През юли от близо и далече в БГ на моренце се връщаме вече 16-22.07.2007

  • 4 216
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 049
chumbi, май е от вирус, защото няма други признаци, поне според ДОКТОРКАТА  #Crazy newsm78

# 16
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Здравейте момичета! Simple Smile
Привет от българска земя.
Пристигнахме благополучно.Тук е чудесно.Времето е супер,вчера беше 22 градуса,вечер става леко хладно.Малкият се чувства добре,вече започнаха да му се скриват пъпчиците от жегата в Гр.Направо е неудържим,едвам успявам да го прибера за спане.
Но започна да плаче от непознати хора.Преди беше много любопитен,и му трябваха 2-3 мин за да контактува с непознати хора.Сега за нищо на света не иска да погледне непознат.Срамува се, плаче и се "лепва" за мен.Не ме изпуска от поглед,навсякъде е с мен.Надявам се това да премине бързо.
Хубава седмица на всички  bouquet



# 17
  • Мнения: 5 183
И аз само искам да се разпиша и да ви пожелая една прекрасна седмица!    Hug

Зай4енце, как е детето? При нас за вирус не дават антибиотик. Абе те кога ли дават ... В родината пък някои приятелки ми се оплакват от обратното - за щяло и нещяло им бутат антибиотик... и само сменят лекарите, докато намерят някой, който предпо4ита да лекува без антибиотик.

# 18
  • Мнения: 378
Приятна седмица и от мен!

Да знаете маааааааалко ви завиждам за слънчевите лъчи и морските пръски…. Тук днес е ПАК дъждовно. И хладно… И зимно…

Ох, Зайченце, дано по-бързо да се оправя детенцето!!!

Майка, в неделя ходихме на танците. Надявах се да се засечем. Постояхме 1 час и си тръгнахме, защото Габи не пожела да стои на едно място. Ту вътре, ту вънка. Вътре все налиташе на едно бебче – много му се радваше, а то милото по едно време заспа, а че трябваше да я пазя да не го събуди. Навън пък студено, а тя с такова удоволствие обикаляше из паркинга….

И ние май ще си ходим до БГ през октомври. Имам да оправям толкова документи – паспорти, регистрации, че направо не ми се мисли. Някой от вас регистрирал ли е брак, сключен в чужбина? Дано всичко се размине без много нерви и размотаване.

Поздрави на всички  Hug

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
...... Някой от вас регистрирал ли е брак, сключен в чужбина? Дано всичко се размине без много нерви и размотаване.

Поздрави на всички  Hug


Аз, т.е. майка ми. От тук и пратих брачното свидетелство с апостил, там е преведено и заверено в Консулски отдел и после тя е занесла в общината. Там е издадено българско удостоверение за брак и с него тук в посолството направих пълномощно + формуляри, за да ми извади тя в БГ нови документи. Голямо търчане и ядове беше цялата история (аз и "много бременна" тогава бях Tired

