Някой знае ли дали може...

  • 17 831
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 631
Доколкото знам от сестра ми, повърхността, където ще се лепят /с някакво лепило беше, но не се сещам какво/ трябва да е много гладка. Ако има някаква издатина или камъче в цимента след години, точно там където е грапавото, винила ще се изтърка /изтърква се самия цвят/. Става така, защото самата плочка е много тънка, само няколко милиметра.
Някои хора не го харесват, защото си представят стандартните керамични плочки. В интерес на истината сестра ми е на първия етаж, има винилови плочки, сложени върху направена преди 30 г. мозайка и в коридора си няма пътека, т.е. много добре изолира.

# 16
  • Мнения: 5 619
Еййй, страхотен е тоя форум!  HugОт 3-4 дни се чудя как точно да ги скрия тези плочки.
dima, имам още един въпрос-може ли това нещо да си го направим сами, в смисъл да не викаме майстор?
Иначе самите плочки не са грапави или надигнати, а и предполагам има някакво лепило, с което да ги залепим преди да сложим винила отгоре.

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 631
Кати, това зависи от самия майстор. Laughing Т.е. доколко майстор е мъжа ти. Така беше и при сестра ми, а съпругът й никога не е лепил винил. За лепилото, питайте в магазина, откъдето ще купувате плочките, те би трябвало да знаят. Доколкото си спомням, само се маже плочката отдолу и се залепва. Следващата до нея и т.н. И лепилото, което излиза от ръбчето м/у двете плочки трябва веднага да се избърше с парцал, защото бързо се втвърдява. Това е отпреди 7-8 г., сега може да има по-добри лепила.
Айде, после ще се хвалим с виниловите си плочки, и с добрите си майстори  Wink

# 18
  • Мнения: 5 619
Хмммм, ще го обсъждаме този въпрос значи. А после как се махат тези плочки?

# 19
Въпросните винилови плочки, които се предлагат в хипермаркетите, са китайско производство и не са препоръчителни, тъй като при монтажа между плочките остават фуги, които с времето се запълват с мръсотия, боклуци и започват да се развиват бактерии.
Подходящи варианти за настилка са:
1. Ламинат или паркет
2. Линолеум - настилката е от изцяло от естествени материали (ленено масло, дървесни и коркови частици, подложка от юта). Лепи се, изисква равна и гладка основа. Тази настилка е подходяща за монтаж и в болнични помещения, с изключение на операционни зали, в които настилката трябва да бъде електропроводима.
3. Винилова настилка - важно е да бъде на рула, а там където се съединяват двете ролки настилката се заварява, което предотвратява запълването на фугата с боклуци. Лепи се, основата трябва да е равна и гладка, а ако ще се полага върху плочки, се прави саморазливна замазка, защото в противен случай фугите ще се личат, тъй като настилката е тънка.

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ей, това, първото не ми хареса. То остана ли нещо в БГ, което да не е Made in Cina.  Sad
Аз имам ламиниран паркет в коридора и хола. Повече такова нещо не искам. Ако знаех какви фуги м/у плоскостите ще имам, нямаше да го сложа. Naughty
За линолеума също четох в нето хубави неща....само че в нашия град има само балатум. Мисля, че ще мухляса, както ми е мухлясал в момента балатума в кухнята.
За саморазливната замазка - също хубаво нещо, за което прочетох в интернет и което нито един тукашен майстор не е правил, а повечето не са и чували.

Кати, за махането нищо не знам.

