Тази жега няма край, за нас ДЕКЕМВРИ ще е май!

  • 10 542
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 409
Иве браво! smile3501
Mei тук може да прочетеш повече инфо http://www.bg-mamma.com/site/content/view/920/63/
и тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/98/63/
Пише за бебета 45градуса наклон.
Преди време писах за ПЕТТОЧКОВИТЕ КОЛАНИ! за столчета и колички да знаете много са важни, не ги пренебрегвайте!

# 16
  • Мнения: 43
Мерси, munieca, сега ще разгледам!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 641
момичета пожелавам ви приятна вечер и отивам да пека едни кюфтенца от чисто месо на божествената ми скара - надявам се да станат прекрасни че съм многооооо гладннннааааааа  cook

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз се покъсах от рев следобяд...още цивря. какво ми става не знам, но ако ще е така през следващите месеци - няма да издържа.

# 19
  • Мнения: 72
GOLDEN ROSE виж това и се посмей малко!!! не бъди тъжна!
 http://www.youtube.com/watch?v=dcCZABr_G1k&mode=related&search=

# 20
  • Мнения: 2
Много хубав дизайн отново   newsm10. Виждам, че за мен инфото е оскъдно. Допълвам: на 29 год, първо бебче, момче (май).
Golden Rose и аз съм така от време на време - голям рев. Като прибавим и безсънието дето ме гони направо е ужас. Отдавам го на хормоните.
Anaise а тези кюфтенца така хубаво ми замирисаха, че......

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 409
 Golden Rose и аз съм така, само дето вече не рева, а ме ехванала яко депресията, дори днеска пак четох колко лошо влияе това на детето ама то е по-силно от мен.... Изобщо тази година ми тръгна мнгооо накриво и дори на детето не мога да се зарадвам, не че не е желано, но не е планирано, много изненадващо точно тогава когато не сме очаквали! покрай другите простотии ..... незнам! Винаги съм мечтала за една прекрасна, спокойна бременност, изпълнена с положителни чувства и надежди, без нерви, без притеснения и т.н. ама не...... както повечето неща около мен всичко с много зор!
това е! излях си малко душицата ама няма как...

# 22
  • Мнения: 219
То си е от хормоните няма как..мен ме гони безсъние и чета книга до нощите.
На предните две книги които четох на тъжните моменти ревях а накрая на едната особено сигурно половин час ревах.

# 23
  • Мнения: 469
Здравейте и от мен в новата сладка темичка !!!

Момичета, да ви кажа и аз много лесно изпадам в отрицателни емоции, то преди бях бая ревлива, сега вече няма изтрайване направо! Както бях чела една бъдеща майка да пише, "първо рева и после си измислям защо съм ревала."

Сега ще ви разведря малко с една история от бремеността на майка ми с мен, тя ми я разказа наскоро. Когато забременяла, майка ми била предпоследна година медицина и точно трябвало да се готви за изпита по акушерство и гинекология. Обаче като я налегнал един сън първите месеци - изобщо не може да се съсредоточи да научи каквото и да е. Отишла на късмет и естествено нищо не знаела и професорът я скъсал. Тогава било доста сериозно да те скъсат на изпит - прекъсваш обучението за осем месеца, трябва да си търсиш работа - големи проблеми. И тя се примирила, върнала се от Плевен където учила, в Бургас. В един момент обаче се наложило да извести университета че е бременна - явно й се е полагало нещо, не запомних какво. И малко след това й се обаждат в Бургас приятелките - стягай се да учиш, след две седмици ще те изпита пак професора, като са разбрали че си бременна и ще направят компромис. И сяда майка ми, която като си науми нещо няма спиране и жули кафета по цял ден, в най-големите жеги лятото в една малка таванска стаичка да й е тихо и учи като за последно. Отива на изпита и професорът като я вижда, я смъмря едно хубаво, "как можете да не ми кажете, че сте бременна, бе колежке! Как така аз точно ще скъсам бременна жена на изпит!!! Учила ли сте? Учила сте. Айде, пет!" И така, изобщо не я изпитал и тя успяла да си продължи следването.  Laughing Laughing

Айде прегръдки от мен и да си изкарате една прохладна и спокойна вечер!  Hug

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Много ни ехубава темата!Чакаме Стела Мария да каже какво е станало днес!

# 25
  • Мнения: 1 144
Ива, страхотно оформление. Кога ти излиза резултата от амниото?

Ето ме и мен, момичета, привет на всички!!! Честит имен ден на малката Марина, да е жива и здрава! Много съм щастлива, БХС ми е 2888 при възрастов риск 1:508. Кременски каза никаква амнио, само фетална. Мамчета, знам че има и по-смели сред вас и не си правите БХС, и аз бях така с Косето, но тогава бях по-млада, а на 34 вече почти навлизам в рискова група. Не казвам, че бих го махнала, ако има увреждания, но ако човек е наясно, поне може да вземе информирано решение, а не да му се стовари изведнъж на главата. Не знам как бих постъпила и никога не бих си позволила да осъдя майка, взема каквото и да е решение, но при тази напреднала медицина е добре да използваме възможностите й. Ако обаче това би ви притеснило, няма смисъл, естествено. Както и да е. Дайв, много съжалявам, мила, че съм те разстроила с постинга, но ми се стори поучителен. Нали обърна внимание, че на онази майка ЛЕКАРКАТА не й е обяснила, че при резултат от БХС 1:208 трябва да се направи амнио? Тоест, изцяло е лекарска грешка, че жената не е била информирана навреме, за да може сама да реши какво да прави. Но ти специално, с твоя резултат 1:10 000 си извън всякакъв риск, така че наистина няма за какво да се безпокоиш!!! То какво раздавам съвети за спокойствие, като и аз се тръшкам от най-малкото, ама... И рева дори на детски филмчета!!! Така че какво да говорим. Наскоро водих малкия на кино и роних сълзи на "Костенурките Нинджа"!!! Луда, откачена работа.

Много дълъг стана постинга, но само две думи за Токуда, а ако имате интерес, питайте,ще пиша подробности. Днес бях на тези Отворени врати и съм възхитена, честно ви казвам. Акушерки, лекари, сестри, всички са привлечени от Майчин дом. Работят със здравна каса, но за да си сигурен, че ще имаш място, трябва да си избереш екип, като цената варира в зависимост от това дали е нормално или секцио. Има две вип стаи, страхотни, има дори Интернет  Wink. Но и обикновените стаи са чудесни. Средата е изключително стерилна и чиста, досега не са имали стафилококови инфекции. Разрешават присъствие на таткото само на нормално раждане, на секцио - не. (Предната ми инфо беше погрешна). Предлагат по избор пакет "Здраво бебе", който включва пълни изследвания на новороденото и ранна диагностика на евентуални заболявания - зрение, слух, мозъчни, кардио, вътрешни органи, кръвни изследвания, сканиране, тазобедрени стави и какво ли не. (200-300 лв) Това между другото е много добро, защото доста сърдечни и други проблеми при новородените се лекуват успешно на ранен етап. Неонатоложката е върхът - д-р Масларска, тя води и лекциите на 9 месеца, ако не се лъжа. Видяхме и новородени бебчета, (зад преграда естествено), много сладки малки котенца, направо нямам търпение да дойде декември, дано всичко ни е наред и да сме и ние щастливи мамчета. Нищо не може да се сравни с това да си видиш бебчето, което 9 месеца си носил в себе си... Ако имате някакви въпроси за Токуда, питайте.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Стела Мария какво ще е твоето бебе разбра ли .мила?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 409
Stella Maria d аз имам няколко въпроса тъй като неуспях да дойда на лекциите. По принцип съм решила да раждам в държавна болница, като първоначално съм за Тина Киркова, но сега обмислям вариянт за Токуда, та ако отида там точно в деня на раждането, без предварително да съм се записвала, избирала лекар и т.н какво се прави? колко се плаща? аз непознавам екипите и не желая да правя изкуствен избор за 500 лв., ако няма места? ще ме върнат ли или какво?

# 28
  • Мнения: 1 144
Ирина, още не са ми видели пола. Simple Smile)) Аз мисля, че ще е момче, не знам защо. Сигурно защото предния път се надявах да е момиче, и то беше момче. На фетална съм на 30 и може би ще го знам.

Munieca, тъй като имат само 10 (с опция за 12 легла) за родилки и две ВИП стаи, естествено е да предпочетат пациентки, които са избрали екип. Определено Диков каза, че за пациентки, които не са в списъка на чакащи (тоест с избор на екип, за който се плаща), няма гаранция, че ще бъдат приети. Но ти знаеш, че навсякъде се плаща под масата, като си избереш доктора, така че реално няма да ти излезе по-скъпо. Екипите са все от Майчин дом, така че изборът не е труден. Не пропагандирам, има толкова добри лекари и специалисти и на други места, но тук освен специалисти, има и невероятна техника, жалко, че не съм специалист, за да ви обясня подробно. Таксата за избор на екип е различна за нормално и секцио. Мисля, че е 600 за секцио, но това го знам от приятелка, на лекцията май всички се срамувахме да попитаме...  Sad

# 29
  • Мнения: 38
Stella Maria, радвам се че си с толкова добри впечатления от Токуда. Аз още в 10 г.с. бях се ровила и търсила и избрах Токуда. Просто не може да се сравни с другите. ако знаех за днес щях да дойда, въпреки че съм била вече и ходя при Диков на ЖК. Много се надявам там да родя една девойка, сред тези мъже, които ме заобикалят.

Общи условия

Активация на акаунт