Какво трябва да знаете за адаптираните млека !!!!!!

  • 3 590
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 457
70 градуса ми се струва много висока Т   Shocked
На Нестле Джуниър изрично е подчератано да се охлажда водата до телесна температура. Пише и максимум 40 градуса  Peace

А за изворните води като Девин с розовия етикет и др., винаги е имало спор дали е правилно да се преваряват или не  Wink Аз лично до 1 г. ползвах преварена чешмяна вода, а след това направо минах на Девин, без да я преварявам.

# 16
  • Мнения: 4 111
mata_kosmata, забеляза ли как се обиждаш?

Наистина има супер малоумници, които дори не си правят труда да четат упътванията, но дори и за тези, които като цяло ги спазваме, едно напомняне не е излишно.
Аз например си признавам, че напоследък разтварям АМ с преварена вода, но не 70 градуса, както е по инструкция, а със стайна температура.


# 17
  • Мнения: 2 908
70 градуса да не би да значат да преваряваш?Водата завира при 100 градуса Laughing,които в случая не са ми нужни.Аз топля Девин до 70 без да преварявам Crossing ArmsИ производителя е казал 70 защото при някои марки чисто и просто не се разтваря добре млякото или има проблеми при по-малки градуси-замислил се бай Драган за моето бебе,дали му давам преварена или Девин.

# 18
  • Мнения: 887
Доколкото разбирам жената е написала статията с най-добри намерения, а вие направо ще я разкъсате... И все пак не забравяйте, че има много жени, на които тази информация може да бъде полезна.

# 19
  • Мнения: 2 908
Дано наистина да им е полезна-то щом не поглеждат какво пише в инструкциите на производителя Laughingкак ли ще погледнат и тази статия...

# 20
  • Мнения: 887
Дано наистина да им е полезна-то щом не поглеждат какво пише в инструкциите на производителя Laughingкак ли ще погледнат и тази статия...
Дори и така да е. Те направо ще я  #2gunfire, че го е написала.

# 21
  • Мнения: 6 618
Дано наистина да им е полезна-то щом не поглеждат какво пише в инструкциите на производителя Laughingкак ли ще погледнат и тази статия...
Дори и така да е. Те направо ще я  #2gunfire, че го е написала.
Ами така е защото,звучи леко назидателно и подигравателно като детска учителка обясняваща на палави хлапета.
А пък  " И да кърмите ей "  е направо върха на сладоледа .
Не казва нищо ново с написаното .

# 22
  • Мнения: 721
Дано наистина да им е полезна-то щом не поглеждат какво пише в инструкциите на производителя Laughingкак ли ще погледнат и тази статия...
Дори и така да е. Те направо ще я  #2gunfire, че го е написала.
Ами така е защото,звучи леко назидателно и подигравателно като детска учителка обясняваща на палави хлапета.
А пък  " И да кърмите ей "  е направо върха на сладоледа .
Не казва нищо ново с написаното .
Да, с прекалено назидателен тон е написала статията! Само не знам защо изчезна? Остави ни д а я ядем, вместо да разкаже повече за себе си и какво е инспирирало да напише тази тема

# 23
  • Мнения: 24 467
А аз лично не мисля, че различните марки или модификации от дадена марка влияят абсолютно еднакво на бебетата. От личен опит го казвам. Дори при сравнение на неспециализираните АМ от различни марки има разлика за бебетата.
За останалато- ясно. Разчитам на производителя- той, мисля, ще ми даде най- добрите инструкции за приготвяне и съхраняване на хранителния продукт, който предлага. И той самият има полза от това, аз да съм доволна.

# 24
  • Мнения: 19 302
ами как искате да разкаж нещо за себе като всички се нахвърлихте срещу нея.това,че някои не спазват указанията на опаковката,е вярно.много майки приготвятАМ и го оставят да престои до следващото хранене.момичето е ново във форума и сигурно не е наясно с повечето неща тук,а може и въобще да не е забелязала кърмаческия форум.и мен не ми хареса статията,защото пише всеизвестни неща,но после се замислих,че докато бях бременна нищо не ми беше ясно,дори и най-елементарните неща.всеки е задавал тъпи въпроси или е писал неща,които са го вълнували и които за други хора са изглеждали елементарни.

# 25
  • Мнения: 402
Абе наистина не е зле да се напомнят някои неща, но все си мисля, че тези които сме тук, сме маааалко по интелигентни (пускаме си компютъра, пишем във форум, нали Laughing),и най-вече загрижени за децата си, за да си правим експерименти  с тях. А че има откачалки, това е ясно. Лошото е че те не влизат тук за да прочетат някои неща. А отделно от това си мислят че са супер наясно с храненето на децата си и пренебрегват всякакви прдписания. И аз знам майки които например не спазват срока за съхранение на АМ след като е пригорвено.
А относно преварената вода и Девин. В нашия град например водата е ужасна и дори преварена съм сигурна че е по зле от непреварена изворна на Девин.

# 26
  • Мнения: 2 908
Лора-много точно казано HugЕй това се опитах и аз да кажа. Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 5 758
Много хубаво, само че защо си мисля, че четящите и пишещите тук мами знаят много добре тези неща.  newsm78
Абе наистина не е зле да се напомнят някои неща, но все си мисля, че тези които сме тук, сме маааалко по интелигентни (пускаме си компютъра, пишем във форум, нали Laughing),и най-вече загрижени за децата си, за да си правим експерименти  с тях. А че има откачалки, това е ясно. Лошото е че те не влизат тук за да прочетат някои неща. А отделно от това си мислят че са супер наясно с храненето на децата си и пренебрегват всякакви прдписания. И аз знам майки които например не спазват срока за съхранение на АМ след като е пригорвено.
  Peace

# 28
  • Мнения: 721
Лора е права. Имам няколко приятелки, които изобщо не четат, не се интересуват и като разбера какви глупости вършат онемявам. Специално една от тях ме използва като Инфо бюро, а тя не си помръдва пръста да прочете нещо, което я интересува.

# 29
  • Мнения: 402
Лора е права. Имам няколко приятелки, които изобщо не четат, не се интересуват и като разбера какви глупости вършат онемявам. Специално една от тях ме използва като Инфо бюро, а тя не си помръдва пръста да прочете нещо, което я интересува.
Е,добре че пак те слуша. Щото другите не слушат. Аз затова съвети не давам,само казвам аз какво правя и не влизам в спорове. Една свежа майка, мислех си и по четяща, реагира така като и казах че сокове не давам и че ще захраня към 4-5 месец:"Абе какво сте полудели по това късно захранване и не давате сокове, ябълката и моркова например са много полезни". Ами може и да са полезни, но може би не и на сокове. Аз лично съм склонна да вярвам на новите идеи по въпроса за детското хранене и се радвам че има инфо по въпроса и вас за да си обменяме актуална такава.
 А най се ядосах на една позната като разбрах че е започнала да храни бебето си с кисело мляко още от 3 месец, а има пари да си му дава АМ, но тя не е от четящите по принцип, камо ли да влиза във форуми и да се рови за някаква инфо. И други такива познати имам, но не им се бъркам. Те са видимо спокойни от избора си.

Общи условия

Активация на акаунт