Искам да изкажа възмущението си от нашето здравеопазване

  • 1 789
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051
много са ми интересни някои изказвания - как си представяте жена, която чака да ражда или току що родила да ходи да пуска жалба?
Само ако е самотна майка не си го представям веднага.
Дори и ако е самотна майка пак си го представям. Има такива майки във форума. Ще ги поканя да напишат как са постъпили.
Въпросът е не да се мълчи и бездейства при такива случаи.

Ще добавя само - ако не е самотна майка, къде се е спотайвал бащата в тази ситуация.

# 16
  • Мнения: 4 111
ако не е самотна майка, къде се е спотайвал бащата в тази ситуация.

И аз си задавах този въпрос. Моят мъж не би оставил нещата така.

# 17
  • Мнения: 181
Мили момичета, благодаря ВИ, че взехте под внимание моята тема и моето възмущение. Ще се опитам да дам отговор на вашите въпроси, които сте си задали като сте прочели темата ми. Значи в нашия град и в нашата олница има само 2-ма лекари. Единия вярно е много добър, разбира си от работата и от него съм доволна, защото преди да забременея ходех на женска консултация при него. Но откакто видях болницата, отношението на персонала и как стоят нещата по време на раждане, веднага се постарах да си намеря друг доктор, който не е от нашия град. И най-вече защото другия доктор, с който првия доктор си дели дежурствата и за който бях изказала възмущението си ..... не може да направи едно секцио!!! В случая беше видял, че нещата на там отиват за двете женички и за това ги препрати в съседния град, че той просто не може да се справи. В такива случаи по принцип се обаждат на другия доктор, независимо по кое време ще е, но в случая другия доктор беше в отпуска... Не съм запозната много с подробности за тези женички, дали са били с мъжете си и как изобщо са се справили, защото това се случи през ноща, а аз на сутринт разрах подробностите, но по принцип изводът, който си направих за нашата болница е, че тук раждат само жени от малцинството и е пълно само с такива или пък такива, които имат много нисък социален статус. Иначе който има повече финансова възможност бърза да си ореди нещата по раждането още в ранен етап, за да има спокойствие и сигурност. Не искам да казвам за сега името на нашия град и конкретните доктори, защото съвсем скоро излязох от там и акосе достигне до персонала на родилно отделение, че някой е говорил против тях те веднага ще се сетят, че това съм аз и ако имам нужда отново да ида при тях ... няма да е никак удобно.  Аз в случая бях на задържане, но знаех, че не е сериозно за това постъпих при тях, но ако беше по-сер иозно изобщо нямаше да разчитам на тяхната помощ, а директно щях да ида при Тотев.
Всъщност аз ходя при него в поликлиниката на Тракия, където той ми следи бремеността, но разбрах, че работи и изражда в клиника Весела, за това ми се иска да разбера повече за тази клиника. Но дори и не зная къде се намира. И понеже споменах поликлиниката в жк. Тракия - Пловдив мога сърдечно да ви препоръчам за джипи д-р Лиляна Драганова, която се намира на 3-тия етаж на тази поликлиника, но съм много доволна от нея и докато живеех в Пловдив тя беше моето джипи. МНого е компетентна, винаги ми е влизала в положение и никога не ме е отпратила за какъвто и да е проблем.

# 18
  • Мнения: 521
За жалост момичета много лекари не заслужават да бъдат наричани лекари гледат само да те претупат и да им се махаш от главата  #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 230
Ако не се лъжа същият лекар следи бременността и раждането на моя приятелка. Когато имам сигурност във информацията ще ти пиша на лични. Но при който и да попаднеш във Весела - няма да имаш никакви притеснения. Лекарите  и завеждащия са изключително компетентни и отговорни хора. Когато нямаше частни клиники много мами раждаха при тях с уговорки. Сега вече това не се налага - отношението няма нищо общо с парите. Единственото, което може да ти е неприятно са "братчедките" но в Пловдив където и да раждаш няма как да избягаш от това. Успешно раждане  Hug

# 20
  • Мнения: 181
Благодаря Дрози  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 490
Жалко е но такива случки има не само в родилната помощ, както и некадърни лекари - бол...Само искам да кажа, че докато си мълчим ще е така.

За д-р Тотев - моите впечатления са, че е добър човек и специалист. На мен ми следи бремеността и съм доволна от него /не знаех, че изражда, може би щях да родя при него/, продължавам да го посещавам Peace

# 22
  • Мнения: 323
Да,за съжаление е така,а още по-лошо е в малките градове.Вземи мерки от сега за раждането ти,да няма изненади в последния момент.Успех!
Peace

# 23
  • Мнения: 2 849
За съжаление има много такива "доктори " в милата ни родина .Аз от години съм с лошо мнение към здравеопазването .

# 24
  • Мнения: 4 496
Когато влязох в АГ да раждам големия преди близо осем години,първите думи,които чух от един лекар бяха"Хайде,крави!!"Направо ми се доплака.Почувствах се безкрайно унижена.Родих там,но другите две ги родих в Окръжна.Там отношението беше съвсем друго!...

Общи условия

Активация на акаунт