Извадиха ми мъдрец-имам болки

  • 32 617
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 475
не това е най-малкия проблем, няма болка при махане на концитее

# 16
  • Мнения: 375
Мене ме боля като ми махаха конците, ама беше замалко така че не се брои Wink
А по принцип знам че мъдреца трябва да се извади от хирург-стоматолог, моя зъболекар (от него съм много доволна) така направи. Прати ме при хирург-те си знаят работата. А и съм чувала за такива случаи при които не е изваден целият зъб и т.н.

# 17
  • Мнения: 19 487
Аз имах същия проблем преди години. Затова зная, че трябва да се направи физиотерапия при такива тежки операции. Виж къде могат да ти направят около 5-6 процедури с лазер. Моите ги назначи хирург-стоматолог, при когото отидох след едноседмични нетърпими болки след вадене на зъб при друг зъболекар. Болката не се маха мигновено, но пък това беше единственото нещо, което ми помогна. А, и ако костта на челюстта е "оголена", мисля, че първо се прави нещо като "кюртаж". Не съм професионалист, но съм го преживяла, дано съм ти била полезна. 

# 18
  • Мнения: 29
На мен ми рязаха от венеца за да ми израсне мъдреца.Стоматолога ми каза,че бил противник на антибиотиците и щяло да ми мине от жабурене със смрадлика.След като ми мина упойката,започна адски да ме боли самото място,главата и най-вече ухото.Отидох в най-близката аптека и попитах какъв най-силен антибиотик предписват в такива случаи и си го взех+аулин и течен аналгин.След 3 дни почти не ме болеше.

# 19
  • Мнения: 2 197
Боли си дълго. Жабуренето със смрадлика много помага.

# 20
  • Мнения: 1 335
Болки имах няколко часа след ваденето и това беше. 10 дни ми се струва много. Отиди назъболекат. Преди това може да си направиш снимка на мястото - ще покаже как е костта

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Моля Ви помогнете!
Преди 4-ри дни ми извадиха долен кътник до мъдреца, понеже беше с гранулом. Ваденето беше много продължително и мъчително. Зъболекаря се осъмни, че се е отчупило парче и след като ми извади зъба половин час рови вътре за да почисти изцяло мястото и да се убеди че всичко е ок. Болката тогава беше поносима и ми каза като изляза  от упойката да изпия един аулин и течен аналгин и да чакам малко по малко да ми мине. Проблема е, че болката сега е доста силна и неприятна. Боли на мястото и около него. Сега устата ми е цялата синя. Имам малко оток , но и това било нормално след вадене. Пия аулин и други лекарства за болката, но след като отшуми лекарството болката си остава все същата силна и натрапчива. Правиха ми снимка веднага след като ми извадиха зъба. Всичко беше нормално и изчистено. Поне така изглеждаше на снимката. Тази вечер ще ходя пак при него за да ми слага вътре в раната някакво лекарство за болката. Мен ме притеснява факта, че болката продължава да е все така силна. Да не би да е засегнат някакъв нерв? Болките са непоносими.
Много съм страхлива и тази болка ме убива. Какво да правя?

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 12:12 от jivaka

# 22
  • Мнения: 19 487
Отиди и поискай процедури по физиотерапия, за да ти се затвори по-бързо раната, ак овсичко друго е наред.

# 23
  • Мнения: 17 546
Три от мъдреците ми са извадени. Два без проблем, но третият... Един месец ме боля дупката, където беше зъба! И сега колега е със същият проблем. Не е необичайно и знам колко е гадно, но явно с някои зъби е така.

# 24
# 25
  • Мнения: 73
дайте съвет ,много боли.

# 26
Долен ляв мъдрец , растеше към кътника на 90 градуса, никакво разкритие над венеца. Понеделник 9 сутринта хирурга го извади за 10 мин и заши мястото със саморазтварящи се конци. Сега сам на антибиотици ( задължително ) и жабурене със солена вода.
А и задължително студени компреси на бузата щото ми е подута като на Брад Пит в Троя

# 27
Имам 3 бр. мъдреци като 2 от тях са долни и вместо да растат на горе  са врастнали в костта вътре във венеца и са перпендикулярни на другите!!Горния е малък , но пък при него имало вероятност при операцията при ваденето му да се отвори синуса!! Ходих при д-р Олег Гладков в центъра на София е клиниката му и той ми каза,че трябва да ми направи операции на зъбите!Като операциите щели да бъдат изключително тежки и щял да чупи кости!!Прави една операция - почивам 1 месец и така  3 месеца ще трябва да се мъча!!!Някой може ли да ми каже кой е най- добрия лицево - челюстен хирург в София???Ходих при д-р Олег Гладков, но не го познавам и не зная как работи!!!Бихте ли ми препоръчали някой лицево - челюстен хирург?

# 28
  • Мнения: 1 650
Аз започнах АБ още в деня на ваденето, а не след 10 дни. И пиех по 2-3 аулина на ден. Възстанових се много бързо.

# 29
  • Мнения: 4 434
Днеска ми извадиха и на мен мъдрец, долу в ляво.

Не сприам да кървя, имам и силна болка. Наложи си и да ме зашият после.

Щи припадна, ужасно е никому господ

като ти махат конците боли ли

E,нали си мъж Laughing
Не боли конците,като махат.

Общи условия

Активация на акаунт