Какво давате при червено гърло?

  • 89 618
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
проблема с ефизола е на й-ве4е да не се задави детенцето.акосму4ете други бонбонки без проблем зана4и и ефизол става.ние пробвахме за първи път на три годинки.

# 31
# 32
  • Мнения: 410
За гърлото само и аз пръскам Тантум верде, може би от както е на 2,5 г.
Ефизол смуче.

Сега сме така...
Исках да му взема,даже взех Тантум за смучене, но нашият е много труден на нови неща. просто казва не и до там.
А бонбони не смуче и не яде такива.
Така че нямам много избор.

Чай пием до пръсване иначе. Но когато боли гърлото зная, че не трябва да има мед.

С гранофурин майка ми (зъболекар) ни мажеше като малки.
Просто моя човек няма да ми даде да му бръкна в гърлото!

Суметролим и ние сме пили. Пак е по-добре от АБ.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      При зачервено гърло, по препоръка на педиатърката, им давам през 4 часа по 5мл Панадол / но не повече от 4 пъти дневно/ за ден и половина + по ампулка вит.С на ден. Ако има подобрение оставаме само с вит.С още няколко дни и чайчета. Иначе продължаваме с Осцилококцинум 3 дозички през 6 часа + витамините. И ако за тези 3 дни не са се пооправили докторката им изписва Оспамокс.
     

# 34
  • София
  • Мнения: 676
Само за зачервено гръло, особено първите дни, не давам нищо. Ако нещата се усложнят, на големите пръскам Орофар или мажа с Пулмекс, а бебето мажа с Пулмекс Бейби, не давам нищо през устата.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За Гърлото давам Ангин хил( хомеопатично). 3 пъти по едно хапче да се изсмучи, като 15 мин. преди и 15 мин. след това нищо не се приема.Ефектът е страхотен. Успешно се лекуват и ангини.За подсилване на имунната система -цитросепт.Също гаргара с капки цитросепт във вода е много ефикасно.
Цитат
Тъй като при нас повечето болести започват със зачервено гърло вземам мерки веднага, за да не се усложнят нещата. Давам хомеопатични - Меркуриус и Пирогениум, редувам през 2 часа по 5 гранули от всяко.

 Самолечението, особено с комбинирани хомеопатични л-ва крие опасности!  Peace

# 36
хомеожен за гърлото - хомеопатично, действа безотказно

# 37
  • Мнения: 285
Тантум верде или Bioparox! Него го пръскам и в носа! Успех!   bouquet

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам чай от лайка и Цитросепт. Също и правя и фрешове.

# 39
  • Мнения: 119
Аз също! Peace

# 40
къде намирате сребърна вода и доволни ли сте от нея

# 41
  • Мнения: 1 149
За зачервено гърло много помага редуването на "Гранофорин"/приготвят го в аптеките/ и "Тантум верде--промивка за уста".Нашата педиатърка препоръчва с клечка за уши се мажат венците и езичето.Редуват се двете и още на другия ден ефектът е отличен Peace

# 42
  • Мнения: 595
Моето дете днес се съдра и посиня  от рев-не можаха да и вземат кръв от пръстчето-не даде Sad явно и студения въздух следтова си каза думата Cry и сега е със червено гърло и посменен глас.Четох ви и и взех биопарокс,вит.С и ефизол.Дано помогне,че в понеделник сме за пръв път на градина.

# 43
  • Мнения: 6 164
Енгистол - хомеопатично. И Тантум Верде.

# 44
  • Мнения: 753
тантум верде

Общи условия

Активация на акаунт