Преди малко повече от година родих във ВМИ, преведоха ме по спешност от окръжна, умирах и аз, и бебето. Цял живот ще бъда благодарна на лекарите, сестрите, санитарите там! Преведоха ме през нощта, нямаше връзки, нямаше пари, нямаше време, изпускаха ни. Перфектно отношение, перфектно лечение, не само на лекарите от родилно, а на всички специалисти и от другите отделения, които ме преглеждаха. Синът ми оцеля само и единствено защото се роди там. Веднага след раждането трябваше да му се сложи сърфактант (роди се в 7 месец с неразгърнати бели дробове), ако не бяхме там нямаше днес да се радвам на малкия си палавник. Замислете се когато раждате, че в последния момент нещо може да се обърка, тогава ще се нуждаете от специалистите които работят там, от лекарствата с които разполагат, от апаратурата която имат. Понякога са ценни секундите! И накрая искам да кажа, че на мъжа ми в окръжна болница му бяха казали да отпише бебето, ами да се моли да спасят мен. Имахме късмет, че ни преместиха там и сега сме живи и здрави. Успех на всички бъдещи мами и когато взимате решение къде да раждате, не мислете само за болката. Болката е нещо преходно, отминава и се забравя, важното е да си тръгнете от родилния дом щастливи и здрави, и вие, и бебоците!