streets of sofia

  • 2 838
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 169
Хей момичета не е нужно да се спори и да се обръща темата в тази посока. Аз съм шофьор от 1991 и до 2005 шофирах само и единствено в София. Движението и културата на шофьорите е под всякаква критика. Да не говорим, че колите в София са повече, отколкото позволява площа на столицата. Няма да се впускам в подробности, но ще ви кажа, че тук във Вегас е същия трафик -ад. Статистиката сочи, че в Невада са най- лошите шофьори - напити до забрава (дошли тук и могат да с наливат, колкото искат), дрогирани, ядосани, че са загубили всичките си пари...абе чудо. Така че момичета само едно ще пожелая на всички вас: БЕЗАВАРИЙНО ПЪТУВАНЕ И СЕ ПАЗЕТЕ ОТ ЛОШИ ШОФЬОРИ НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА

# 16
  • Мнения: 3 098
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.

Ти си от Зарата,нали? WinkТам селата преди нея са вси4ки до едно с такива знаци.Много се 4удих и аз и отна4ало мислех,4е озна4ават влизане в населено място.
4естно казано,откакто возя дъщеря си,съм много внимателна където и да съм.
Преди не ми пукаше,но залагах единствено моя живот.
В България има "шофьори"без книжки,джигити,лоши пътища,пияндета,тук има дрогирани,пияни,отнемащи предимство.4овек трябва да е нащрек винаги.
В България най_ме дразни на4ина на изпреварване,може би защото съм свикнала оттук да давам на другия да "диша".

# 17
  • Мнения: 11 315
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.

Ти си от Зарата,нали? WinkТам селата преди нея са вси4ки до едно с такива знаци.Много се 4удих и аз и отна4ало мислех,4е озна4ават влизане в населено място.
4естно казано,откакто возя дъщеря си,съм много внимателна където и да съм.
Преди не ми пукаше,но залагах единствено моя живот.
В България има "шофьори"без книжки,джигити,лоши пътища,пияндета,тук има дрогирани,пияни,отнемащи предимство.4овек трябва да е нащрек винаги.
В България най_ме дразни на4ина на изпреварване,може би защото съм свикнала оттук да давам на другия да "диша".
Да, точно от Зарата съм, но ходих до Хасково, идвам от Бургас. Много е страшно, че се среща толкова често този знак. Много е страшно.
Войната на пътищата дава повече жертви от войните на САЩ Confused

# 18
  • Мнения: 2 907
Истината е, че в България "шофират" отвратително! Никъде другаде по света не ме е страх толкова много за живота ми, никъде другаде не съм виждала такъв масов пътен идиотизъм. Агресивно и нагло каране на кола без никакви правила. Изпреварване на завои без видимост и без намаляне на скоростта. В тази държава България е нормално при изпреварване да станем трима ( три автомобила ) паралелно, защото изпреварващият кара бясно срещу теб и ти си длъжен да се свиеш колкото място е останало вдясно, че да си спасиш евентуално живота. Да шофираш в България е все едно да практикуваш екстремен спорт. Не, още по-зле е от екстремния спорт. Защото последният има и той правила, докато в Татковината ни се крият изненади и неочаквани клопки и рискове по пътищата.

И още нещо. В България куцо и сляпо взема книжка безпроблемно. И аз я взех преди десет години, бях току що навършила 18. Отидох да я карам в България защото знаех, че тук няма да мога да я взема. Некадърни са курсовете от самото начало, книжките се подаряват или ако някой го скъсат случайно, то на втория път му я дават. Тук курсовете са много по-трудни, условията на каране и те. Късат те за най-малкото нещо, много от моите познати ( перфектни шофьори ) са си взели книжката едва на 3-ти или 4-ти път. Не защото не могат да карат, а защото изискванията на държавата са извънредно високи.

