Дете на разделени родители - плюсове и минуси в бъдещето

  • 6 716
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
аз съм дете на разведени родители, но никога не съм страдала от това или пък отношението на приятелите ми да е било различно. имах прекрасно детство благодарение на мама. тя ме възпита отговорна и силна
и свързах живота си с прекрасен човек, който определено не повтаря модела на подражание (баща ми).

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също съм дете на разведени родители.
Съгласна съм с изказаното преди мен.
Плюсове са: самостоятелност, отговорност, организираност, винаги имам резервен вариант, не съм готова на всякакви компромиси в името на една връзка, липса на отицателния семеен модел;
Минуси: известна несигурност в по-ранна възраст, финансовите затруднения, липсата на мъжки модел на поведение;

# 17
  • Мнения: 6 472
Аз не съм дете на разведени родители, но имам един неуспешен брак и си отглеждам едно дете от него. Мисля, че повече травми му нанесе напрегната атмосвера в къщи, от колкото сами развод. В момента съм омъжена отново, имаме още едно дете и мисля, че съм успяла да и подсигуря както нормална семейна среда, така и някакъв приличен модел на поведение. Стига да успеем да заличим травмите от скандалите.....

# 18
  • Мнения: 3
Аз не съм дете на разведени родители, но имам един неуспешен брак и си отглеждам едно дете от него. Мисля, че повече травми му нанесе напрегната атмосвера в къщи, от колкото сами развод. В момента съм омъжена отново, имаме още едно дете и мисля, че съм успяла да и подсигуря както нормална семейна среда, така и някакъв приличен модел на поведение. Стига да успеем да заличим травмите от скандалите.....
Лулу, в момента аз съм в същото положение, но ми е много трудно да балансирам между новия си съпруг и 8-годишната си дъщеря. Нямаме още друго дете. Кажи ми как си успяла да запазиш равновесието и всички да са щастливи? Лошото при мен е, че баща й често иска да я взима, живее наблизо, вижда я доста често, особено сега лятото. Когато е с него, ядосва новия ми съпруг, като не му обръща внимание, прави се на разсеяна и го пренебрегва. Когато не го е виждала много време се държи добре. Разкъсвам се между двамата. Какво да правя? Искам всичко да е нормално между нас тримата. Страхувам се да не каже един ден, че отива да живее при баща си. Новият ми съпруг й даде по добри условия за живеене - има самостоятелна стая, преди нямаше, обзаведе я със собствени средства, дава пари, внимателен е, грижовен, обича ни и двете, но детето ми мисли, че е по лош под влияние на баща си. В затруднено положение съм. Ще ми разкриеш ли твоята тайна за успех във взаимоотношенията ви? Weary Weary

# 19
  • Мнения: 4 733
И аз съм в същото положение. Дай време на детето си, с течение на времето нещата ще се балансират по естествен път. Просто акцентирай в разговорите си с нея върху това, че е щастливо момиченце заради факта, че толкова много хора я обичат. Не изисквай от нея задължително и постоянно добро отношение към настоящия си партньор. Децата са деца и болезнено жестоки понякога, той би трябвало да е наясно че ще има и  моменти, в които да е пренебрегнат заради биологичния и баща. Рано или късно всичко ще си дойде на мястото Peace

# 20
И двамата със съпруга ми сме деца на разведени родители.Като малки сме били много самостоятелни,а сега сме много отговорни родители,организирани,упорити,стараем се да дадем всичко от себе си да са щастливи децата ни.И двамата мразим скандалите,нагледали сме се на много такива и побоища даже,може би и затова никога не се караме,ние дори никога неспорим.Мисля,че сме страхотно семейство.Пу-пу да не ни е уроки Laughing

# 21
  • Мнения: 473
По мои наблюдения деца на родители, които са се разделили интелигентно не страдат толкова болезнено от развода, както деца, които са се нагледали на сеири и побоища. Кавгите изключително много травмират детето, то се чувства несигурно, необичано, отхвърлено, защото очаква, съвсем логично,  вниманието на родителите да е насочено към него, а в случая вниманието се измества в проблема помежду им. Затова трябва хората да се разделят с добри чувства, а не със скандали и бой. Много по-добре за децата е да живеят с разделени родители, отколкото да стават свидетели на отвратителни сцени или на подтискащо мълчание. Минуси няма да има, ако вниманието на родителите, въпреки че са разделени, е насочено към детето.

# 22
  • Мнения: 14 133
Аз също съм дете на разведени родители.
Съгласна съм с изказаното преди мен.
Плюсове са: самостоятелност, отговорност, организираност, винаги имам резервен вариант, не съм готова на всякакви компромиси в името на една връзка, липса на отицателния семеен модел;
Минуси: известна несигурност в по-ранна възраст, финансовите затруднения, липсата на мъжки модел на поведение;
Peace

# 23
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Личното ми мнение е, че повечето деца от провалени бракове стават по-самостоятелни, но в зряла възратст по трудно поддържат дълга връзка и често при най-малкия проблем със своята половинка избират раздялата като по-лесен и изпитан вариант.

Общи условия

Активация на акаунт