Как да изпека упешно домашна кокошка?

  • 13 434
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
С варенето удължавате работата си. Кокошката /или домашното пиле/  се слага  цела в тавата. Може предварително да се напълни с ориз. Посолява се и се намазва добре с разтопено масло,  олио. Залива се с 2-3 чаши вода или бира. Тавата добре се покрива с алуминиево фолио и се пече 2 часа и половина в гореща  фурна. Досега не ми се е случвало да остане жилава, а  съм |пекла и млади, и "стари" две-тригодишни домашни кокошки и пуйки.

# 16
  • Мнения: 7 106
Един секрет за домашните кокошки  Wink. Ако държиш да е опечена цялата я изчисти хубаво, набоцкай месото на няколко места и я накисни в голям съд с вода да я покрива и изстискани вътре 2 лимона. Ако престои една нощ, става крехко месото. после си я подправяш по желание, намазваш с мазнина и печеш под фолио поне 2 часа и още 30 мин. без фолио докато се зачерви.
Ако печеш на порции, нарязваш си месото и го слагаш в дълбока купа. Изстискваш сока на два лимона, слагаш черен пипер, червен пипер, сол, чубрица и каквито подправки обичаш и с тази марината заливаш месото и хубаво объркваш. колкото по-дълго стои месото в маринатата, толкова по-крехко става. После печеш. Даже и без фолио - гаранция Франция  Grinning.

Имаме много домашни кокошки и даже бялото месо, което е сухо иначе, опечено по този начин е все едно от бройлер.
Пуйката за Нова година също я киснах с лимонов сок за 24 часа и след това се разпадна в тавата  Wink.

# 17
  • NY
  • Мнения: 209
Мога да ви кажа "тайната" как приготвя мъж ми разни крилати за печене...

нарича се brine /мисля превода е саламура/

около 2 л вода /количеството се променя в зависимост големината на птицата/
1/4 до 1/2 ч.ч сол
2-3 с.л захар
1ч.л пипер
1ч. л бахар
2 дафинови листа
1 морков цял
1  малък лук цял

водата с изброените неща завира
разбърква се да се разтворят солта и захарта
оставя се да истине до стайна температура
добавя се ледена вода около 1л  или лед за да се охлади

в подходящ съд постави  newsm57 с гърдите надолу и сипи саламурата да я покрива добре,покрий с капак
съда го постави в хладилника, или някаде кадето е по- хладно за около 6 часа / ако е пиле се кисне за 1-2часа /

След като я извадиш от саламурата я изплакни с студена вода

после я печеш ,намазана с масло, червен пипер , както си решиш ........под фолио, за около 2-3 часа

месото става крехко , ароматно, сочно и вкусът му е превъзходен

добър апетит  eat




Общи условия

Активация на акаунт