Тази жега няма край, за нас ДЕКЕМВРИ ще е май!

  • 10 574
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 219
Хм, при осигуровка на 1000лв, не са ли 820лв чисто? (сега мен на толкова ме осигуряват, но ми дават 730, защото поемам и това което трябва да дава фирмата, за да не са ощетени, че иначе бях на 260лв осигуровка и 1000лв заплата).
И колкото до обличането, като малка мен доста са ме обличали и гледали на топло, та хич не търпя студено, но детето мисля да го каля поне малко от малко и да не го навличам. А отоплението - ще бъдем на централно парно, но и иначе не бих сложила климатик. Та той не е добър за хората, камо ли за малко дете. Според мен някой компетентен доктор може да изкаже мнение по въпроса, и според мен някакъв радиатор е по-доброто решение.
Някой беше писал за прането - като нямате място, ползвайте банята (но трябва добре да се проветрява все пак или да сте на парно, че иначе като се запарят тези по-дебели дрешки миришат ужасно!).
И мен тази държавна заплата много ме изненада Thinking

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Клер, munieca Ивето е права. Изпреварила ме е с отговора.

# 227
  • Мнения: 219
Иве, всъщност тези 90% май важат когато те осигуряват на минималния праг. А иначе, ако те осигуряват на 2000 и взимаш  1500, определено няма да вземеш повече от 1260лв (което е 90% от 1400, което е максималния осигурителен праг). Ето тук вече е кофти, макар, че и такива мами са рядкост де. По-скоро доста са осигурявани доста по-ниско от заплатата която вземат.
А и ми стана интересно, мислех, че само по 1 договор могат да се взимат пари, т.е. ако си на трудов договор на 800лв примерно и се самоосигуряваш на 500, ти взимат само едното (явно съм останала с погрешно впечатление). Или това важи само за самоосигуряващите се, но не и ако си на граждански договор.
Някоя мама беше писала, че вече й е омръзнало да си седи в къщи. Ами то винаги е така, всеки иска каквото няма. Е, то аз не искам да не ходя на работа, а искам да си ходя на моя си работа, ама....живот и здраве, може и това да стане някой ден Wink
 Hug за всички мами!

# 228
  • София
  • Мнения: 2 861
Anaise, както ти е казала Ивето - познатите ти са те излъгали. Съдебната система е с най-високото заплащане от всички в държавната сфера. Освен това има много допълнителни социални придобивки.

Иве, Тони, благодаря ви за бързия отговор!


За обличането на детето - моето също никога не е получавало обриви от претопляне. Ясно е, че всеки човек има индивидуално усещане за студ и топлина, сигурно и с децата е така. Всеки ще облича детето си по интуиция, а може би и на принципа на пробата и грешката! Laughing

# 229
  • Мнения: 219
Клер, това дето каза за дето мисля, че е най-точно. Аз дето викам, че мисля да го калявам, ама така си мисля, а дали точно така ще стане не знам Simple Smile Кой беше писал, че държат 18 градуса в тях, аз на 22 ми е студено, така, че всеки си има различното усещане.
Ех...защо не съм станала адвокат  Joy Макар, че това ми е любимата професия, ама никак ме няма в наизустяването. То и моята професия не е лоша, ама не съм програмист за да взимам от високите заплати, но и на това съм доволна аз  Peace

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 408
Майчинството ще бъде изчислено на базата на двата осигурителни дохода, но трябва да знаеш, че и ти и работодателя трябва да сте подали едни и същи данни в НАП - и ДВАМАТА да сте подали! Това е...
ами аз всеки месец първо плащам осигуровките и веднага същия ден Декларация 1,а как така едни и същи? аз от къде за знам те какво ще подадат? какво трябва да изисквам от тях за да видя че подаваме едно и също?

# 231
  • Мнения: 534
munieca, ти внасяш осигуровки и подаваш декл. обр.1, в която трябва да си подала примерно 10р.дни и 12 в болничен - това трябва да подаде и твоят работодател, т.е. данните в декл. обр.1 трябва да са еднакви и от теб като самоосигуряваща се и от работодателя ти...ако ти подадеш, а той забави - ще трябва да го чакаш него, тъй като към изплащане на болничен се пристъпва, когато работозателя подаде данни за месеца, в който ти си болничен.

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 408
ivalinai като самооисгуряваща се лица като сътрудник съм отделна фирма, в която няма ди си пускам нито отпуска нито болничен. При работодателя ми по трудов договор съм в друга фирма,където също не възнамерявам да ползвам болнични. Но все пак ако ми се наложи да си пусна отпуска или болнични при втория работодател по труд.договор и в декл.1 като самоосигуряваща ли трябва да го отразя?

# 233
  • Мнения: 534
ставаше въпрос за болничен 45 дни преди раждане - както ТИ като самоосигуряваща се, така и работодатеря ти трябва да подадете съответните дни като болнични...ако излезеш в болничен 45 дни преди раждане примерно от 22.10.2007, то за м. октомври трябва да подадеш 15 дни като работни и 8 болнични...това трябва да подаде и съответния работодател...

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 408
разбрах!  Embarassed най-накрая! благодаря ти иве!

# 235
  • Мнения: 219
munieca сега видях котката ти,невероятна красавица е и много прилича на нашия котак Ози,само дето той има и черти-ето го и него:
http://i45.photobucket.com/albums/f95/ghs_/100_0854.jpg
http://i45.photobucket.com/albums/f95/ghs_/100_0819.jpg
Много кофти работа,съжелявам че не мога да помогна то и тук животните са един куп  ooooh!
Успех ви желая ,дано се намерят добри стопани за мачъка.

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 408
Moonlight БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА! продължаваме търсенето на вариянт ...дано скоро намеря такъв,че от другата седмица съм на работа и незнам как ще се справям. smile3518 може би сега събота неделя ще се качим до манастира Св.Петка /над Банкя/ и ще питам там  Weary

ето и нейни снимки
http://munieca.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album14
 


# 237
  • Мнения: 219
Ако искаш пусни обява и тук:

www.dog.bg -раздела "Без дом"
www.bezdom.info
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Cat=12&Board=pets

# 238
  • София
  • Мнения: 1 078
Направо не мога да повярвам,munieca,аз имах същата котка,която ,за съжаление ,умря в началото на годината.Ако не бях бременна и аз,щях ведняга да я взема.Това са най-добри и дружелюбни котки,странно,че твоята е своенравна,може би кастрацията й е повлияла.Аз,когато родих дъщеря ми,имах всъщност две котки,за които остъклихме балкона и те,горките,живяха там повече от 2 години.Наистина беше доста изнервящо и за тях и за нас,щото не бяха свикнали,но все пак се наложи да го изтърпим.Много се надявам да намериш решение,знам колко е трудно.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 18:26 от veshti4ka

# 239
  • Мнения: 2
Момичета да ви попитам и аз нещо за майчинството. Знам, че е необходимо 6 мес. осигуряване, но аз ще имам само 5 т.е от декември 2006 до юни 2006 не съм осигурявана. Как ще повлияе това на майчинството ми?
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт