само в къщи?

  • 7 569
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 918
а бре колко пъти на месец ще нищим подобна тематика?  newsm78
На мен ми се пада след около 2,5г. да пусна такава тема. Peace

# 16
  • Мнения: 5 468
а бре колко пъти на месец ще нищим подобна тематика?  newsm78
На мен ми се пада след около 2,5г. да пусна такава тема. Peace
А аз - три месеца преди теб си заплювам Peace.

# 17
  • Мнения: 2 051
Мама3,
оставяла съм спорадично 6 годишната ми дъщеря сама с бебе (докато бебето спи), за да търча да плащам или нещо подобно. Давах и всеки път нужните наставления, гледах да съм спокойна, за да не настройвам детето негативно и ...излизах, просто нямаше друг изход. Винаги ми е било страшен стрес, нямаше още мобилни телефони.
Не сме имали проблеми с това оставяне - дъщеря ми свикна от малка да е отговорна, разумна и организирана, от малка се ориентира в ситуациите с отваряне на вратата на познати или непознати и успешно прилага тези интуиции при запознанствата си сега в пубертета.

Много им треперим, но може би тези малки изпитания ги възпитават по-добре от безкрайното ни присъствие.

# 18
  • Мнения: 179
Живеем в Дружба 2. Близо сме до Кауфланд. Преди 2 седмици оставихме Милен за час самичък. Не му се идваше на пазар с нас. Терасите са ни затворени. Но мен ме притесни друго. На излизане заключихме вратата, а той няма ключ. Може много неща да се случат, как ще излезне? А ако оставим ключ, къде пък ще иде?
Свекърава ми каза: "О, не се притеснявай! Аз толкова пъти съм го оставяла сам. Детето е добро, нищо няма да му се случи."

# 19
  • София
  • Мнения: 650
Аз наскоро пусках такава тема, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190420.msg3950052#msg3950052

Аз съм на мнение, че никога не е рано детето да бъде оставено само. Моето досега е оставяно много пъти само (на 15 месеца е), най-дълго за около час и половина. Ако детето ти реши да направи нещо ще го направи и ти да си до него.
Е за това мнение нямам думи просто, но безотговорни родители колкото щеш по тоя свят. Ама кой век сме бе хора, та на естествен подбор да го караме. Как дете на 15 месеца само в къщи, изумена съм просто, а има страни в които отнемат родителски права за такова нещо. Ех колко далеч сме ние.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз наскоро пусках такава тема, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190420.msg3950052#msg3950052

Аз съм на мнение, че никога не е рано детето да бъде оставено само. Моето досега е оставяно много пъти само (на 15 месеца е), най-дълго за около час и половина. Ако детето ти реши да направи нещо ще го направи и ти да си до него.
Е за това мнение нямам думи просто, но безотговорни родители колкото щеш по тоя свят. Ама кой век сме бе хора, та на естествен подбор да го караме. Как дете на 15 месеца само в къщи, изумена съм просто, а има страни в които отнемат родителски права за такова нещо. Ех колко далеч сме ние.
Моят син много пъти и по - малък съм го оставяла сам.Тъй като знам колко време горе долу спи, след като заспи, оставям го и отивам да пазарувам или да платя някоя сметка или все нещо подобно, дори отивам да пия кафе някъде.Не се чувствам притеснена, защото спи дълбоко, а и преди да заспи си играем и заспивайки, знам че той наистина е много изморен и няма да се събуди!Така имам поне 2 часа свободно време, в което да свърша нещо извън къщи или да се видя с приятели.Тъй като баща му в момента работи ужасно много и понякога с дни не може дори да се прибере, всички задължения около поддръжката на дома са на моите ръце, а детето няма на кой да го оставя.Струва ми се непростимо да го мъкна с мен по жегите и за мен е по приемливо да го приспя и да излезна да свърша работа.Знам, че за момента не може да се измъкне от леглото, а дори по някъква причина да се събуди има поне няколко играчки около себе си и има с какво да се занимава, докато се прибера.Естествено и аз гледам да не се забавя кой знае колко ли много.
Така че има ситуации и ситуации.Много е лесно да осъдиш, но май индианците бяха казали "не съди някого преди да походиш една седмица в неговите мокасини"
Не смея да го оставя нито за миг сам единствено когато е буден - причините предполагам са разбираеми за всяка от нас!

# 21
  • Мнения: 22 433
Случвало се е когато аз бях на 6г майка ми да ме оставя сама за по няколко часа. )))
Големи глупости съм творила при всичките и предупреждения и т.н.
Бях решила един път да си стопля обяда в порцеланова чиния на котлона. Естествено резултата беше пукната чиния, аз се уплаших и забравих котлона включен. Когато майка ми се прибра той беше кръв червен.
Друг път се уплаших, излязох от в къщи, заключих и тръгнах да я търся по улиците с ред, сълзи и сополи.

Така че, на 6г смятам, че е малко рано да се оставя дете само. Колкото и да е отговорно, дисциплинирано и т.н. то все пак е дете. Има много неща, които могат да го стреснат и уплашат, да се почувства застрашено и да направи някоя глупост, с която дори може да застраши живота си.

