г. от фирма, в която съм работила. Водихме дело, спечелихме го и сега ще получавам по 6 лв (не е грешка цифрата) на тримесечие до 2018 г.  #Crazy
2 факт- майка ми плати такси на посредническа фирма за работа в чужбина и самолетен билет,но не замина да работи навън. Имаше документи за всички внесени пари (1200 лв, преди 3 г.) и съди фирмата. Заключението на съда беше, че фирмата не я е измамила, имали са намерение да и намерят работа, но не са успели.
Мисля, че най-добрият вариант е да подадеш жалба във фирмата, в която се е случил инцидента, както са те посъветвали вече. Peace

# 28
  • Мнения: 4 451
Що пък да не ги осъдиш? Crossing Arms Кога ще ги стигнем американцитееееее...? Laughing

# 29
  • Мнения: 2 759
Дали искам да приличам на инфантилен невротик, каквито са американците? Не, благодаря!
Е, да, в България все още е по-важно на какво приличаш.  Joy
                  Абе в много отношения е по-добре да не си стигаме... Пази Боже  Sick!

Общи условия

Активация на акаунт