Цялата рода (на мъжа ми) в една къща?! :?

  • 3 850
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
ау, ти си попаднала в някакъв филм на ужасите ...почти. #Crazy Аз на твое място не бих издържала.

Аууу,каква тъпа реакция! Sick

Към авторката на темата: Таз рода на мъжа ти,защо не се измести да живее на друго място?Егати и несъобразителните същества SickОще като си дошла там и давайки ви етаж от къщата,те е трябвало да напуснат моменталически, не само къщата,ами и махалата.От тях се иска само едно:да ти дадат етажа,а не да им гледаш всекидневно физиономиите.

А сега сериозно:
Повечето български семейства,направили къщи по времето на комунизма, са така построени.Съответно, много народ са като тебе.
Не виждам нищо лошо и чак толкова фатално.Напротив!Даже има повече предимства, отколкото недостатъци.Пък и пишеш,че всяко семейство си има отделен етаж.е,от това по-хубаво,здраве му кажи.Ама наистина на някои снахи,няма угодия.
Пишеш, гледат те,като излезеш на терасата.Ами и на друго място да си,винаги се намира по една такава комшийка(най-малко),която го прави.
Пишеш,че на мъжа ти, му харесва.Само на теб ,не.Ами напусни ги тогава всичките,като не ти изнася.Да ви има проблемите човек! Sick
Ауууу,КАКВО ТЪПО ИЗКАЗВАНЕ!Можеше и да си го спестиш,защото с критиката си не си полезна на никого!Като не можеш и не се опитваш да разбереш някого,то поне си спести коментара.За друг път да знаеш.
Разни хора-разни проблеми,не е ли така?..Ако на теб моето положение ти се струва маловажен проблем,или изобщо никакъв,тогава явно никога не си била в подобна ситуация и от сърце ти пожелавам някой ден да бъдеш...тогава би отговорила по друг начин.

# 16
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Не е приятно много навалица на едно място ,но понякога сме принудени да търпим ,ако мислиш че на квартира ще се чувствате по добре  поговорете си с мъжа ти и вземете решение двамата заедно,но помисли как живеят и хората в блоковете и кооперациите абсолютно по същия начин и там вечно някое зорко око те следи ,само че не ти пука толкова защото не са роднини при това откъм мъжка страна Peace

# 17
  • Мнения: 473
Не се притеснявай, праотците скоро ще гушнат букета,  Mr. Green  после само свекито ще търпиш, ама нали си на отделен етаж няма много да досажда. Филма не е съвсем на ужасите, гледай от положителната страна на нещата. Има шанс да оредее къщата много скоро Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 4 111
Как не те досрамя да ми откраднеш аватара.  #Cussing out

И от къде ми имаш снимката?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Абе чудя се едно време хората как са се справяли да живеят цялата рода в една къща, тогава горките снахи не са спирали да шетат, защото срам и позор Embarassed 

А днес какви сме разглезени, разлигавени от удобствата, всичко си приемаме за даденост.

И защо хората в ракмите на един род така се отчуждават? Наскоро имаше тема, дето жената се притесняваше, че племенникът й ще живее при тях. Ами ако неин брат я беше помолил да живее детето му при тях, дали щеше да откаже? Като знам едно време как са се гъчили в една къща и като че ли по-сплотени са били.

Знаете ли- една позната стара жена разправяше, че като се омъжила някога, трябвало младоженците да спят със свекърите в една стая, защото просто нямало къде Crazy

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не се притеснявай, праотците скоро ще гушнат букета,  Mr. Green  после само свекито ще търпиш, ама нали си на отделен етаж няма много да досажда. Има шанс да оредее къщата много скоро:35: Joy Joy

Това ми прилича на все едно: "Айде старите да умират да не се пречкат"

# 21
  • Мнения: 263
 Брррррррррр.... Страшно звучи. Може да опиташ да ги секваш с шеги вечните им забележки. Или ще вземат да се усетят (трудно се случва при възрастни хора), или ще се обидят обаче.... Вторият вариант е малко опасен. Но преди всичко обясни на мъжа си как и защо се чувстваш така. И ако започнеш с шегите: прави го с весел тон и пред него в началото. За да види и той, че е по-скоро шега, а не заяждане...
Освен това щом брата на мъжа ти живее там и неговата жена сигурно не емного щастлива от ситуацията. Опитаи с нея да си поговориш (много внимателно, че да не плъзнат клюки...)

# 22
  • Мнения: 1 207
Моето положение е горе-долу същото,но с малката разлика ,че чакаме да се довърши етажа от къщата ни.
Мъжа ми живее с баба си и сестра си.На тавана има още един апартамент в който живеят свекъра и свекървата през зимата обаче си стоят долу при нас,а горе само спят.Сега когато се роди малкия те спряха да идват.Така са свикнали пълна къща,но и мъжа ми го изнервя това.
Сега другата къща в която ще се местим е през една къща от тази в която сме в момента.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
А къде му е странното на това?! Ние живеем в отделни апартаменти на различни етажи - свекърите на партера, ние сме на първия, на втория са други хора, на третия е зълва ми със съпруга си (мммм, сестрата на мъжа май зълва беше), има и още един апартамент с не-роднини. Като цяло ми е много добре, у нас се влиза като се звъни, ако не искам - не отварям, може да се къпя или да спя, или на съм чула, оправдания много. А като съм забравила да купя хляб, сол, захар - все има някой да ми даде. И спокойно си оставям количката във входа. Намирам само предимства в ситуацията, откакто се научиха, че не се влиза без покана. Е, малко като се скараме целия род напира да посредничи, но...... свиквам и не ми пука.

# 24
  • Мнения: 1 426
Ами като бях дете и ние така живеехме, само че къщата беше на майка ми, та бяхме с нейния род... За възрастните не знам, но на нас, децата, ни беше много добре! А като пораснахме - бутнаха къщата и построиха блок... Моите деца седят заключени в празния апартамент и чакат да се прибера, за да им приготвя за ядене. А през това време аз дистанционно се притеснявам какво ли става вкъщи...

# 25
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Само не разбрах, защо някой изядоха момичето. Ами много си е права. Това положение си е гнусничко, откъдето и да го погледнеш. И айде стига с тези приказки как на времето...... Някой хора като няма какво да кажат и мислят че това е много умно. Ами като е как на времето... ходете си раждайте както вашите баби на нивата, перете на реката, чистете с метли. Също така се откажете от всички екстри в дома и тогава елата пак и кажете на момичето че не е права.

# 26
  • Мнения: 725
мила ,направо ти сьчуствам,
страшно е
при мен  пьк в целият квартал са всички роднини на сьпруга смятах ме ги около 30човека
ама изобщо не ми пука,а ма при теб е страшно
мисли само за хубави неща и някак ще бьде по-лесно.
аз напрво се научих да изключвам мислено .т.е
физически сьм тук,но мислено мисля какво да издекупажа ,какво да си направя
даже и да ми говорят кимам и не чувам
щерката им вика --леля любимка .чичо на леля,изобщо не може да ги понася
а не дай си боже да сме в една кьща

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 15:21 от ra4eto

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Само не разбрах, защо някой изядоха момичето. Ами много си е права. Това положение си е гнусничко, откъдето и да го погледнеш. И айде стига с тези приказки как на времето...... Някой хора като няма какво да кажат и мислят че това е много умно. Ами като е как на времето... ходете си раждайте както вашите баби на нивата, перете на реката, чистете с метли. Също така се откажете от всички екстри в дома и тогава елата пак и кажете на момичето че не е права.

Е, и какво е решението- да изгоним родата, така ли? Пука ми на мен за родата му, аз като съм се появила в живота му и родата губи значение. Ами ако хората няма къде да живеят?

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз до колкото разбрах момичето не иска да гони родата му, а само се оплаква че положението е тежко. Което е самата истина и аз мисля, че положението никак не е хубаво. И не съм съгласна с теб като казваш:

Пука ми на мен за родата му, аз като съм се появила в живота му и родата губи значение.
нещата не винаги седят така идеалистично. Явно не си се сблъсквала с такъв проблем. И по добре!

# 29
  • Мнения: 372
   
   Най-много съвети и  негативи дават тези ,които дори не живеят в подобна ситуация.

  Аз съм на същото положение,а преди бяхме и в един апартамент,докато стане къщата и мога да кажа ,че не е толкова зле.Напротив повече са предимствата от недостатъците,най-вече за децата.Просто момичето още е скорошна снаха и не е свикнала с обстановката,притеснява се от мнението на околните при това роднини.След 5,6 години като свикне ще разбере,че не е лошо и ще се научи да се възползва от предимствата да имаш наблизо близък човек.

Общи условия

Активация на акаунт