Моля, кажете какво се усеща при КОНТРАКЦИИ?

  • 3 888
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 196
Привет,Златна роза,
Случайно влизам в темата и разбирам,че очакваш рожба!Първо честито,много се радвам!Миналата година имахме среща в една лятна градина,няколко девойки бяхме бременни,а ти и още една мама чакахте с надежда.Аз имах проблеми с моя приятел,на сега всичко вече е наред,радваме се на бебчето ни вече на 4 месеца.
Страшно се радвам за теб,че си в очакване и ти! Hug
По въпроса ти за контракциите,аз имах от 4-5 месец,та докрая почти постоянно.Пиех Магнерич и Но-Шпа.Залъгваш се за малко и после пак те стяга.Не се претоварвай и почивай повече.Също може и бебчо да натежава и от това да усещаш втвърдяване.
Желая ти лека бременност до края и безпроблемно раждане Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 3 356
И аз бях с кантракции и пиех Магнерич + Но шпа
Консултирай се с лекар задължително,почивай много и не се ядосвай

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Много благодаря за всички отговори.   bouquet Още тогава се обадих на док, по телефона му обясних за какво става въпрос и ми предписа МАГНЕ Б6 и но шпа. Малко несериозно според мен, но както каза той - на прегледа ще видим.  Grinning Прегледа ще бъде тази седмица - близо 2 след като установи по телефона "диагнозата". Както и да е. Не се претоварвам, но не не съм на легло по цял ден.
ПАк мерси, че се квлючихте толкова бързо и обстоятелствено.
SunshineMery , миличка, само ако знаеш колко често съм си мислила за теб и за това как вървят нещата с бебо. Очаквах да се включваш в темите във форума, но така и не те засякох. Радвам, се че те виждам сега, че всичко е наред с приятеля ти и че малката принцеса е порастнала толкова много.  Hug

# 18
  • Мнения: 1 243
Аз пиех нош па и магнерич,според мен това са подготвителни контракции Simple Smile

# 19
  • Мнения: 674
И аз от 5 мес. бях така.Втвърдяваше ми се корема и држеше така около 1 мин.,без болки обаче.
Доктора ми каза че това са контракций и ако са до 5-7 на ден не е проблем но при мен бяха над 30  Crazy
При всички положения трябва да се консултираш с лекаря си.аз вземах първо само Магнерот,а от 7 мес. и
Гинипрал.И повече почивай !

# 20
  • Мнения: 7 418
а случвало ли ви се е бебето като се размърда да ви боли много силно ниско долу? болката е много режеща, трудно ми е да се помръдна. но не е на определен интервал и не съм много сигурна дали ми се втърдява корема или не  Rolling Eyes
   Първа подобна(режеща) болка усетих 12 дни преди да родя.Тогава бях на концерт и си помислих,че Бебето не харесва поредното изпълнение Laughing,но се оказа,че е наближавало  раждането и бебока "си е пробивал път" все по надолу.(може би Emoli ще разясни това явление по-добре  Simple Smile)
   За втвърдяванията на корема,имах ги от 4-5 месец и до края на бременността,не съм взимала никакви хапчета.Но най-добре е да се консултираш с лекар,всеки случай е индивидуален!

# 21
  • Мнения: 1 873
При мен болките бяха като при бъбречна криза, рязко прорязване, така че да не можеш да си поемеш въздух.

# 22
  • Мнения: 1 555
Сега при втората бременност контракциите ми се появиха в 5 месец и си продължават и досега, макар че пия Магнерот/магнезий/, единственото хубаво е че не са ми болезнени, а в началото ми бяха !  Почивай си повече и най-вече в легнало положение !
Лека бременност и не се шашкай нормално е !   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 418
  Странно,моя постинг го няма!
  Защо ли? newsm78

# 24
  • Мнения: 1 216
Втвърдяване на корема.  Първо безболезнено, после като менструални болки, а като се задълбочи с болки започващи от кръста и слизащи до корема.
За месеца, вкойто си ти на мен ми изписаха Магнерот - за отпускане на матката.

# 25
  • Мнения: 4 555
Аз пък имам понякога болки като предменструални, но много много слаби, едва се усещат. И не съвпадат с втвърдяването на корема, съвсем отделни са си.
Някой да е чувал за такова нещо? Thinking

# 26
  • Мнения: 1 555
Сега при втората бременност контракциите ми се появиха в 5 месец и си продължават и досега, макар че пия Магнерот/магнезий/, единственото хубаво е че не са ми болезнени, а в началото ми бяха !  Почивай си повече и най-вече в легнало положение !
Лека бременност и не се шашкай нормално е !   bouquet

# 27
  • Мнения: 990
Втвърдяване на корема.  Първо безболезнено, после като менструални болки, а като се задълбочи с болки започващи от кръста и слизащи до корема.
За месеца, вкойто си ти на мен ми изписаха Магнерот - за отпускане на матката.
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт