Евтиното, което после ни излиза 3 пъти (най-малко) по-скъпо ......

  • 3 644
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Примери мога да дам бол, но не съм се прекарала лично, а по принуда и финансова невъзможност към конкретния момент да променя нещата Confused.
Сега наистина ще ми излезе тройно Sick.
Кооперацията ни е построена върху наш имот, апартаментите ни са обезщетение.
Много прекрасно звучи (апартамент, в който влизаш само да обзавеждаш), но се получи малко 'кон за кокошка', в периода, когато строиха никакви норми още не бяха ясни и всеки си правеше каквото му скимне.
В резултат си имам жилище, което за да приведа във вид за нормално ползване и искам да изкара дълго, трябва да се бръкна някъде с 1/3, ако не и половината от пазарната му стойност Tired. Същото трябва да направят и брат ми, и сестра ми, а апартаментите им са в същата сграда, така че лудницата е пълна и тотална.
Почвам по точки, като имам едно утешение, че поне къщата е здрава - толкова бетон в основи не знам да има излят някъде. Но оттам нататък...
1)  Няма грам изолация, ама грам (задължителните разпоредби не бяха влезли още в сила) - тухла четворка, замазка, мазилка и това е. А аз стърча над всички, стените са ми външни и са много... Ще правим, разбира се,  имам обаче и фактора съседи, запънали се като магаре на мост как 'нямало нужда' и всеки почна да се спасява поединично. Дали няма да ни излезе тройно, че и отгоре? Close
2)  Дограма - последна грижа, от типа двукатна, неизсъхнало дърво, деформираща се. За 8 г. е в състояние почти за подпалки. Имам 9 прозореца, нестандатни размери, 3 от които към балкони и тераса ooooh!
3)  Гаражът ни е подземен, от нашата кооперация коли, които паркират навън няма. Чудесно, прекрасно - да, но ако някой се беше сетил да изолира фундамента, а не да налее направо бетона върху пръстта и да направи добро отводняване. Сега влагата, а при по-проливен дъжд и водата напират въпросът не е дали, а кога и колкото може по-бързо тоя проблем да се отстрани. Само че... изобщо не е толкова лесно, колкото изглежда. Готови основи се изолират, като се откопае около тях и т.н. При нас това няма как да стане, от всички страни граничим с постройки. Чакам оферта от любимия, имало начин да се оправят и такива безумия, но отсега знам, че ще ми трябва едно голямо, преди да погледна цената; и без да е толкова сложен 'теренът', изолациите на фундамент не са шега цифра.
4)  За да не се разпростирам излишно, и без това стана дълъг поста, тук слагам цялата работа по вътрешен ремонт и обзавеждане, от което си спестявам единствено керамиките по пода и в баните - защото поне за това успях да се напъна, имам си добри майстори и ги направих в движение сама, без участието на строителя още преди да се нанеса. Всичко останало обаче ми виси. И по-скъпо, и по-инфарктно ще ми бъде, още повече, че няма къде да се изнесем да живеем докато тече ремонтът Rolling Eyes. А сега ми се прокрадна и еретичната мисъл, че ако трябва да се сменят и тръби, а май ще се наложи по някое време, като гледам какво тече от крана Stop - все едно не съм направила нищо, и 2 бани ми се трупват към сметката...
Толкова за 'евтиното' за строителя и драмата на собственика.
Не повтаряйте в домашни условия Laughing

ПП. Пропуснах - покривът ми протече на втората година, вече го ремонтирах.
Сигурно е излишно да казвам, че си го платих сама...

# 16
  • Мнения: 4 516
Ламинатът в спалнята.  Close Хем не е чак от най-евтините, но не е и скъп. Затова сега е за смяна (две години след слагането му). Обаче ще почакам да пораснат децата, като ще ги оставя да си правят, каквото си искат върху този ламинат. Така и така ще го махаме, поне да се накефят. Laughing

# 17
  • Мнения: 415
CTramell това почти съвпада с моята история където живее майка ми.
Мога да добавя и едно изказване на касиерката ни "да ни излезнат по-евтини апартаментите" заради което всичко е с варена мазилка, който не е виждал не знае какъв отврат е и не съм специалист, но мисля че за да се оправи е много трудно и не знам колко трябва да се копае по стената, поне сега като се рони не дава признаци да има нещо солидно на което да се хване латекс, даже мисля че ако покопаеш с лъжичка можеш да пробиеш навън през тухлите.

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Наистина не винаги високата цена е гаранция за качество, поне в БГ. Ето моите противоречиви номинации:
Български плочки в кухненския бокс - хареса ми цветът им, страхотен е, затова ги взех. Година по-късно тези на пода се напукаха - 3-4 броя от тях, но процеса продължава. На по-скъпите испански плочки в банята нищо им няма, като чисто нови са.
Скъпа хавлия за баня - почти боклук защото нищо не попива дори след многократно  изпиране.
Евтини китаЙски джапанки - нямат късане вече 2г.
Евтина кафе машина - скапа се след 1 месец.
Скъпа кафе машина - скапа се след 1 седмица.
Скъпа холна маса - след месец се появи разнотоние по дървото. А на евтината холна маса, която изхвърлих,защото ми беше омръзнала, след многогодишна употреба и нямаше нищо, не беше мръднала.
За сега това, но мога да се сетя и за още шедьоври Simple Smile

# 19
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
1.Купих си сандали за 69лв.-на втория месец им хлътнаходилото и се пукна подметката.
2. Купих си други  сандали за 10лв. на намаление-не са мръднали вече трета година. newsm78

# 20
  • Мнения: 1 313
Една кухненска везна на Елит - много ми хареса как изглежда. Видях, че струва 25лв., а другите почват от 50, на хубавите марки са и повече. Чудих се малко и реших, че на една кухненска везна нямам какво да и се развали и си взех Елит-а да ми радва окото. Оказа се, че батерията издържа точно един ден (слагам я, везната работи, оставям я в шкафа, на следващия ден не работи). За да я ползвам слагам и махам батерията всеки път когато я вадя и с чупя ноктите Twisted Evil Повече нищо тяхно няма да купя. И ще си купя друга везна.

# 21
  • Мнения: 8 999
М-дааа. От къде да започна. Майсторът ме убеди да не махаме летвите, върху които беше монтиран старият паркет и да не изгребваме сгурта - много скъпо щяло да ни излезе, той щял да направи супер замазка отгоре върху това говно и нямало да имаме проблеми. Дрън-дрън. Замазката му, освен че си беше неравна, но в последствие леко пропадна на някои места и сега ламинатът ми поддава, сякаш ходя по батут. Новия апартамент ползвам от 3-4 месеца и още не мога да установя кое ще ми излезе двойно по-скъпо. Но в стария апартамент сложихме български плочки на стените на банята - започнаха да се напукват още през нощта, след като банята беше готова. Добре, че скоро се изнесохме. Сега си купих /на цената на българския теракот и фаянс/ турски плочки - страхотни са! Имам и най-евтин вариант на кухненска мивка от формувано поли не знам какво /чиста пластмаса, която имитира гранит/ - е, не мога да се нахваля с нея. Не задържа мръсотия, не дрънчи като се пусне водата, с една дума - луксозна работа. Свекърва ми ще умре от завист, защото тя се метна в една много скъпа иноксова мивка, която за няколко месеца цялата се надра.
Та, от всичко казано, си вадя извода, че евтиното не винаги ти излиза по-скъпо /стига да имаш късмет/.

