за батерията на лаптопа

  • 4 281
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
onche_bonche, тази батерия не можеш да я съживиш. Отишла си е вече.

# 16
  • Мнения: 311
А, тя че си безвъзвратно отишла е ясно Simple Smile Компютърът сега е нов и се чудя дали мога да му спестя мъките.

# 17
  • Мнения: 212
Тук ме разсмя тотално:))) Хайде сега кажи на роднината си да си вади той батерията, преди да разправя глупости. Напълно съзнателно и съвсем искрено казвам.
И аз се разсмях на тази тема ама искрено. Тоя роднина да вземе да си строши лаптопа в главата. Баси и акъла дето дава - да си вадиш батерията.  Joy Joy Joy Вие на кого ще вярвате бе - на всезнайковци роднини или на създателите на съотвения лаптоп. Ами че те хората като са правили лаптопа нали са изчислили батерията така че да не се вади всеки ден. Ай стига глупости - не се занивамавайте с такива неща. Гледайте си работата и не мислете за батерии. Ако е трябвало да се вади щеше изрично да го пише с големи букви в инструкциите за работа на лаптопа. Ако го пише я вадете обаче аз не знам такова чудо да има по света.

# 18
  • Мнения: 2 327
Ами постави си проблема като хората. Питаш трябва ли да се вади батерията - отговаряме ти, че не трябва. Това че има поне още един дето да са му казали същото не потвърждава безумната идея. Все пак ако беше наложително щеше да го пише в инструкциите за употреба - прочети си ги. Или и на производителите не вярваш, колкото на роднините?
Ако искаш да разчиташ на батерията - ами вземи си една допълнителна. Така ще имаш със сигурност повече време. Освен това втората се маха по-лено и можеш да си я слагаш и махаш, ако ти харесва Grinning
Моя лаптоп е на година, но все още си работи над 2 часа, дори и филмчета да гледам. А е широкоекранен 17 инчов...

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Работя в магазин за компютри/ в момента не,де/ И от колегите знам, че е редно да се вади, за да се удължи живота на самата батерия. Не говоря за самото и зареждане, а когато работите на лаптопа с ток.

# 20
  • Мнения: 6 993
 Shocked Никога не съм си и помисляла да му вадя батерията, а в повечето време е на ток.
Аз не пипам такива работи. После кой ще ми го сглоби, а  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 299
Аууу, сега батерията ли трябва да му вадя бе  ooooh!
М/у другото моя е адски горещ, дали от времето или от друго, но чак пари  Shocked Той по принцип си е топъл, ама сега пари  Shocked

# 22
  • Мнения: 1 107
Доколкото знам, живота на батериятя се удължава, като се разрежда докрай и после пак се зарежда- нашия в последно време все като настоелн го позлваме, но ми направи впечатление, че като е много горещо времето много по-малко държи, защото вентилаторът работи по-дълго. Иначе от познати знам, че много рядко има батерия на повече от 3 години, която да работи като нова-това си е отговорност при преносимите компютри - новата батерия не струва малко, но пък плащаме за мобилност, който ни знае:)

# 23
  • Мнения: 4 111
Няма ли кой да каже колко струва една батерия?  Tired

# 24
  • Мнения: 6 993
Иначе от познати знам, че много рядко има батерия на повече от 3 години, която да работи като нова-това си е отговорност при преносимите компютри - новата батерия не струва малко, но пък плащаме за мобилност, който ни знае:)
Shocked След 3 години ще има толкова по-добри от моя, че хич няма и да му плащам скъпата батерия - направо нов. Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 8 283
Няма ли кой да каже колко струва една батерия?  Tired

Ами зависи от модела звънни в някой магазин.

По темата. Цитат от един разбирко(човека не продава PCта, а ги измисля):"Тоя си е направил майтап"

Акоискаш по-дълго да ти издържа има разни методи за сейфти режими

# 26
  • Мнения: 1 299
Няма ли кой да каже колко струва една батерия?  Tired

Ами зависи от модела звънни в някой магазин.

По темата. Цитат от един разбирко(човека не продава PCта, а ги измисля):"Тоя си е направил майтап"

Същото ми казаха и на мен днес

# 27
  • Мнения: 4 111
Няма ли кой да каже колко струва една батерия?  Tired

Ами зависи от модела звънни в някой магазин.


Как ли не се сетих по-рано?
Явно батериите са ви наред. Не сте ги сменяли скоро. Похвално.
Ясно е, че има значение модела. Разликата не е голяма.

# 28
  • Мнения: 953
истината е ,че за да работи дълго,трябва да я вкл.в тока само когато батерията е напълно изтощена,а не когато ти скимне.
иначе не се вади,когато се зарежда и работиш.когато е вкл.в тока и работиш,компа не черпи от батерията.
но когато е пълна до горе,трябва да работи само на нея до пълното й изтощаване,чак тогава вкл.в тока и продължаваш да работиш.
Успех.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не съм си и помисляла да вадя батерията  Naughty Така нямам грижи, когато изневиделица спре токът, а не съм си запаметила работата  Whistling
Батерията, както и машинката ми, са вече почти на 4 години. Издържа малко повече от 2 часа; ако гледам филм- около 45 минути по- малко.

Общи условия

Активация на акаунт