Молба за напускане?

  • 23 812
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
В един граждански договор може да бъдат уговорени всякакви условия, стига да няма изрична нормативна забрана за това. Може да се уговори дори и срок на договора, не е забранено.
Друго искам да те попитам- има ли договорена неустойка при неспазване на срока на договора? И още нещо- когато подаде заявлението за напускане запази ли за себе си екземпляр от същото с поставена дата и вх. №, с оглед да установиш, че си подала такова и кога си го направила?
Ако имаш договорка "от един месец предизвестие" като формулировка, следва да знаеш, че срокът, който се изчислява по месеци изтича на съответното число на месеца или ако си подадеш заявлението на 25.10. то месецът ти изтича на 25.11. Справка: чл. 72. на ЗЗД: Срокът, който се брои по месеци, изтича в съответното число на последния месец; ако този месец няма съответно число, срокът изтича в последния му ден.
Пиша го не за конкретния случай, това е било отдавна, а по принцип: винаги подавайте заявленията си за напускане, като си оставяте екземпляри за вас, с поставен вх. № и дата. Ще ви бъде полезно.

# 16
delphinium аз не разбрах въпроса ти напълно- какво имаш предвид под "презастраховане"? Трудовият договор е за неопределено време по принцип, ако изрично не е уговорено друго (например изрично да е уговорено че е за срок от 1 година например, както и в някои други случаи, коти са изчерпателно изброени в кодекса на труда).
предизвестието е 30 дни да...
какво точно пише "в скобките", което те притеснява? newsm78

 bouquetБлагодаря,че ми отговори!м....да.така е.информирах се и това в скобките не представлява проблем,тъй като на ръка е изписано числото 30...а това само по себе си говори,че повече от това не могат да ме задържат! Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт