изследвания преди бебеправене

  • 5 544
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 335
БЪНИ, спокойно бе мила  Hug Редовният преглед - микробиология, ехограф и цитонамазка, така или иначе се правят поне 2 пъти годишно. Сега само една кръвчица повече дето трябва да дадете с партньора. Толкова.
Секс и смело напред! Дано скоро имаш повод за почерпка. Успех ти желая!   bouquet

# 16
  • Мнения: 712
По мое мнение, изследвания се правят, за да се установи наличние на проблем, т.е, трябва да има съмнение за проблем. Аз лично не бих опорочила (и не го направих) първите месеци на тази толкова романтична тръпка да направиш детето си. Щото това с изледванията си е ходене по мъките, поне за мен.
Под изследвания нямам предвид стандартния редовен гинекологичен преглед и цитонамазка, както и микробиологията при най-малкия дискомфорт.
Ама целия тоя дълъг списък с изледвания  Shocked на мен и сега ми действа стресиращо...
И още нещо, БЪНИ, ако не си вече бременна, по-добре излекувай сега раничката си - гадни неща са и никак не са безобидни - моя много близка приятелка сериозно си изпати така от една раничка - оказа се, че състоянието и е предраково (не знам повече подробности, щото и тя не знаеше, ама докторът и бил доста обезпокоен). Не искам да те плаша, но вземай мерки...

А за бебето - мома Катерина слушайте, щото тя доказано е майстор, а ние сме аматьорки още май  Mr. Green Laughing

# 17
  • Мнения: 4 358
Кръв сигурно за токсоплазмоза и хламидии нали - ама и аз съм една......А раничката - не знам. Цитонамазка е първа група, лекарят от най добрите уж - явно човека се надява бързо да забраменея и после бързо да излекувам раничката. Но не се знае дали точно така ще стане.Явно ще трябва да се консултирам и с втори лекар за раничката.
Извинявам се че разводних темата и ви прегръщам Hugза съветите

# 18
  • София
  • Мнения: 141
Може би малко късно се включвам в темата, но на някого може да е полезно.
Аз си правих доста изследвания, но имах някакви проблеми - гъби не знам какво си.
Мъжът ми реши за всеки случай да си направи спермограма. Предпочете клиниката на Щерев, доволен е. Там предлагам 2 вида спермиграми, едната от които по-скъпа и предполагам, че се прави при сериозни проблеми.
И така, след като установихме, че всичко е наред започнахме бебеправенето. Стискайте палци Simple Smile

# 19
  • Мнения: 943
Аз бих добавила и изследване за цитомегаловирус, по добре повече изследвания за да си спокойна.
Пожелавам ти успех!
Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 1 335
...
Аз си правих доста изследвания, но имах някакви проблеми - гъби не знам какво си.
...

Гъбички каквото и да е са проблем. Лечението задължително се провежда и при двамата партньори.

От написаното разбирам, че съпруа няма микробиология. Лекувал ли се е заедно с теб?
По-скъпата спермограма не е само за хора със сериозни проблеми, а и за такива като вас  Peace Тя установява както количество и качество на сперматозоидите, така и дали има някаква инфекция (гъбички като твоите или други), възпаления и пр.
Палците са стиснати здраво, но гъбите са проблем. Решете първо него.
УСПЕХ!!

# 21
izvine te az sa6to milq da si pravim beb4e no nyzni li sa tezi isledvaniq i tazi kiselina za pieni i za kakvo se pie

# 22
  • Мнения: 4 358
Кокле Фолиевата киселина се пие за превенция срещу малформации. ooooh!Мале как само го обясних - накратко за да предпази бебчето от генетични болести.
Изслезванията питах раждали приятелки - задължително е да нямаш гъбички.Иди на гинеколог да рутинен преглед - ехограф, цитонамазка и микробиология.Другото май е пожелание.
Успех ти желая и да се похвалиш Hug

# 23
  • Мнения: 382
Ако позволите да ви задам едно въпрос4е, макар и да ви се струва тъпи4ък, има ли проблем ако някой ден забравя да пия фолиевата киселина?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Няма проблем Peace

# 25
  • Мнения: 1 817
Бързо забременяване и лека бременност!  Hug
И не се побърквай с тестове и т.н. още от сега! Само си пий фолиевата, че тя е много важна! Peace

# 26
  • Мнения: 382
Благодаря ти Цецинка.

Общи условия

Активация на акаунт