Постъпихме в болница!

  • 5 202
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
ауу миличкото детенце:( аз те четях в темата на Birdie...много ми е мъчно. лежала съм два пъти с дъщеря ми в болница... знам за какво става въпрос.. ужасно е. дано бързо се оправи и да се прибере вкъщи. а бебата как е?

# 16
  • Мнения: 822
Сега е вдигнал температура 39 и половина. Обаждах се ма личната лекарка - каза да му дадем хексалгин, но в болницата заявили, че личните лекари са за вкъщи а там те отговаряли и сега му слагат нещо студено. Днес още с приемането имаше температура и аз няколко пъти казах, но кой да обърне внимание. И сега се е покачила на 39 и половина и още не са му били антибиотика. Няма и лекар, кой да пита за ренген, чак утре на визитация.  Cry

# 17
  • Мнения: 6 029
няма лекар? за кой град става въпрос?

# 18
  • Мнения: 822
Беба за сега е добре. Има само разстройство и ще и давам едни прахчета. Изглежда добре.

# 19
  • Мнения: 822
За Ямбол! Вечер оставали само сестрите, защото сега излизали в отпуск. Аз казвам на мъжа ми да пита някоя сестра поне, но той се притеснява - и той беше в болницата октомври месец миналата година  - камък в жлъчката и беше страшно разочарован от грубото отношение и машиналността в лечението - сякаш не си индивидуален човек, а поредната бройка, над която трябва да се извършат стандартните манипулации. Много се притеснявам. Затова не ми се искаше да влиза в болницата!

# 20
  • Мнения: 6 029
ох ужасно е...

нямаш ли някой познат.. който да им повлияе... да му обърнат повече внимание. защото мисля, че състоянието му изисква повече внимание, от колкото му отделят в болницата.

# 21
  • Мнения: 822
Ами леля ми работи там като сестра в друго отделение и ходи да ги види, но по това време вече май .....! Изглежда само на визитациите поглеждат болните и обръщат някакво внимание!

# 22
  • Мнения: 6 029
това да попаднеш в БГ болница е ужасно, но за съжаление няма алтернатива. кураж и да се оправя бързо сладура.

# 23
  • Мнения: 130
Би трябвало инжекциите да му влияят положително. Един антибиотик действа комплексно върху огнищата, защо детето въпреки всичко продължава с температурата - нищо не разбирам. Нека съпруга ви постоянно ги подсеща и да пита какво става. божичко, дано да се подобри положението.

# 24
  • Мнения: 822
Все още не са му сложили инжекции. Правили са му проба. Сега са му сложили втората система.

# 25
  • Мнения: 8 585
Ами леля ми работи там като сестра в друго отделение и ходи да ги види, но по това време вече май .....! Изглежда само на визитациите поглеждат болните и обръщат някакво внимание!
Внимание!
Моля активизирайте всички връзки, познати и т.н. за да се обърне спешно внимание на детето.
Това едва ли е вирусен гастрентерит, а повръщането и/или разстройството могат да се дължат на бронхопневмония или други системни инфекции и/или усложнения (сепсис?).

Ако посявките от изпражнения са (+) пак нещата не се свеждат само до обикновена диария.
Настоявайте детето да се покрие с двойна схема АБ, да не се дава само този Гентамицин, да се огледат внимателно рентгеновите снимки, да се погледне отговорно и ШИРОКО на нещата, да се направи консултация с хирург за коремни проблеми.

ДО УТРЕ ИМА МНОГО ВРЕМЕ!

# 26
  • Мнения: 822
Сега мъжа ми е говорил с главната лекарка, тя е казала, че било нормално да вдига температура при тези жеги. Сложили му ледени кубчета и температурата е спаднала на 38 и 6, но аз непрекъснато звъня и настоявам мъжа ми да говори за ренген. Сега ще се свържа с още една позната, която работи там и заедно ще отидем да разговаряме.
Бърди, много ме оплашихте! За какво се съмнявате!
Малко подробности от преди това - преболедувал е преди няколко месеца инфекциозна мононуклеоза. Сега като бяхме на морето братовчед му, на неговата възраст, се иззака във водата и понеже ние с баща му гледахме четиримата - племенниците ни и нашите деца - докато разберем пипнал акото на братовчед си. Той след два дни имаше висока температура и след преглед казаха херпангина. Може от това да е заразата.
Също в събота бяхме на сватба. Предястието беше пържено. Съпругът ми намери една малка хлебарка при месото си. Но няма други болни от сватбата.
На мопрето също му купих един сандвич опакован със салам и майонеза.
Много събития за кратко време и не можем да установим причината, а изследванията ще са готови утре.
Защо е късно до утре? Моля ви, пишете ми пак. Аз ще направя всичко възможно да отида и да настоявам за ренген.  Cry

# 27
  • Мнения: 130
Аз не съм лекар, но не съм съгласна, че жегите имат общо с температурата. Защо ние с Вас не вдигнем ей така температура от жега. Докторите Ви там доказват пълна немарливост. Как може Birdie да стои часове наред on-line и да се безпокои за здравето на детенцето от разстояние, а "тези" там в Ямбол да имат в ръцете си болно, слабичко и изнемощяло дете и да си говорят, че било от жегите #2gunfire

# 28
  • Мнения: 8 585
Не е обичайно един вирусен гастрентерит да има и кашлица и да поддържа температура толкова дни.
Следователно, трябва да се мисли широко.
Рентгеновата снимка трябва да стане ДНЕС, и да се разчете днес!
Необходими са и пълни изследвания, характерни за всяко постъпване в болница.

Нарочно искам да вземете мерки, защото много дни станаха бездействие и личния ми опит ме предупреждава да бъдем особено внимателни. Трябва да бъдат особено внимателни, а не да прехвърлят нещата ден за друг.
Само един гентамицин нищо не прави!!
Нужно е активно оводняване и грижи за детето! нужно е внимателно да се следят електролити, да се коригират разлики и липси, да вземат детето на сериозно!!
Послушайте ме, и ги стегнете по възможно най-бързият начин-да се направи всичко бързо и експедитивно...

Да се обяснява температурата с "топло", "жеги" е наивно...

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 18:02 от Birdie

# 29
  • Мнения: 2 070
мила не може ли да постъпите в друга болница защо му слагат ледени куб4ета ми то може да запо4не да трепери а трепереното повишава още температурата.това се ррилага при възрастни и при големи деца.имаш права потърси си ги хи4 не се стряскай .не съм лекар но това което описваш не е хубаво,помни 4е ние сме родители и искаме най доброто за децата ни  ате като лекари трябва да го дадат.посмело и бързо оздравяване

Общи условия

Активация на акаунт