# 21
  • Мнения: 5 619
Въпросните винилови плочки, които се предлагат в хипермаркетите, са китайско производство и не са препоръчителни, тъй като при монтажа между плочките остават фуги, които с времето се запълват с мръсотия, боклуци и започват да се развиват бактерии.
Подходящи варианти за настилка са:
1. Ламинат или паркет
2. Линолеум - настилката е от изцяло от естествени материали (ленено масло, дървесни и коркови частици, подложка от юта). Лепи се, изисква равна и гладка основа. Тази настилка е подходяща за монтаж и в болнични помещения, с изключение на операционни зали, в които настилката трябва да бъде електропроводима.
3. Винилова настилка - важно е да бъде на рула, а там където се съединяват двете ролки настилката се заварява, което предотвратява запълването на фугата с боклуци. Лепи се, основата трябва да е равна и гладка, а ако ще се полага върху плочки, се прави саморазливна замазка, защото в противен случай фугите ще се личат, тъй като настилката е тънка.
А какво бихте препоръчала за нашия случай:
Питам, защото при нас положението е доста зле-плочките в коридора и кухнята са от старите и са малки /12*12/. Има даже и няколко начупени. Не можем да подменим единични, а за цялостна подмяна нямаме пари. Sad
Т.е. - търся златната среда м/у качеството и цената. Иначе аз предпочитам да си сложим нов теракот или ламинат, но сумата е непосилна към момента за нас. Money

# 22
  • Мнения: 5 619
Дима, в старт.бг има раздел за подови настилки - http://nastilki.start.bg/. Разрових линковете, има и английски и холандски настилки, доколкото видях:
http://www.santelbg.com/podove.html
http://www.ral2002.com/pvc_nastilki_hellsten.html

# 23
Ей, това, първото не ми хареса. То остана ли нещо в БГ, което да не е Made in Cina.  Sad
Аз имам ламиниран паркет в коридора и хола. Повече такова нещо не искам. Ако знаех какви фуги м/у плоскостите ще имам, нямаше да го сложа. Naughty
За линолеума също четох в нето хубави неща....само че в нашия град има само балатум. Мисля, че ще мухляса, както ми е мухлясал в момента балатума в кухнята.
За саморазливната замазка - също хубаво нещо, за което прочетох в интернет и което нито един тукашен майстор не е правил, а повечето не са и чували.

Кати, за махането нищо не знам.
Ще има фуги, ако си го монтирате сами или се взимат ефтини неща от Практикер, Бриколаж и т.н. Ако си бяхте купили нещо качествено, фирмата от която го взимате го монтира и ви дава гаранция за настилката, нямаше да имате проблем. Относно мухлясването - ако има влага ще мухляса, също така може да има фуги, от където да влиза влага при миенето.
Саморазливната замазка служи за изравняване на пода, тъй като винаги е важна основата, върху която ще се полага настилката. Има и български саморазливни, и на чужди производители.
А пък тези майстори, толкова са и майстори - трябва да гледат и основата, върху която ще полагат настилка, а не просто да дойдат и да хвърлят един ламинат отгоре, или винил, или нещо друго.

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 631
Вярно е, само че всички гарантират, че стоката им е качествена, а какво излиза накрая...Явно трябва да ходим да Швеция, или Германия и т. н. за наистина качествен ламинат. В интернет се нагледах последните дни на много добри /доколкото разбирам аз/ подови настилки от всякакъв род. В същото време ме е яд, че не достигат до нас, защото се внася нискокачествена стока със същата визия, за да ни хване окото. И така!
Относно майсторлъка на "майсторите" - тази година за ремонта на кухнята, моят мъж реши сам да прави замазката на пода, настилката и кухнята /там е спец!/. Отказахме се да плащаме на майстори, които не си вършат добре работата, а после не идват да си оправят грешките. Мисля, че ще се справи дори и с тази саморазливна настилка, за която не знаем още нищо.  Laughing Но ще проучим.

Отплеснах се. Не е по темата, ще извинявате. Heart Eyes

# 25
Не сте попаднали на фирма. Виж този сайт - www.podovinastilki.com. Ламинатите и паркетите са немски, на производителите Witex и Parador. Фирмата разполага с обучени монтажници, преди да монтират каквото и да било се прави оглед, измерват се помещенията. Освен това дават и гаранция за настилките, за ламинатите на Witex например гаранцията, която се дава варира между 10 и 25 години в зависимост от колекцията. Е, вярно скъпички са, но качествените неща струват някой лев.

Общи условия

Активация на акаунт