9 месец и камъни в бъбреците? :(

  • 4 241
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 081
Той ми каза че Спазмалгона е за да ми омекоти шийката на матката по лесно и бързо че беб е тръгнал да си врязва главичката!А за кръвта в урината каза,че или песъчинките раздират или някое камъче!

Правилно ти е казал човекът, пий си спазмалгона и но-шпа-то и никакво мечо грозде!!! Мечото грозде спомага за отделянето на песъчинки с урината, а на теб сега най-малко това ти трябва, да тръгнат камъните да слизат. Стой си на д-то, а щом няма болки значи камъните са си в бъбреците и не са тръгнали да слизат. Аман от доброжелатели и съветници! Вземете попрочетете и тогава съветвайте бременна жена в 9-ти месец да пие мечо грозде!!! Нямам думи!

Димяни, не се шашкай, бебето ще си излезе нормално без никакви проблеми, успех и леко раждане!  Hug

# 16
  • Мнения: 4 447
Казах, че не съм запозната добре и помолих да се включи някой компетентен.  Crossing Arms Какво си се развикала?

И Димяни, не се шашкай, малко е останало - всичко ще е наред!Мисли позитивно, без да се натоварваш. Няма да има кризи-мизи, почивай и пий повече течности и гроздето - само прясно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 100
Здравей и от мен
Прочетох всичко и не видях някой да изказва мнения относно дали е добре или не да ти се предизвика раждане в тази ситуация. Но пък незнам колко ти е комптетентен гинеколога относно диагнозата ти...преди гинеколожката да ни каже пола на бебо, ходих при гастроентролог, защото имам проблеми и той каза, че бебока ще е момиче и 2 дни по късно гинеколожката каза, че е 100% момче  Laughing Така че.... Wink Но в момента няма как да знаеш точната диагноза и ако много те е страх да не стане криза и т.н., аз бих те посъветвала да се предизвика раждане (поне аз така бих направила) или постоянно бих тормозила лекарите си за съвет  Peace
Узпех ти желая и дано всичко мине нормално!  Hug

# 18
  • Мнения: 1 081
Казах, че не съм запозната добре и помолих да се включи някой компетентен.  Crossing Arms Какво си се развикала?

Като не си запозната добре, по-добре не давай съвети от сорта "аз не съм добре запозната, ама пий мечо грозде, знам, че помага", затова съм се "развикала". По горе съм обяснила за какво помага и как може да навреди в дадената ситуация.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
Благодаря на всички за успокоението! Hug  bouquet
Наистина дано устискам и да си родя нормално без да получавам кризи!
Ако продължи обаче да имам кръв в урината/за сега само вечер/ или започнат някакви болки си мисля наистина че ще е по добре да се предизвика и си мисля че не би било проблем това все пак термина ми е за 14.08. и съм в 9 месец! Имам си разкритие не малко 3 см леко омекотена шийка така че и  може да нен устискам до тогава както казва док : В началото на месеца мисля че може и да се почне Peace Дано! Praynig  

# 20
  • Мнения: 701
Аз бих предизвикала раждане!
Имам си проблемни бъбреци и знам колко коварни могат да бъдат!Не е задължително да изпитваш болка,за да има проблем.
Факторът "кръв в урината" е достатъчно обезпокоителен.
Пожелавам ти успех и всичко да се оправи!

# 21
  • Мнения: 4 447
Аз бих предизвикала раждане!
Имам си проблемни бъбреци и знам колко коварни могат да бъдат!Не е задължително да изпитваш болка,за да има проблем.
Факторът "кръв в урината" е достатъчно обезпокоителен.
Пожелавам ти успех и всичко да се оправи!


Еее, стига де! Как ще предизвиква раждане!  Naughty

И 3см не е чак толкова много, с него бебето си стои вътре, споко!:)
А щом има кръв само вечер, си мисля, че може да имаш песъчинки и бебко, сега нали притиска всички органи, както и пикочния мехур.... щом не те боли, мисли позитивно, релаксирай, медитирай, ако можеш и се глези до последно!

# 22
  • София
  • Мнения: 5 721
Ми по добре е отколкото да се получи криза! За беб не толкова страшно но за мен Confused Rolling Eyes

# 23
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Лошото е че сега няма как да се направи жветна снимка,та чак като родя! Моля се поне да не направя криза! Praynig   
Не те съветвам да си правиш цветна снимка даже и като родиш. Първо е много болезнена (зная от опит), второ - все пак си е облъчване, а ти ще кърмиш и не зная доколко е редно. Цветна снимка се прави като един съвсем краен начин на диагностициране. Пий си водата и не се паникьосвай, ако имаш болки, тогава вземай болкоуспокояващите. За билките се консултирай първо. Имай предвид, че бъбреците са органа, който най-много се натоварма по време на бременност, тъй като поема отделителната система не само на майката, НО И НА ДЕТЕТО. Така, че като родиш, нещата може да се променят.  И те съветвам после да отидеш да добър уролог, който да прецени диагнозата.
Успешно износване и раждане!

# 24
  • Мнения: 87
Димяни, на мен ми откриха, че имам камъни в бъбреците към 6-7 месец. Много се бях притеснила. Имах и задържане на урина, което се случва при бременност. Пих неоренал, то е билково и е хубаво лекарство, ако не се лъжа е противовъзпалително, също и едно друго, пак май билково, но не помня за какво беше. Мечо грозде не се препоръчва, изобщо билки по време на бременност - не.
Хубаво е да те види уролог, гинеколога не е специалист по бъбреци. Моята гинеколожка само ме погледна като се оплаках за тежест в бъбреците и ме прати на уролог.
Успех и леко раждане  Hug

# 25
  • Мнения: 3 069
Миличка, в 4-я месец направих ужасна бъбречна криза и ме пратиха на нефролог а след това и на уролог.
В десния бъбрек видяха на видеозона един камък 5мм. и един 3мм.
Препоръчаха ми да пия но-шпа 3 по 2 на ден, много течности и по една чаша бира със стайна температура.Също така при смяна на позата болката намалява така, че опитай се да намериш подходящата поза за теб.При мен това помогна въпреки, че родих Вики на 10-я ден в деветия месец.
Другата алтернатива която ми предложиха беше, да постъпя в болница и да ми направят вливания....
Кръвта в урината ти е /предполагам/ от изхвърлянето на песъчинки и минавайки през каналите драскат....
Опитай се да стискаш зъби, защото ако започнат болки наистина може да тръгнат контракциите.
За Мечо грозде забрави.Не се препоръчва при бременни.
Ако имаш нужда от помощ, задължително се консултирай с лекар и не се самолекувай!
Стискам палци Peace

# 26
  • Мнения: 1 868
Успешно и леко раждане ти желая.Моя съвет е да родиш бебчо и тогава да си изследваш бъбреците,а цветната снимка на бъбреци не боли нарича се урография ,слага се абокат и се влива контраста.А и лъчевото натоварване не е голямо само помоли за предпазни средства.Но все пак дано ти се разминат тези изследвания и да се оправиш бързо.

Общи условия

Активация на акаунт