# 22
  • Мнения: 1 152
Евтиното, което ще ми излезе скъпо е ламинат в спалните. Добре, че все пак са спални...Няма по-скапано нещо от ламината, въпреки не най-ниската цена, на която се спряхме. И наистина е въпрос на късмет, дали нещо евтино е некачествено. Мога да дам пример с латекса. Купихме евтин български латекс, резултата е повече от страхотен. Но имаме едно правило - просто не купуваме най-евтиното, особено за важни неща като уреди и мебели.

# 23
  • Мнения: 157
Най-лошото е това ,че цената не е гаранция за качеството... Sad

Потвърждавам!
Правихме голям ремонт, но не ни стигнаха паричките за смяната на дограмата в едната стая. Решихме да изчакаме, докато съберем и тогава да я сменим.
След няколко месеца, по стечение на добри обстоятелства бяхме изплатили всички заеми, че и спестихме някой лев. Решихме, че за въпросната стая ще вземем най-най-доброто, което се предлага на пазара. Дограмата ни излезе двойно по-скъпа от същия размер в другата стая, а е безподобен боклук.

# 24
  • Мнения: 1 492
Какво се е случило с ламината на тези, които се оплакват от него? Самият ламинат ли е проблем или калпав монтаж?

# 25
  • Мнения: 1 152
Какво се е случило с ламината на тези, които се оплакват от него? Самият ламинат ли е проблем или калпав монтаж?
Ламинатът е за бедни. Цялата идея е калпава. Верно - поставя се лесно и бързо, но после идват проблемите - надуват се фугите и ако няма равен под.... малиии. И сега не ме нападайте, че имало цени на ламинат по 50-80 евро. За тези пари по-добре естествен материал.

# 26
  • Мнения: 4 516
След като двете ми основни стаи са с ламинат, и аз съм на мнение, че по-добре естествен паркет. Но моля те, Сасано, не се изразявай "..... е за бедните" - звучи малко обидно, не мислиш ли? Вярно ,взехме го, за да пестим пари, но не бих казала, че сме "бедни", даже никак. Поне засега... Grinning
При нас проблемът се оказа в самия ламинат - не в слагането му. Просто е кофти качество - надрасква се лесно, под компютърния стол стана бял кръг и разни такива. Иначе с фугите нямаме никакви проблеми.
ламинатът в хола оначе си го бива все още, хем го слагахме сами с мъжа ми. Ами като нов си е,не е мръднал, а даже го наводних. Embarassed

# 27
  • Мнения: 1 152
След като двете ми основни стаи са с ламинат, и аз съм на мнение, че по-добре естествен паркет. Но моля те, Сасано, не се изразявай "..... е за бедните" - звучи малко обидно, не мислиш ли? Вярно ,взехме го, за да пестим пари, но не бих казала, че сме "бедни", даже никак. Поне засега... Grinning
При нас проблемът се оказа в самия ламинат - не в слагането му. Просто е кофти качество - надрасква се лесно, под компютърния стол стана бял кръг и разни такива. Иначе с фугите нямаме никакви проблеми.
ламинатът в хола оначе си го бива все още, хем го слагахме сами с мъжа ми. Ами като нов си е,не е мръднал, а даже го наводних. Embarassed
Не мисля, че е обидно. Ако ти се обиждаш или който и да е - това си е ваш проблем! Много лично го прие.  И не ми се извинявай и оправдавай, защо след като не си "бедна" си си сложила ламинат. Смешно е.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 860
Сасано,крайна си,темата не е да се определи кое е за бедни и кое за богати.

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 14:50 от Валенцето

# 29
  • Мнения: 372
Имам и най-евтин вариант на кухненска мивка от формувано поли не знам какво /чиста пластмаса, която имитира гранит/ - е, не мога да се нахваля с нея. Не задържа мръсотия, не дрънчи като се пусне водата, с една дума - луксозна работа.

   Не бързай да се хвалиш,защото ако е същата като на свекърва ми след две години ще ти се иска да я смениш.Нейната се " изтри"-и сега няма гланц както в началото,а на места си личи и как е надрана.

Общи условия

Активация на акаунт