# 20
  • Мнения: 952
Среднощен привет!
Хайде вече мога да се похваля - вече съм отпускарка. Не мога да повярвам още, че най сетне ще си почина.
Иска ми се да отскочим до морето, но май това лято няма да ме огрее. Когато хората ходиха на плаж аз все още ходих на работа, сега аз вече съм отпуска, но......другите работят.
kariluis Hug Гушки за чаровния Алекс - толкова се радва милия на колелото. За пореден път се възхищавам на твоята сръчност - детската стая изглежда прекрасно.
mama B - изглеждаш страхотно на снимките. А тази щука е голям звяр, но вие добре сте се справили при половин часовата борба.
chumbi - сега разбирам, че гостуването на MegiX на френската ривиера е запознало много емоционално, колко време ще останат? Как са твоите сладури, топнаха ли се в морето или повече на брега играят?
Звезди, като морско чедо направо не знам как изкарваш това лято с температури въртящи се около 16 градуса и постояно облачно време. Сигурно много ти липсва моренцето. А малкия принц как е?
Sonita  - как си бъдеща мамче, кротува ли бебчо или е все така нетърпелив?
pepelyashka - имате ли си още слънце в гората? Събирате ли с децата слънце за през зимата?
Zai4enze - много неприятно се е получило с тази лекарка. Дано Крис се възстановява по-бързо и да отминава този вирус, дето го е хванал.
amei - невероятен сладур е шоколадовия Алекс. Прегръдки за малкия мъж.  Hug
Въобще двамата ни скорошни рожденници са едни страхотни русокоси, къдрокоси, чаровни и най-вече пораснали принцове. Дано радват майчетата си много, много.
mamKami - добре дошли на българска земя  bouquet  Желая ви една страхотна почивка тук и да ви минава срамежливостта, че сигурно много близки хора искат да се радват на твоя малчуган.
МАЙКА Heart Eyes специални целувки за Томи. Не успях да прочета цялата тема от миналата седмица, но хванах промоцията със снимковия материал - страхотен танцьор си имате у вас.
Rumyana - ти сега завиждай на нас, а ние през зимата вас ще молим да ни пратите слънце. Планирате и гостуване в БГ, решили ли сте за колко време или е рано отсега да се каже?
Калида - кръщенето бе страхотно. Ритуала в църквата бе много вълнуващ, а последвалото парти на сянка в градината на един от ресторантите в града, където бе прохладно и приятно. Грижите за Ванко по време на ритуала в църквата поеха изцяло баба му и дядо му. Аз не успях да се доредя  Laughing. Но пък се правих на папарак и снимах. Новото християнче си поплака, като го съблякоха и дадоха на дядо поп, а моя племенник гледаше с ококорени очи какво става там. Накрая като чу силния плач на баткото и той солидарно заплака за малко, но бързо го успокоиха.  hahaha Стана много забавно като се разплакаха двете бебета.

Хайде да ви почерпя с една ледена напитка, че при мен пак жега и така не се живee. Ей така искам да си пия аз разхладителните питиета, ще цитирам Румито - под слънчевите лъчи и морските пръски.


Хиляди целувки и прегръдки!

# 21
  • Мнения: 378
Пепеляшка, аз ще регистрирам и Габи в Бг, и една приятелка, която регистрира детето си преди месец, каза че в общината задържат оригинала на акта за раждане с всичките му там апостили, преводи и прочие.... А така ли е с брачното свидетелство? Задържаха ли ви оригиналните документи, т.е. сега имаш българско свидетелство за граждански брак, но имаш ли си и това издадено ви в Германия. /не го обясних много, много – дано ме разбереш/

Ралфи, честита ти отпуска – сега се отдай на любимите си хора, неща и дейности. Пожелавам ти една пълноценна почивка. Като гледам все посред нощите пишеш.... или по-скоро ранни, ранни зори.
Ние ще си ходим за 4 седмици. За по-малко няма смисъл, за повече пък няма отпуска. Имаме запланувани кръщенета, оправяне на документи, а че въобще не зная дали ще успеем да свършим всичко. Вече съм започнала да правя графици и списъци.

# 22
  • Мнения: 7 914
едно супер ранно- добро утро от мен Crazy
Снощи за първи път от седмици насам малкия ми юнак ни лудна докъм 2 часа посреднощ - рев, мрънкане- ужас.... и сега спи сладура, ама аз Crazy от преумора( пък и винаги по това време се кърмим) дремнах и сега не мога да заспа  ooooh! Tired


Zai4enze

 как сте с малкия сладурчо Hug- дано днес да е многоо по добре Hug
ама не че е успокоение, но с докторите оправия няма #Cussing out

chumbi
емоционално започване на ваканцията- жалко само , че е сподобни емоции -  да предадеш много поздрви Hug и дано вече само с положителн емоции да се хвали Hug

mamKami

от кога се започна със срамежливия период? Thinking Thinking

Rumyana
 на мен ми задържаха оригинала( т.с. заверения документ от тук) и си ми издадоха българско свидетелство ... само имай впредвид, че ще трябва и паспорти да се сменят ако си сменила фамилията ( това за което на мен не ми стигна времето ooooh! Tired)

