Помогнете-не иска да яде!

  • 1 489
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Витамин С има в чая от шипки (плод). Така поне няма да го насилваш да яде от раз...

# 16
  • София
  • Мнения: 44 133
Момичета от два дни и моя мъник не яде, но съм чувала, че имам някакви витамини, знаете ли кои са?Или поне витамин Ц мога ли да му давам, че знам, че от него се добива апетит.Не ми се иска насила да го карам да яде.

ти сериозно ли??? за два дни неядене - ми жеги са, може зъб да го мъчи, може да е начало на болест (е дано не е естествено), може просто да е период - на теб сигурноэ също апетита ти се мени...
виж ако не яде2 седмици да се тревожиш, ама за 2 дни......

иначе принципно уж от мултисаностол се покачвал апетита, но при нас поне не се отразява по този начин....а и лекарства без лекар не се взимат - дори витамин С....

# 17
  • Мнения: 1 674
Напълно разбирам тревогите ти. Голямият ми син беше много злояд, дори нямаше любимо ядене. Хранехме се навсякъде, където каже - само за да хапне една хапка. Дори в колата е ял- натиска клаксона и тогава отваря уста. Целия квартал знаеше, че той яде в  този момент. И въпреки това беше болезнено слаб, срам ме беше лятото да го водя по къси панталонки по градинките. Хората ще си помислят, че го държа гладен.
Казвам това, само за да ти покажа, че положението ми е ясно. Когато боледуваше и той ставаше кожа и кости. Но единственото, което мога да ти кажа е, че е важно да е здрав. Ако е така, спокойно. Всичко ще се оправи. Моят почна да се храни без лигавене на около 7 год. Сега е 11годишен, висок е 150см, тежи 42кг/направо е на ръба да е пълен Shocked/ и носи обувки 38 номер. Чудя се как да го ограничавам да не се тъпче... Ако някой ми беше казал някога, че ще дойде такова време, щях да го сметна за луд. Така че заведи детето на лекар, за да се успокоиш, че всичко е наред със здравето и живей спокойно. Няма проблем да го гониш с паницата, щом още имаш нерви. Всичко ще отмине и той ще започне да те гони за ядене. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 323
Моят син беше също злояд от бебе, гонихме се из цялата къща , на какво ли не съм се правила за да хапне.Вътрешно в себе си знаех , че не е правилно така да го храня и настоявам, още повече , че и аз като дете съм била същата и колко ми беше неприятно , като постояно ми навираха храна и ме гонеха с филиите и чиниите.Толкова бях злояда , че на 6 годинки ме приеха в болницата с гастрит и няма да забравя как тогава даже и ме нашамаросаха сестрите за да ям, още след като свърши храната и повърнах.Когато синът ми стана на 3 годинки реших , че е крайно време да спра с терорът и го оставих на поискване .Аз сервирам , той не иска - оставям го изобщо не му поднасях храна след като отказва.Така два дена , чопне от тук - от там по нещои на 3 сутрин ние още спим с татко му , а той се събудил и чука по вратата на спалнята и крещи , че бил гладен и иска попара- изяде си цялата купичка .     

    Не казваш колко е голямо детето , но когато тръгнахме на градина съвсем се успокоих , защото там си изяждаше всичко , каквото му сервират , до като у нас още е капризен на някои манджи.Даже учителките се оплакваха , че когато ги сложат на масичките(децата), моят хубостник започвал да трака по масата с лъжицата до като не му сложат яденето Crazy
  Сега е вече на 6 години и не мога да кажа , че е от най ящните , но пък за сметка на това е здрав.Та според мен ако  искаш пробвай  да не го гониш , предложи му храната и ако не иска - не настоявай , защото според мен така детето още повече се отвращава от яденето.  Бъдете живи и здрави и успех Simple Smile
такава е и нашата история.Пожелавам ти много търпение и успех Peace

# 19
  • Мнения: 4 496
Никого не съм гонила да яде.Като не иска-не иска.Да видиш как дотичват след половин час и питат"Мамо,какво има за ядене?"Все едно някой мен да кара да ям като не ми се яде.

# 20
  • Мнения: 1 701
Моето дете не е злоядо /по-скоро е всеядо/, но от известно време като я сложа в стола за хранене, започва нечовешко извиване и мрънкане, дърпане и бутане.... ужас!  #Cussing out По едно време я хранех в количката, в мен, в баща й, права... само на челна стойка не застанах.  Crazy Накрая реших, че така не може и реве, не реве - яде се в столчето и точка!  Naughty Засипвам я с купища неща - лъжички, панички, сламки, даже и един часовник й давам и тя хвърля по земята, прави се, че ме храни... вече започнах да пея през цялото време - глас не ми остана....  ooooh! Надявам се, че е период...  Praynig

# 21
  • Мнения: 3 069
Не се отказвай!
Ние се храним пред ТВ-то и с една любима играчка в ръцете.Докато се е загледал в някоя реклама и аз пъхам лъжицата в устата.Решила съм да си запиша на диск рекламите от Фокслайф Joy

# 22
Благодаря на всички!Днес вече си хапнахме и на закуска и на обяд!!!С доста зор,но си изяде всичко.Дано продължи така и следобяд и вечерта.
Явно вашата позитивна енергия е стигнала до детето ми. newsm51Намерих му цаката за сега,съвсем случайно му пуснах клипа "3 в 1" на "Ъпсурт" и той започна да яде.Сега вече си имам всички техни клипове и май така ще се храним занапред.Ако някой познава Ицо Хазарта или който и да е от въпросната група да им прати много целувки от една щастлива (вече)мама.

# 23
  • Мнения: 1 321
Браво много се радвам за вас.Нека така да се храните всеки ден и ти да си по-спокойна. Hug Hug  bouquet  bouquet

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Чудесно е че сте прояли. Важното е да не се притесняваш и да не показваш на детето че това е голям проблем, за да не се изнервя и то. Успех и късмет!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Много се радвам за вас! И ние се храним на музика  Laughing, като пусна CITY и настъпва мир и любов... Просто цаката е да го прелъжеш, за да свързва храненето с нещо приятно и интересно...  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
Просто цаката е да го прелъжеш, за да свързва храненето с нещо приятно и интересно...  Wink

Или пък да не допуснеш да си мисли, че храненето е нещо неприятно, досадно и насилствено.
Въпрос на гледна точка.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 133
Просто цаката е да го прелъжеш, за да свързва храненето с нещо приятно и интересно...  Wink

Или пък да не допуснеш да си мисли, че храненето е нещо неприятно, досадно и насилствено.
Въпрос на гледна точка.

и на дете...

# 28
  • Мнения: 2
Дъщеря ми е на 2 г 1 мес и 20 дни.Не желае да се храни,не мога да разбера защо.Сутрин горе долу може да изяде 1 филийка с лютеничка или пастет и на обед може евентуално да хапне,но следобед и вечер категорично отказва да яде.Тежи 12 кг и е висока 95 см ,като я гледам е симетрична,но всички ми казват,че е слабичка и аз като знам,че не се е нахранила добре ми е криво и търся съвет от някого да ми обясни причината.Имам чувството,че го прави на пук,все едно е гладна,но отказва да яде.Моля за помощ

# 29
Дъщеря ми е на 2 г 1 мес и 20 дни.Не желае да се храни,не мога да разбера защо.Сутрин горе долу може да изяде 1 филийка с лютеничка или пастет и на обед може евентуално да хапне,но следобед и вечер категорично отказва да яде.Тежи 12 кг и е висока 95 см ,като я гледам е симетрична,но всички ми казват,че е слабичка и аз като знам,че не се е нахранила добре ми е криво и търся съвет от някого да ми обясни причината.Имам чувството,че го прави на пук,все едно е гладна,но отказва да яде.Моля за помощ
Мамите по-горе са ми дали доста съвети-опитай и ти,дано и при теб има успех.Задължително се посъветвай с педиатър.Ако искаш пусни тема в Доктор Нивея-бебе.
При нас беше вирусно заболяване и понеже повръщаше 5 дена поред от всякаква храна и вода,само солетите не ги повръщаше,та засега се оправихме.Успех и на теб!!!

Общи условия

Активация на акаунт