гинекологичен преглед след раждане - кога?

  • 12 784
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
задължително на 3 месец от раждането и за цитонамазка след идването на поне 2 цикъла.

# 16
  • Мнения: 463
Моят доктор ме викна 2 месеца след раждането.

# 17
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
обадих се на мойта гинеколожка и каза да ида след 30-я ден

да, имам 4 външни шева - копринени са, за съжаление Sad - дори спорих със доктора, който ме изписа, че са копринени, той твърдеше, че не са и каза, че нямам конци за сваляне. Настоях да ми свалят конците и се оказа, че наистина са копринени - то си го пишеше и в картона ми, де., ава кой да чете ...

за "отмъщение" ми оставиха 1 конец за спомен ...

# 18
  • Мнения: 4 447
Добре, де  Rolling Eyes

Кажете защо се налага този преглед, само да погледнат матката ли? Има ли нещо притеснително, което очакват да видят?

Аз родих нормално, без всякакви усложнения или шевове...

 Благодаря Hug

# 19
  • Мнения: 983
Аз родих със секцио и въпреки това също не са ми казали кога трябва да ида на преглед  Crossing Arms

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Добре, де  Rolling Eyes

Кажете защо се налага този преглед, само да погледнат матката ли? Има ли нещо притеснително, което очакват да видят?

Аз родих нормално, без всякакви усложнения или шевове...

 Благодаря Hug

Ами освен че ти преглеждат матката пускат и изследвания. Ти нямаш шевове, но аз имах и трябваше и тях да погледнат. При мен например при изследванията излезе инфекция, която е често срещана след раждане и трябваше да се лекувам. Иначе и аз отидох към 40 ден, за да използвам прегледа който ми се полага и правото на безплатни изследвания.
А по повод на информацията... и в ЖК и в болницата ми казаха кога трябва да отида на преглед след раждането.

# 21
  • Мнения: 195
Аз родих на 13-07 и смятам да отида на лекар веднага след като ми спре кървенето. Първо за да ме прегледат и второ да решим какво ще предприема като предпазни средства от забременяване. До преди да забременея бях на хапчета а сега може и на спиралка да мина не знам още.

# 22
  • Мнения: 1 183
Ами тук се ходи 6 седмици след раждането, предполагам и в БГ е така. Ако не е е хубаво да идеш тогава. Вчера четох някъде тук че май се ходи на 40-я ден ( даже било безплатно или без направление или нещо от сорта).
Peace и тука е така,6 седмици след раждането трябваше да отида.

# 23
  • Мнения: 1 483
Аз се прегледах някъде 40дни след раждането и ми беше казала гинеколожката,че е раничко за преглед #Crazy Иначе всичко си беше оки(а аз си имах и шевове).

П.С. ходих с направление.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ходи се около 40 ден. Аз отидох, когато Петър беше вече на 4 месеца  Mr. Green но не прави като мен

# 25
  • Мнения: 122
до 40 ден след раждане

# 26
  • Мнения: 305
Отидох на 40 ден след раждането.Така ми беше казала лекарката след секциото.

# 27
  • Мнения: 1 121
Аз отидох точно 6 седмици след като родих, имах външни и вътрешни разкъсвания, но не са ми сваляли конци, те си паднаха сами до 20 дни след раждането. 

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз ходих след около 1,5 мес след раждането

# 29
  • Мнения: 8 917
Към 40-я ден Peace

Общи условия

Активация на акаунт