За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 480
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620

Питбулите са единствената порода, създадена изкуствено от човека. Питбулите са кофти кучета, знам аз.
Това не съм го знаела, може ли малко повече инфо? От какви кучета са кръстоска?
И кои са точно те, че все ги бъркам май...едни такива, ниски, бели, със "свински зурлички" ли?
И дръпнати очи?

# 16
  • Мнения: 14 654
Жозефина, бъркаш ги с бултериер най-вероятно.

# 17
  • Мнения: 5 370
Жозефина, бъркаш ги с бултериер най-вероятно.
Ох, май да, а бултериерите и те ли бяха зли? newsm78
Я чакай да ровна чичко Гугъл.


Ето го бултериера, ама и за него същото прочетох-куче за бой, куче -пазач, по дефолт мразело други кучета....абе....явно хора, които обичат силните усещания,ги гледат.

# 18
  • Мнения: 690

Питбулите са единствената порода, създадена изкуствено от човека. Питбулите са кофти кучета, знам аз.
Това не съм го знаела, може ли малко повече инфо? От какви кучета са кръстоска?
И кои са точно те, че все ги бъркам май...едни такива, ниски, бели, със "свински зурлички" ли?
И дръпнати очи?


  Малееееееее, какъв изрод е това на снимката #Crazy
   Хората, трябва да са луди, за да вкарат това същество в дома си!! Пък, камо ли в този дом да има дете/ца. ooooh! #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 798
Айде сега изрод било кучето на снимката... Whistling
Много  легенди се носят за питбула, както и за други породи. Който иска да вярва.
Познавам стопани на питбули, до обучение,възпитание е коригиране на поведение е всичко.

# 20
  • Мнения: 161
Melita, много хубаво заглавие - питбулите наистина са кучета от кадифе и стомана. Харесвам ги, защото имат една такава копринено-кадифена козина, характерна "усмивка" и са изключително предани на стопаните си. Както и при повечето бойни кучета при тях е селекционирано качеството агресивност към други кучета и животни, тъй като години наред са използвани за боеве с кучета и става страшно ако попаднат на меко казано безотговорен стопанин. Та при питбулите, а и при останалите кучета честно казано за мен най-голямата опасност са стопаните им. Покрай моето куче изпопрочетох де що има из нета за кучета, породи, възпитание и видях, че в Германия например има специални разпоредби, че бойните породи кучета не могат да се отглеждат от всеки и има много строг контрол върху това, къде да живеят, как  да се разхождат и къде. Ха дано един ден дойде и при нас тая "мода", защото на една голяма част от собствениците на кучета наистина трябва да им се напомни, че те са отговорни за всичко, което прави домашният им любимец и не кучето им е лошо или от лоша порода, а самите те са мърляви и некадърни стопани.  Rolling Eyes 

# 21
  • Мнения: 503
Колко от вас са гледали питбул, че сте толкова категорични? Кучето подлежи на дресировка. Ако стопанина му е малоумник, то също ще е такова. Гледала съм женски пибул. Нямате представа за колко интелигентно животно става дума. Породата наистина е бойна, но не е единствената селектирана, моля. И да добавя- ничий гръклян не успя да изгризе приживе.
 202uu , mama Ursa

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 85
Вземайки каквото и да е куче , което е едро и силно - си играеш с огъня . А относно това , че питбулите са зверове - е не са!Всичко зависи от човека , който ги гледа ! Да вземем за пример едно малко дете , ако не му покажеш кое е правилно и кое - не , то няма как да знае! При кучетата е по същия начин - те приемат за правилни нещата , на които ги е научил собственика .  mama Ursa дано наистина тази "мода" да стане факт и в България , защото не всеки може да гледа и възпита такова куче ! "Един приятел имаше Питбул, обаче то обезобрази собственото му дете и той се принуди да го застреля ,а иначе това куче му носеше доста кинти от боевете . " - това е от един друг форум с такава тема! Е , кажете ми как ще си държиш в къщата - при детето , куче което е било обучено за битки -а после кучетата били виновни?!  #Crazy

# 23
  • Мнения: 178
Айде сега изрод било кучето на снимката... Whistling
Много  легенди се носят за питбула, както и за други породи. Който иска да вярва.
Познавам стопани на питбули, до обучение,възпитание е коригиране на поведение е всичко.

Възпитанието почива на познати субекти и ситуации. Не само навън, а дори и в домашна среда може да възникне нещо непознато. Самите ние понякога реагираме безумно в стресови ситуации, какво остава за кучетата?   

Колко от вас са гледали питбул, че сте толкова категорични? Кучето подлежи на дресировка. Ако стопанина му е малоумник, то също ще е такова. Гледала съм женски пибул. Нямате представа за колко интелигентно животно става дума. Породата наистина е бойна, но не е единствената селектирана, моля. И да добавя- ничий гръклян не успя да изгризе приживе.
 202uu , mama Ursa

Сигурно има екземпляри, които не проявяват типичния за породата темперамент, но кой може да го гарантира?

Не гледам питбул, но ще се изкажа, тъй като имам достатъчно информация от първа ръка.

1. Има агресивни и неагресивни породи кучета. Уравновесени и неуравновесени такива.
2. Това са кучета. Не хора. Дали е спокойно куче или не, няма значение. Всички норми на поведение, които мислите, че сте му изградили, могат да се сринат в една нестандартна ситуация. Кучето няма задръжки и никой не бива да ги очаква от него.

За да не каже някой, че съм страхлива кучемразка, държа да отбележа, че аз самата имам голямо куче. Независимо, че никога досега не се е държал зле с хора и ни слуша безотказно, никога не бих го оставила сам в присъствието на малко дете или беззащитен човек. Това е куче. Затова си го водим изкъсо на каишка навсякъде - и на алеята за разходка, и по улиците.

За сметка на това, мога да изброя поне трима съседи в радиус от 100 м, които си отглеждат питбули. Единият излиза с любимеца си, все едно му е авер - без каишка, без намордник, на 50-ина метра наоколо, защото било "много добро куче и не нападало".  Sick По принцип, аз мисля същото за моето куче, но това не е основание да карам непознатите минувачи да треперят от страх, като им се изпречи ненадейно отнякъде. При това страхът е най-малкото, което може да причини всеки пес на улицата.

Да не споменавам тийнейджърите по 40 кг с мокри дрехи или пък 70-годишните баби и дядовци, които водят питбули или догове (на внуците си вероятно). Бил на каишка - ами той само леко да дръпне, и бабата е отлетяла! Как ще го удържи, ако скочи на някого или се сбие с друго куче?!

Не може порода, прочута с агресивността си, да се отглежда свободно от всеки, който желае! Няма никакъв заговор срещу питбулите - просто те наистина са страшно нападателни и непредвидими. Темата е за питбули, затова говоря за тях. Като една от агресивните породи, те се набиват в очи, защото всеки смотльо или комплексар си взема именно питбул, за да е по-ъндърграунд.  Sick За золумите всички знаем.

Присъединявам се към съфорумката по-горе, която писа, че в чужбина има строг контрол върху развъждането на тези кучета. Не може да се разчита само на отговорността и доброто желание. Трябва контрол. Не ми е толкова заради мен и моите близки, а заради стопаните на питбулите. Как мислите, дали "доброто възпитание и коригиране на поведението" биха оправдали болката на някой ваш близък? Да не дава Господ!

Питбулът на наши приятели може наистина да е добро, мило и спокойно куе, но това не му попречи изневиделица да захапе гърлото на моето куче. Разтворили са устата му с железен прът. Иначе е прекрасен.  Rolling Eyes

Извинете за дългия постинг.

# 24
  • Мнения: 524
Преди няколко години, както си вървяхме с детето по тротоара, едно не голямо куче (не знам каква порода беше) се спусна към детето ми, много се уплаших, добре, че детето ми беше малко и не разбра, а и аз го излъгах, че кучетата така си правят. Наморници моля.

# 25
  • Мнения: 1 798
ВАнче,   мнението ми  за извеждането на едри кучета е идентично-с моето съм така и причината е единствено,че това е куче е непредвидимо, а са ни яли чужди,само защото стопанинът  се вее някъде далече с мисълта 'мойто не хапе и ако е станало не знам защо' Shocked
Но не подхождам с  едно мение към питовете-като при всички породи си има слабости, а когато някои от тях са  вечноповтаряеми из медиите стават  кошмарна истина.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 857
този спор съм го водела много пъти
ще кажа само няколко неща:
първом питбулите са добри с хората, но по дефолт са създадени да мразят кучетата
второ: виждала съм как бултериер убива куче два пъти по-голямо от него куче, питбул също съм виждала да го прави - обаче гледах и опитите на собственика да го накара да пусне, наистина иска
трето: Mellita, относно думите ти: "Вземайки каквото и да е куче , което е едро и силно - си играеш с огъня " имаш много поздрави от мен, която съм собственик на прекрасен дог, 60 кг Simple Smile Аз като вървя по улицата с него си нося отговорността, а ти твоя питбул можеш ли да го удържиш??? Мисля, че не - и един съвет ще ти дам - един от малкото начини да накараш питбул да пусне е заливане с ледена вода, но и това не помага, а моето куче като го изритам, където трябва ще го убия от първи опит... Поздравление, нямам говедо в къщата си  Laughing
четвърто: никога няма да забравя болката в очита на един човек, който ми разказа как е гледал цял живот питбули и как последния се е наложило да го убие със собствените си ръце /този мъж надълго по време на една кучешка разходка ми разказваше как просто кучето му е превъртяло/..
и последно пето: вярвам, че както при човека така и при животните ген и възпитание играя роля 50:50 ...
повече няма да отварям тая тема, защото вярвам ще се начета на глупости..

п.п. и понеже също така вярвам веднага ще скочите - о, да знам що за лигаво същество /особено с деца/ е питбула, много от близо при това...

п.п. някой от вас изобщо прави ли разлика между питбул и стафордширски териер   Laughing

п.п. Мир на всички , известно ли ти е колко е беззащитно животно с намордник и какво се случва, когато бива нападнато от друго животно... докато глобите не станат космически - няма да има ред за това. Майната му на това какво мъчение е за животно, което не есвикнало от раждането си с намордник, аз за това нямам претенции, имам претенции за строги закони както за отглеждането така и за развъждането на кучетата!

и последно: аз съм хапана три пъти от кучета до сега като първия път бях на 10 и ме ухапа булонката, на съседа, която беше охранена като шопар  ooooh!, едното ми куче /дакел/ не е хапано никога, другото ми куче /немски дог/ е хапано два пъти и за капак имам страх от бездомни кучета  Tired

И още нещо, което се сетих питбулите си носят негативите не само заради кучешките боеве, но и заради модата наркоманчета да си ги отглеждат и да са много ербап  Mr. Green

айде със здраве от мен  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 1 798
Dragon's bride,   bouquet, написала си  сякаш мислите ми!
А иначе темичката си е чист спор без край.Сега е за питове, утре ще е за бултериери,вдругиден за ротове...

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Точно така, Dragon's Bride. Да отглеждаш каквото и да е (куче, пиле, дете) е голяма отговорност.
Лошото е, че у нас всеки комплексиран младеж с мозък като на кокошка може да се сдобие с бойно куче. И ако това куче нападне човек, санкции за гореспоменатия кретен няма.


# 29
  • София
  • Мнения: 175
Dragon's Bride, аз също имам прекрасна догеса и абсолютно подкрепям мнението ти   Flutter  Знам какво е да имаш голямо куче, на което изобщо не му е трудно да отнесе всяка една порода, но просто няма инстинкт на убиец. За съжаление разбрах и какво е да ти скочи питбул. Водеше го един лигльо на 20 години, който си избиваше комплексите. Кучето скочи върху мен, добре че моето добиче беше наблизо и ме защити. Отървахме се с по-един белег и двете, малко стрес за мен, голям скандал и една много изядена питбулка. Но ако имах пинчер, а не дог?? Ако моята кучица не се беше хвърлила да ме защити? Съгласна съм, че всичко опира до възпитание, но все пак тези кучета са опасни и мисля, че няма да липсват на никого, ако ги забранят  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт