Търсачката е пръв приятел!

  • 3 178
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 225
Мисля, че това е работа на модераторите и на админите да пускат подобна тема, ако се налага. Постингът ти звучи леко пренебрежително и обвинително, а не знам имаш ли право да съдиш и кориш останалите потребители. Не казвам, че не си права, но има ред в забележките и насоките. Когато модераторите преценят, трият или заключват излишна тема.
Относно повтарящите се теми, повярвай ми, незбежно е. И да ти кажа - не ме дразнят. Ти самата сигурна ли си, че винаги пускаш някоя тема за първи път?  Simple Smile Не пречат повтарящите се теми, според мен поне, по две причини - винаги има нови потребители, които отговарят, и винаги има нова информация по някои въпроси. И трето, не толкова важно, но факт - на абсолютно всяка мама й е приятно и мило да отговарят другите мами лично на нея и лично за нейното бебе, отколкото да чете суха материя за друга майка и бебе. Така е, няма нищо лошо в това. Поне за мен е така, предполагам, че и за другите. Иначе като статии и инфо, вярвам, че се ползва бибилиотеката много.
Нали не ми се сърдиш, само си кавам мнението, нямам никакви лоши чувства и не се заяждам.   bouquet
Точно и изчерпателно Peace. На същото мнение съм

# 16
  • Мнения: 2 022
Не знам търсачката търси ли в прехвърлените в архива теми, май не. Тоест ако отдавна не е пускана такава тема - няма да даде резултат. Не ме дразнят такива теми, информацията трябва да се актуализира непрекъснато. Теми от 2004 не ме устройват много - нови продукти има, нови тенденции, нови потребители и техните мнения. Да не говорим пък, че някои потребители са си променили няколко пъти мнението по даден въпрос за това време. Wink
Иначе я ползвам непрекъснато   bouquet

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 12:13 от Cygnus

# 17
  • Мнения: 1 081
Аз съм напълно съгласна с Блонди, още повече ако не си забелязала на ден има по 130-140 новорегистрирани, не може да се пише само в старите теми, стават твърде дълги и тромави, а и на стара тема не се отговаря на последното мнение, а на първото, така че това, което си дала като идея не е много функционално. Да не говорим, че ако бързаш, няма време да се ровиш в хиляди теми, а искаш бърз отговор до минути. Аз я използвам, когато имам време да се занимавам да търся.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Предполагам, че никого няма да изненадам като подкрепя призива на анче_мамче Grinning.

Ако търсачката беше толкова ненужно нещо, колкото изглежда от някои постове по темата, сигурно нямаше да я има изобщо.
Да, има теми, които се повтарят, но информацията по тях се променя с времето, Да, има въпроси, които е добре да бъдат зададени, за да се даде конкретен отговор за специфичния случай. Да, всяка майка иска да получи лично отношение по нейния си случай. Да, затова са форумите-за да питаме и да отговаряме. Да, на който не му са отговаря, да не пише......

Но въпроси от рода на "До кога изварявахте шишетата", или "Докога преварявахте водата" или "Откога жълтък", или "Откога пресни плодове", или "Откога кисело мляко", или "Откога прясно мляко",  или "Как се приготвя кисел", или "С каква каша да започна" и  още много такива са дъвкани и предъвквани тук толкова често, че търсачката ще даде отговор на всички неясноти.

Аз лично, по разбираеми причини, прекарвам по-голямата част от форумското си време в този подфорум и в "Нашите деца". Лесно ми е-знам кога какво се е обсъждало, спомням си какви теми е имало. Когато искам да намеря нещо, пускам търсачка, защото знам, че това, което ми трябва, е обсъждано. За съжаление, в момента търсачката не търси  прехвърлените в архива теми, но това ще бъде оправено скоро, надявам се. Между другото, специално при архивирането на темите от този подфорум се постарах в архива да отидат наистина маловажни теми, теми-еднодневки, теми с много малко отговори. Общо взето-полезната информация да остане тук. На търсачката разчитам много. Работи нормално-не е като преди време.
В другите подфоруми пускам теми и задавам въпроси изключително рядко. И пак по същата причина-ползвам търсачка. И наистина-тя ми е "пръв приятел".
Между другото, регистрирана съм в един юридически форум. Там също пиша много рядко. Понякога, когато имам време, отговарям, ако това не би ми отнело много време. Но въпроси съм задавала 2-3 пъти. И там има търсачка. Пускам я и намирам отговора на това, което ме интересува.

Да се ползва търсачката е въпрос на навик. Някои хора просто я ползват, без много-много да му мислят. Други пускат теми, без много-много да му мислят. Има хора, които даже не подозират за съществуването й-убедила съм се в това от разменени ЛС-та. Така че, да се напомни за същестувването й никак не е излишно.

Честно казано, не мога категорично да кажа дали в момента пускането на безбройни теми товари сървъра и доколко. Но по-старите потребители си спомнят времето, когато форумите отказваха. Една от причините беше, че бяха твърде натоварени. Тогава често се въртяха теми като тази.

Аз лично нямам практика за заключвам или трия повтарящи се теми. Всъщност, като се замисля, наскоро заключих една, защото чисто и просто същата тема беше на втора страница с последен отговор от предния ден. Нещо за пъпешите или малините беше-някак си изведнъж всеки ден започнаха да изскачат въпроси за дини, пъпеши, малини и череши. Ееееее, малко в повечко беше.
Така че-модераторите не винаги трият и заключват повтарящите се теми.

Та така. Не ме разбирайте погрешно. Аз лично не намирам пускането на повтарящи се теми за чак толкова нередно или неприемливо. Но абсолютно приветствам ползването на търсачката.



# 19
  • Мнения: 490
да , използвам търсачката.Понякога нямам никакво време докато намеря точно това което търся и ми  е по-лесно да пусна нова тема. Понякога ( в повечето случаи) търсачката неработи. Пускам нови теми защото ме интересуват и др гледни точки, когато ползвам търсачката темите някой път са мн стари, всеки ден има нови потребители които вероятно са научили скоро за този форум и могат да дадат някой свеж отговор на въпросите ми или по-точно  казано ,отговор ,който може да ме убеди . и др. и др
мисля ,че всичко свързано с детето от 0-3 г (общо казано ) се върти около едни  и същи теми, едва ли всеки път можем да открием "топлата вода"

# 20
  • София
  • Мнения: 1 230
Много съм добра с Търсачката. Wink
Гледам преди да задам въпрос, да попрочета кой, какво е писал и дали има сходни въпроси като моя. Не че не съм пускала теми, напротив. Даже в събота дадох за първи път жълтък на Ани, а тя е на 1 година, та се паникьосах и за малко да задам въпрос тук, но се поразтърсих и намерих каквото ми трябва.
В общи линии, леко се дразня от еднакви въпроси, но ги подминавам и чета другите. Виждам също така, че се връщат теми от преди година да кажем, в което няма абсолютно нищо лошо, напротив.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Да не говорим, че ако бързаш, няма време да се ровиш в хиляди теми, а искаш бърз отговор до минути.

desi_cover , цитирам те, без да влагам нищо лично, и всъщност, отговорът ми не е насочен конкретно към теб.
Аз пък, особено ако бързам и искам конкретен отговор до минути, по-скоро бих пуснала търсачката. Защото отговорите ги има, а темите далеч не са хиляди. Ако пусна тема, ще трябва да чакам другите да ми отговарят, а дали някой ще ми прочете въпроса, дали ще иска да отговори, дали ще ми отговори, какво ще ми напише-това са все неща, които не е сигурно, че ще се случат толкова бързо, колкото ми се иска.

# 22
  • Мнения: 4 447
Благодаря на Vivi за подкрепата, макар,  че дължа и извинение за размахания пръст, защото явно така е заприличало  Mr. Green Не съм искала да приличам да даскалка с лупи, която бие с пръчка, просто исках да бъда полезна  Hug

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 12:16 от анче_мамче

# 23
  • Мнения: 2 908
Не използвам търсачката,защото се пробвах към 5 пъти и не откривах каквото търся,затова.

# 24
  • Мнения: 1 483
Много често търсачката не работи.

# 25
  • Мнения: 27 524
Много често търсачката не работи.

Много отдавна тези проблеми са отстранени и търсачката си работи перфектно  Peace

# 26
  • Мнения: 4 447
Не използвам търсачката,защото се пробвах към 5 пъти и не откривах каквото търся,затова.

Много е важно как задаваш търсенето и в коя директория Peace

# 27
  • Мнения: 19 296
Мисля, че това е работа на модераторите и на админите да пускат подобна тема, ако се налага. Постингът ти звучи леко пренебрежително и обвинително, а не знам имаш ли право да съдиш и кориш останалите потребители. Не казвам, че не си права, но има ред в забележките и насоките. Когато модераторите преценят, трият или заключват излишна тема.
Относно повтарящите се теми, повярвай ми, незбежно е. И да ти кажа - не ме дразнят. Ти самата сигурна ли си, че винаги пускаш някоя тема за първи път?  Simple Smile Не пречат повтарящите се теми, според мен поне, по две причини - винаги има нови потребители, които отговарят, и винаги има нова информация по някои въпроси. И трето, не толкова важно, но факт - на абсолютно всяка мама й е приятно и мило да отговарят другите мами лично на нея и лично за нейното бебе, отколкото да чете суха материя за друга майка и бебе. Така е, няма нищо лошо в това. Поне за мен е така, предполагам, че и за другите. Иначе като статии и инфо, вярвам, че се ползва бибилиотеката много.
Нали не ми се сърдиш, само си кавам мнението, нямам никакви лоши чувства и не се заяждам.   bouquet

подкрепям Блонди.в много случаи ,когато съм писала в стари теми,просто никой не ми отговаря,защото повечето потребители не четат цялата тема,а само първият постинг и си пишат каквото си знаят.това честно казано е ужасно изнервящо.понякога човек иска да попита нещо важно за него към определена тема и е раздвоен да пусне ли нова тема и да го наругаят или да си остане неинформиран.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 294
анче_мамче  търсачката е и пръв мой приятел  Peace

Споделям мнението ти  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 4 447
анче_мамче  търсачката е и пръв мой приятел  Peace

Споделям мнението ти  Heart Eyes

 Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт