Холандска Тема - 12

  • 10 790
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
При нас всеки различно яде.Малката беше на филийка с пастет и домат,аз на едни гадни сандвичи с риба и яйце Close,а татко ни първо на пилешко филе с ориз,после премина на тънка наденичка.Сега малката е на сладолед последно!Кога заспиват децата ви??

# 16
  • Мнения: 1 559
Айде и аз да се запиша в новата ни темичка.Звезди мерсаж. newsm51
Искам да ви кажа,чe и в нас е така,мазата прелива от вехтории smile3516,добре че и към бг закарваме.И ние имаме няколко реликви в нас,за мебели говоря smile3521.Моя мъж обича антиките и много си ги пази smile3515.Това са 1 гардероб,2 шкафа и 2 вази newsm03....Спомням си още първия ден като дойдох тук,бях предупредена за вазите,като чистя да не ги местя,че биле антики и много скъпи. smile3513
Иначе ние се скъсахме от ремонти,и всичко сменихме,освен любимите антики smile3514(на които искам да видя сметката,щото са точно в хола и мога да кажа ,че въобще не си пасват с телевиозра ни на стената например smile3512)....
Ирина,нашата госпожица в последно време много трудно заспива newsm61...вчера например едвам заспа в 10.30.Иначе глеdам да е слагам до 9.30,но не винаги се получава ooooh!.Сега минах на строг режим,и като неще е оставям да пореве малко,и после пак на цицата и тя заспива smile3504.Още се кърмим,и въобще незнам как ще се заспива когато спрем ,акъла ми не стига. newsm12

# 17
  • Мнения: 1 132
Ох и моята мома само на цица заспива, но преди това трябва да си изпее арията. Не си спомням кога е заспивала за последно мирно и кротко.Пробвала съм да я оставям да се нареве и да заспи, но не спира   Shocked .  Мъжо има братовчедка оперна певица, явно Софи ще я наследи  Mr. Green .
И моя мъж е от "вехотшарите" явно е типично холандска черта. Нищо не хвърля, всичко си пази.Явно го е наследил от майка си, че тя е само с разни антични мебели,които мен страшно ме депресират.Аз си падам по модерното обзавеждане.
Преди не искаше и дрехите да си хвърля,но сега дружно всеки сезон носим излезлите от употреба и мода дрехи и обувки на едно много религиозно семейство, което ги носи в  сиропиталища в Румъния (все ги карам и в България да носят, ама се ослушват).

# 18
  • Мнения: 1 550
Мари,
аз завърших тук. 4 годни карах за магистър към vrije universiteit, амстердам. и сега ще видим дали си е струвало. ако си намеря работа, значи имало за какво да се блъскам.
за диплома по психология не мога да ти кажа Sad аз си приравних бг магистърска дипломата по екология. това го направих  преди 5 години. тогава ми я приравниха на HBO+ (hoge beroepsonderwijs)- ако това нещо ти говори. Можеш да си пратиш дипломата(копие, разбира се, заверено към вътрешно министерство и с апостил) на ib-group, groningen. за повече инфо тук: http://www.ib-groep.nl/particulier/index.asp
на мен по време на het inburgerin program ми приравниха дипломата. аз тогава нищо не платих. обаче друга институция я свърши тази работа. после вече ми казаха за иб- груп, но вече сама трябваше да си платя. на мен бг дипломата ми свърши работа при кандидастването ми в университета тук. и повече не ми е трябвала. това което можеш да направиш (мое мнение) е да си приравниш дипломата така или инъче. сега е различно, откакто бг стана член на ес. може да ти признаят магистратурата (голям е шанса така да стане). ако не и бакалавър ти стига за да се запишеш една година да караш магистратура тук в холандия. трябва ти обаче диплома по английски и взет изпит по холандски (NT2 - Nederlandse Staatsexamen). дерзай!

а за спането, алекс го качваме 20 ч. да спим. четем книжка и ако имам късмет до 1/2 час спи  smile3521 но има случаи когато аз заспивам преди него  Sleeping за щастие те са малко, случаите де  smile3507
и с яденето нямаме проблеми...той е доста лесен като се замисля  Thinking е, да като се изключи какъв инат е понякога...и че още спи при нас, но това е наша грешка.  newsm78

Мегън,
твоя мъж си пази поне антиките. моя пази просто вехтории, те дори нямат никаква стойност  smile3511 само ми заемат място. приятелка ми даде съвет- да скупча всичко, което аз смятам за боклук и да му поставя ултимату. мда, как да стане това Rolling Eyes че то тоя купчина доста огромна ще е newsm81
а за ремонти не ми се говори вече  Crossing Arms
то моята работа става, като си пееш пенке ле, кой ли те слуша? аз я карам така  blahblah, а той  noear fiuuuuuu
сега съм дала почивка, после пак на нов глас подемам. луд умора няма  newsm48
това му викам аз комуникация  smile3503

 Hug

# 19
  • Мнения: 1 110
Mdaaa    и аз не мога да скушп4а вехториите щото те вклю4ват 2 гардероба "антика" от баба, и столове2, и бюро и маса. На тва ако му се вика антика аз съм Маргарет Тат4ър бе хора.... ама айде карай да върви. Аз пове4е им се дразня щото заемат място на без това тесния апартамент.