# 22
  • Мнения: 5 183
Е за това мнение нямам думи просто, но безотговорни родители колкото щеш по тоя свят. Ама кой век сме бе хора, та на естествен подбор да го караме. Как дете на 15 месеца само в къщи, изумена съм просто, а има страни в които отнемат родителски права за такова нещо. Ех колко далеч сме ние.

В държавата, в която живея, както ве4е споменах и в другата тема за децата, които ходят да пазарят, със закон е забранено дете под 12 години да стои само вкъщи, да обикаля по улиците без придружител и т.н. При това живеем в доста спокойна и мирна страна.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си и помислям да ги оставям сами, това са деца!

# 24
  • Мнения: 865
Голямата е на 9г. и категорично отказва да стои сама вкъщи.Просто си е страхлива.Преди няколко месеца беше се престрашила да остане сама в къщи,но докато аз изляза пред входа ,тя на терасата и ми вика да изчакам ,че идва с мен.Преди да стане на 9 не съм си и помисляла да я оставя сама.
Е за това мнение нямам думи просто, но безотговорни родители колкото щеш по тоя свят. Ама кой век сме бе хора, та на естествен подбор да го караме. Как дете на 15 месеца само в къщи, изумена съм просто, а има страни в които отнемат родителски права за такова нещо. Ех колко далеч сме ние.

В държавата, в която живея, както ве4е споменах и в другата тема за децата, които ходят да пазарят, със закон е забранено дете под 12 години да стои само вкъщи, да обикаля по улиците без придружител и т.н. При това живеем в доста спокойна и мирна страна.
Май за Канада става въпрос newsm78Снаха ми живее там и от нея знам за този закон.Щом в толкова социална държава са го измислили ,има защо.

# 25
  • Мнения: 1 172
Към тези, които си оставят малките деца сами: Не ви ли е страх от непредвидени ситуации като пожар в съседния апартамент, забавяне по пътя за вкъщи (задръстване, ПТП, отцепване на района ви)? Дори да сте си обезопасили на максимум дома, как осигурявате някой друг освен вас да знае, че детето ви е само у вас?

# 26
  • Мнения: 7 263
Към тези, които си оставят малките деца сами: Не ви ли е страх от непредвидени ситуации като пожар в съседния апартамент, забавяне по пътя за вкъщи (задръстване, ПТП, отцепване на района ви)? Дори да сте си обезопасили на максимум дома, как осигурявате някой друг освен вас да знае, че детето ви е само у вас?

От няма и месец ги оставям сами за по половин час, максимум час. Обикновено като си легнат на обяд да спят или привечер. Големия е оставал и сам в къщи. Знае къде има резервен комплект ключове, ако му се наложи до излезе. Малкия не бих го оставила за нищо на света сам в къщи. Винаги ме е страх дори да сляза долу до магазина затварям всички прозорци и тераси / не че не могат да ги отворят де/. Ако имах избор нямаше и минута да седят сами  Sad

# 27
  • Мнения: 1 426
Е, 15 месеца и на мен ми се вижда малко странно да се остави едно дете само за час и половина... Няма ли да се уплаши, като рзбере, че е самичко?
Аз на такава взраст съм ги оставяла сами само докато спят, и то само за да напазарувам, за 30-40 минути, не повече.
А наистина сами взех да ги оставям в първи клас.

# 28
  • Мнения: 1 172
Lennyh, нещо ми се губи на каква възраст са децата ти. Но щом баткото разбира къде има ключове, знае как да излезе и т.н. значи  все пак може да се разчита на него. Дотолкова, че да уведоми съседи или някой друг за възникнал проблем, да ти се обади вероятно по телефона. По-скоро ми стана интересно за съвсем малките бебета и деца (ок 3 год), те вероятно не говорят, за отключване и заключване едва ли им мидва наум, камо ли за търсене на помощ. Моят няма още 3 и не смея да го оставя сам. Досега точно 2 пъти за по 5 минути съм го оставяла, докато спи, за да сляза до долу да отворя развалената входна врата. И затова ми стана интересно, че някои дори на кафе си излизат без притеснение.

Ако имах избор нямаше и минута да седят сами 
Разбираемо.

# 29
  • Мнения: 4 668
Аз ли нещо не съм в ред или наистина има хора , които си оставят 15 месечните деца сами в къщи  Crazy
Независимо дали за час и половина или за 30  мин. или за още по - малко .
Какво значи - знам , че спи ? Ами ако се събуди ... и какво изобщо може да стане  ooooh!. Ами ако стане пожар ?
И аз не съм имала на кой да го оставя . Като ми се налага да изляза го вземам с мен .
Аз веднъж го оставих за 1 минута , докато спеше , за да отключа входната врата и сърцето ми щеше да изскочи  Sick
Това за пиенето на кафе няма да го коментирам , защото ще кажа нещо гадно  smile3505

Общи условия

Активация на акаунт