# 19
  • Мнения: 945
Може да ми се смеете, но преz цялото време се чудех какво не е наред. Ясно, "минаваха" на червено (едни стигаха по далеч, други не толкова), караха в насрещното и т.н. Но чак накрая раzбрах какво още не е наред... не видях нито един шофор да вкЮчи мигач. Даже и от оцелелите. В таzи държава срамно ли е, кажете ми моля ви newsm78

# 20
  • Мнения: 1 783
Видях го това клипче, може да е събирано от няколко месеца, но е достатъчно показателно. Аз не съм карала никога в София, но ми е достатъчно карането във Варна - всеки път, без изключение, ми се вдигат нервите невероятно. Просто ми идва да спра колата и да не карам никога повече там, толкова е зле. #Cussing out Такива тъпанари като в България не съм виждала никъде в САЩ. И в Чикаго, където казват, че карали зле и в Ню Йорк, където има много движение и определено площта е недостатъчна за многото коли. А тук, в нашия мидуест, си карат много добре и такива изцепки като в любимата ми Варна няма. Така че е вярно, че трябва да се кара внимателно навсякъде, но ако другите не внимават, колкото и да си внимателен, нищо не ти помага. Както казват, "Тук почива шофьорът с предимство". На такова нещо не трябва и не може да се привиква, не ми разправяйте, че било тенденциозно.

# 21
  • Мнения: 2 427
Абсолютно!!!
Съгласна със всичко до тук казано!!!
Значи,аз имам книжка изкарана за 20 дена в БГ!!!
И срам не срам ви казвам че АЗ и до сега кола не мога да карам като свят!ЗАРАДИ тъпия инструктор,който вместо да ме учи и да ми вдъхва доверие ми лкрещеше през цялото време.Защото в БГ така се прави.Да шашнеш новобранеца.Спираше ме непрекъснато някъде и започваше неистово да крещи 30 мин."Сега разбра ли си грешката,а разбра ли я,ай ся кы како напрай"След 30 минутно викане до прегракване"Абе,шегувам се бээе,точно така трябваше да минеш,браво!Аз искам да те науча да караш и под напрежение".И тем подобни простотии.И това защо-защото е частник,който си плаща бензина.Като ме спре някъде 30 мин да вика,вместо аз да карам нормално по улиците,ей ти Киро на кирия."Шсъ научиш,кат земиш книжка,то с каране съ учи!"................
С Фло наемаме кола от летището.Голф Пиле,нов новиничък с найлоните.Тръгваме към Шумен ,в лентата за изпреварване се движи някакъв с 60.И не се мърда.След като мъжа ми най-накрая се принуди да му бипне и онзи отново не промени хода,съпруга ми решава че ще го изпревари от дясно.Обаче,онзи точно като по филмите-хоп,застава пак пред нас.Просто тъпанара не ни пуска и това е.С нова кола-ще ми дишаш праха!След това го оставя,изпреварваме го и започваме да се движим с около 130.След малко въпросния тиквеник ни изпреварва с последна газ и пак се клёпва пред нас с 60км в х.
Тъъъкмо изчезна по едно време,отклони на една отбивка,хоп,следващия тъпанар.Същия като предния.КОШМААААААРРРРР.......... #Cussing out

# 22
  • Мнения: 2 563
Пускано е. Аз пък няма да се въздържа от коментар.  Laughing
Две неща. Едното, катастрофи стават навсякъде по света. Американците, например,  по мое мнение са изключително лоши шофьори, и ситуации като сниманите са ежедневие. Второ, ако записваш основните кръстовища в някой от големите градове по света в продължение на месеци, със сигурност накрая ще имаш възможност да направиш 3 минутен клип с най-фрапиращите моменти.
И за да не съм голословна. До преди две години живеех в София, шофирах ежедневно, често на местата, които са снимани. Такива ситуации са изключение, а не ежедневие.
Поздрави.

За тия две години (аз точно тогава живях в София) градът се промени към още по-зле, визирам ситуацията с пътища, коли и пешеходци. Не стават всеки ден такива луди катастрофи, но си е зле. И при нас се кара лудо, но такова неспазване на правила като в София не съм виждала в САЩ.

# 23
  • Мнения: 2 427
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

# 24
  • Мнения: 2 563
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Специално за София аз мога да сравнявам - за двете години, които изкарах там (2005 - 2007), мога да кажа, че стана по-лудо заради свръх натовареното движение и непрестанния приток на нови и нови коли в движението.

# 25
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
гледах го клипчето с много прекьсвания. Rolling Eyes....
не 3нам 3а колите, но мьжьт ми иска само с такси да се придвижва в София.....а3 сьм карала в София, не сьм имала проблем, слава Богу, но това беше преди 4-5 години.....мьжьт ми е идвам в София и преди да се 3апо3наем,  и след това и ка3а, че с толкова много автомобили, бе3 сьответната инфраструкрура, маркировка и интелигентни шофьори няма да я бьде столицата, ако се продьлжава сьс сьщите темпове.....

# 26
  • Мнения: 945
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Аz пък мисля, че на нас ни порасна работата. Когато всеки ден вижда тоzи хаос в един момент той те асимилира и ти преставаш да zабеляzваш. Като варенето на жабата (ако я сложиш в гореща вода слачА веднага, но ако я сложиш в студена и подргяваш, се сварява бано...).
Аz докато живеех в БГ не zабеляzвах счупеното стъкло във входа на блока, zа мен беше нормално да е така. Ама сега го виждам... Виждам и мръсотията, и олЮщените сгради, и zлите хора. Ама сега мога да сравнявам, а преди... и по добре, че не съм го виждала всичко това, че нямаше да бъда щастлива.

# 27
  • Мнения: 1 783
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Аz пък мисля, че на нас ни порасна работата. Когато всеки ден вижда тоzи хаос в един момент той те асимилира и ти преставаш да zабеляzваш. Като варенето на жабата (ако я сложиш в гореща вода слачА веднага, но ако я сложиш в студена и подргяваш, се сварява бано...).
Аz докато живеех в БГ не zабеляzвах счупеното стъкло във входа на блока, zа мен беше нормално да е така. Ама сега го виждам... Виждам и мръсотията, и олЮщените сгради, и zлите хора. Ама сега мога да сравнявам, а преди... и по добре, че не съм го виждала всичко това, че нямаше да бъда щастлива.
Е, какво тогава, да се примиряваме с простащината ли? Нали това е едно от нещата, които карат хората да си заминават от България? Освен това, едно е счупеното стъкло на входа, друго е ситуацията по пътищата, където нещата са буквално на живот и смърт. Хич не ми е пораснала работата, искам само спазване на законите за движението и да знам е някой пиян глупак няма да ме помете по пътя, както си карам спокойно, спазвайки закона!

# 28
  • Мнения: 3 098
и след това и ка3а, че с толкова много автомобили, бе3 сьответната инфраструкрура, маркировка и интелигентни шофьори няма да я бьде столицата, ако се продьлжава сьс сьщите темпове.....
Прав е 4овека.

# 29
  • Мнения: 2 427
Аргумента пък с натовареното движение изобщо не ми го изтъквайте за София Crossing Arms!В  Торино сме над 1 млн.парчета и всяко домакинство разполага с кола на глава пълнолетен.Всички карат.Малко са тези които опират до градския транспорт.Да караш в Торино е наистина предизвикателство за нервната система.От задръствания луд можеш да станеш.Половината ти ден минава в потока.Да не говорим за други много по големи градове от нашия.Освен че автопарка в Бг е едва ли не незаконен според новите нормативи на ЕС и карането е като в Бомбай,не само превозните средства.На клипа ясно се вижда защо стават инцидентите.Не само заради малоумни пешеходци,които пресичат все едно са на гола поляна,но и защото скоростта на този който ги блъска не е адекватна за населено място,йок на пъпа на СФ!А сблъсъците на колите:Червенооооо,най-елементарното правило от целия правилник.На червено се спира,не се дава пълна газ.Ако хванеш тракториста бай Борис от Долни Богоров и го питаш със сигурност ще ти каже че на червено е задължително да спреш,ако желаеш и утре да дръпнеш сифона на туйлетната.

Общи условия

Активация на акаунт