Как се използват салфетките от плат?

  • 3 639
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 463
Много обичам салфетки по принцип.Салфетките от плат се поставят на коленете-обикновено когато премина на десерта я оставям на масата вече.Много ми харесват пръстените за салфетки от този тип   .Харесвам и салфетките от хартия които са с различни картинки ,тях също използвам понякога за гости ,зависи от настроението ми Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 46 518
Етикета никога не ме е интересувал, аз лично си я слагам на коленете и рядко я ползвам за избърсване- гнус ме е.

# 17
  • Мнения: 1 187
Aз мисля,че се подпъхва като лигавник. Има и специални такива за омари-с якички и приличат на жабо.По филмите съм виждала щипка за стриди и разни други джаджи за отваряне на ракообразни.. Crazy

# 18
  • Мнения: 1 047
В едно популярно заведение преди години,един добре сложен откъм килограми мъж с ланци както си му е ред,си изяде пилето и после си изпи водата от сервираната до него купичка.А със салфетката от плат хууубавичко си изчисти ръцете и устата.Който е наясно с етикета,ще ме разбере.
Грам не вдявам от етикети. Дори като ученик карах някой друг да ми ги пише, че грозен ми бе кривописа. Embarassed

Би ли ми пояснила?  bouquet
Моля те, Chanel! Praynig

# 19
  • Мнения: 46 518
Не съм наясно с етикета, но сигурно е трябвало да си оплакне ръцете във въпросната купичка  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами да такива купички се слагат и когато се яде риба  Wink
И аз съм чувала за такива случаи, накрая си пийнат сладко водичката от купичката eat

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ами да такива купички се слагат и когато се яде риба  Wink
И аз съм чувала за такива случаи, накрая си пийнат сладко водичката от купичката eat
Sick Sick Sick

В един ресторант, където бачках през ваканциите пък сервирахме печени ребърца.
Заради тях специално слагахме и мокри кърпички, за да няма после мазни пръсти.

 

# 22
  • Мнения: 3 211
слага се на коленете
изчетох цялата тема, за да разбера какъв е смисълът й, но пак не разбрах

# 23
  • Мнения: 2 266
Постилат се на коленете.

# 24
  • Мнения: 6 167
до колкото знам се постилат на коленете.
аз не се чувствам много комфортно при такива салфетки.
не съм свикнала. откак смених местожителството почти навсякъде ми дават такава салфетка, аз обикновено внимавам да не я използвам, за да не я цапам  Rolling Eyes побутвам я, оглеждам се за хартиена...навици.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 940
Постила се на коленете, ползва се за попиване на устни и пръсти.
Ако ставате от масата преди да сте свършили с храненето салфетката се оставя на стола.

# 26
  • Мнения: 1 174
Постила се на коленете по време на хранене и служи за предпазване от изцапване, не за бърсане на пръсти и др.За ъгълчетата на устата са хартиениете салфетки, които се ползват след отпиване от чаша или след лошо попадение на хапка. Wink
По етикет е редно след прилкючване на храненето салфетката от плат да бъде оставена на масата, както е написала...една от  съфорумките - небрежно до чинията, така че да не се виждат петна. Simple Smile
А за това с подпъхването зная, че е остаряло.Не съм сигурна.

# 27
  • Мнения: 1 107
до колкото знам се постилат на коленете.
аз не се чувствам много комфортно при такива салфетки.

И аз така-винаги като видя салфетките от плат ми идва да ума да попитам:"А виличка за охлюви ще има ли?"
Иначе  наистина са красива част от добре подредената трапеза, но за съжаление не съм предлагала подобна салфетка на гостите си.... Embarassed

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 940
Постила се на коленете по време на хранене и служи за предпазване от изцапване, не за бърсане на пръсти и др.За ъгълчетата на устата са хартиениете салфетки

А когато на масата няма хартиени?  Grinning

# 29
  • Мнения: 544
Мисля, че се слага на коленете с цел предпазване от изцапване.Лично аз не ги ползвам

Общи условия

Активация на акаунт