Аз отиван да пу6а и да си играя с фотошоп 4е ина4е време през деня за такива екстри нама Whistling

# 20
  • северно море
  • Мнения: 321
Миленски благодаря много за информацията. HugС холандския език съм още на вие,говоря и пиша на немски защото съм го у4ила а пък и съм живяла доста време в Германия.Сега ми е  трудно.За у4ене тук съм си мислила,но пък като се замисля толкова у4ене в БГ и тук пак отна4ало.А ти щом си завършила тук едва ли ще имаш  проблем в намирането на работа PeaceМорки как е Ан -Мари,нещо се изгуби напоследък.Лека събота и неделя моми4ета Hug

# 21
  • Мнения: 1 559
...(все ги карам и в България да носят, ама се ослушват).

Това може и ти да го направиш Peace.Ние така носим нашите в Бг,за домове..,както и събираме и от наши приятели.Мъжът ми беше накупил и няколко ролатора,за стари баби,и една инвалидна количка.Казва ,че така си уреждал място за горе. Mr. Green...Той е човек,който много обича да помага,и аз съм така(ама повечето пъти имам предрасъдаци,че нали ги знаете домовете в БГ,все някой от управитилите да се нагушка,пък хората там не ги интересуват)

# 22
  • Мнения: 1 550
Добро утро, момичета  Hug
денят изглежда многообещаваш, стига времето да се задържи така  newsm17
нямаме планове за барбекю, но винаги може да се импровизира нещо  smile3503

kariluis,
взех си бележка! сложила съм линк под подписа за снимки  newsm10
това са за сега само последните снимки, които сме правили. ще кача и още, но не може всичко на веднъж.
аз да си призная нищо не съм правила със снимките Embarassed в смисъл не са в хубави рамки, като вашите. или в албуми ooooh!
до сега все не оставаше време newsm78
ама и с това ще се заема Naughty
фотошопа за сега ми звучи съвсем чуждо  Thinking дори не знам къде да я купя тая програма  Rolling Eyes
и до там ще стигна...някой ден Wink

пожелавам ви, момичета, прекрасно време и един чудесен уикенд  Peace

 Hug

# 23
  • Мнения: 1 550
Мари,
забравих  ooooh!
ти щом си добре с немския, можеш и на немски да изкараш една година в университета  newsm10
на мен немския ми помогна да науча холандския бързичко smile3521
ама сега нищичко не мога да кажа на немски Embarassed
както и да е!
каквото и да решиш, първо добре се информирай.
а една година минава толква бързо... Whistling

 Hug

# 24
  • Мнения: 1 110
Добриутроооо моми4ета.

Аз пак по4вам деня с бърсане на локви4ки Tired

МИленски то тва с рамките е само хоби за късните нощни 4асове за мен (а и като не съм добър фотограф, прикривам
разни недостатъци по снимките така Laughing)
Ина4е ако искаш фотошоп имам диск и ще ти го дам да си инсталира6, ама е голяма краста де (фотошопската поредица е ве4е до 34 тема).

Айде отивам да гледам снимки и да се приготвям за разходка Hug

П.С Много хубави снимки  bouquet А Алекс4ето е абсолютен сладур Peace

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 12:04 от kariluis

# 25
  • Мнения: 1 550
kariluis,

благодаря Laughing
а това за рамките, ти ме запали  Twisted Evil
и щото до сега нищо не бях правила със снимките на алекс ( а имаме тоооолкова мноооооооого) малко се засрамих  Embarassed че дори някъде страница не му бях направила  ooooh!
така де, голямо облекчение  newsm78
до сега само с емайл пращах снимки  Whistling
що съм си усложнявала така живота ? Tired
а за диска ще съм ти много благодарна   Laughing bouquet

отивам да се къпя преди виктор да е загубил вече търпение #2gunfire
че то деня презполови Thinking

 Hug

# 26
  • Мнения: 1 559
Миленски,ние  на 16 юни тази година сключихме църковен брак в същата църква от кръщенето на синът ти.А миналата година август там правихме кръщенето на нашата принцеска.Това ни е любимата църквичка.  Peace

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Здравейте и поздрави от България! Да ви изпратя малко градуси, че тук е 40 и не се диша. Можеш да ходиш по улицата чак след 17-18. В София е лека лудница, гледам си в краката, че щях да се пребия вече на няколко пъти. не знам момичетата с количките как успяват да се предвижват. Най-тъжната гледка тук са възрастните хора.
Наистина има всичко, но много неща са много по-скъпи от Холандия. Вече седмица се надявам на някоя продавачка или в заведение да ми се усмихнат....

Пратете малко дъжд да се поразхлади.....
Поздрави   bouquet  

# 28
  • Мнения: 1 550
Калинка,
нямаш проблеми newsm10 Мегън си пътува за БГ, тя ще докара и дъжда  smile3534
я, да видим как ти ще пратиш малко слънце насам  hahaha
е, то беше днес слъчев днес...дано и утре да си остане така  Praynig

Мегън,
аз не се сещам как се казва църквичката  ooooh!
но говорят, че иконата на богородица била чудотворна...ама ти сигурно го знаеш  newsm53
аз не съм религиозна или суеверна, ама като си намисля нещо и запаля свещ пред иконата ми се сбъдва желанието Scatter
а кръщенето го направиха вълшебно  bishop

 Hug

# 29
  • Мнения: 1 559
Миленски,църквата е "Малката Света Богородица"... Wink
Момичета аз да се отчета,че незнам дали по късно или утре сутрин ще мога Laughing...днес стягам куфарите и утре тръгваме Party.Искам да пожелая на тези ,които остават тук,да ги огрэ слънчице Flutter,и на тези в Бг-приятна ваканцийка Hug.
Там нямам интернет в къщи Rolling Eyes,понеже никой не живee в нас,и няма смисъл,та незнам дали ще се включа с прясно инфо Thinking
  bouquet Hug  bouquet ...

Общи условия

Активация на акаунт