Ralfieta
 уф не питай- така ми се ходи на моренце Rolling Eyes..... а малкия е добре...само дето сега сме на кърмаческа стачка и следобедите са ужасни... Tired

# 23
  • Мнения: 815
Здравейте и от мен!!

Извинявам се, че така нахлувам в хубавата ви темичка, но много ми хареса идеята за моренцето   Sunglasses Wink
Макар че, аз ще си ходя чак към септември  Sad

Привет на всички тук  wavey

Записвам се да следя текичката  Hug

Лек ден от мен!

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Добро утро от гората! Hug

Пепеляшка, аз ще регистрирам и Габи в Бг, и една приятелка, която регистрира детето си преди месец, каза че в общината задържат оригинала на акта за раждане с всичките му там апостили, преводи и прочие.... А така ли е с брачното свидетелство? Задържаха ли ви оригиналните документи, т.е. сега имаш българско свидетелство за граждански брак, но имаш ли си и това издадено ви в Германия. /не го обясних много, много – дано ме разбереш/

....

Вярно е това със задържането. Ние получихме освен официален документ още няколко преписа, които после ни служеха за разните служби и един от преписите дадох за слагане на апостил. Българско свидетелство...имам, но то е при майка ми, то ми трябваше само за паспорта и защото смених фамилното име.


pepelyashka - имате ли си още слънце в гората? Събирате ли с децата слънце за през зимата?

До вчера беше жега, Мартин отнесе 3 поредни дни в басейна. Днес преди ясла също се разбърбори за "бсейн" но ....небето пак е сиво и едва ли ше видим басейн и жега в близките дни Sad

# 25
  • загубено
  • Мнения: 6 499

mamKami - добре дошли на българска земя  bouquet  Желая ви една страхотна почивка тук и да ви минава срамежливостта, че сигурно много близки хора искат да се радват на твоя малчуган.



Благодаря много.Отпуска се все повече и повече,ама си има едно наум да не изчезна.Хем че никога не съм го оставяла,май колкото повече запозва да разбира толково повече внимава. newsm78 Simple Smile

mamKami

от кога се започна със срамежливия период? Thinking Thinking



Не разбрах точно.В Гр си го гледаме сами с мажо.От гости и приятели не страни.На дет площатка играе с другите деца.Изобщо не е правил така.В момента в които си дойдохме започна да плаче от непознати.
През януари си бяхме тук,и не е правил така.Предполагам че е от възраста,сега е на 2,7.

Премина ли стачката?прояде ли малкият?

Приятен следобед на всички  bouquet


# 26
  • Мнения: 7 914
ЛюбИтУ
зашо се извиняваш, напротив добре дошла в седмичната тема Hug  bouquet

pepelyashka
 дано да има бСейн за детето- стискам палци Hug

mamKami
хъм странно наистина.. дори не е заради езика Thinking- надявам се бързо да отмине Praynig
не само че не отминава стачката, ами днес  беше и сутринта- нещо , което не беше се случвало... ама утре сме на консултация, ще видим какво ще кажат Thinking

# 27
  • Мнения: 1 049
ние сме по-добре, днес го заведох на лагера  Peace
ЛюбИтУ, добре дошла   bouquet

Звездичка, как е звездният принц  Hug

# 28
  • Мнения: 815
Благодаря ви за топлото посрещане   bouquet

С най-добри пожелания за вас и семействата ви!!  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 909
ЛюбИту, привет!

Зайченце, я разкажи за този лагер - близо ли е до вас, какво правят на него? Радвам се, че Крис се е завърнал там! Hug

Звезди, да не би да е станало горещо при вас, че така не иска да хапва младежа? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт